publikované: 30.04.2018 - 07:53  //  aktualizácia: 30.04.2018 - 15:39  //  zobrazené: 1380

Futbalisti naplno zabodovali

Futbalisti naplno bodovali

Záverečné dva aprílové majstrovské duely priniesli priaznivcom koženej lopty predsa len viac radosti. Po tom, čo vyhrali 1:2 v Prievidzi, zaknihovali víťazstvo a plný bodový zisk aj na domácom trávniku, keď porazili najtesnejším pomerom 1:0 aj nad Nemšovou, ale zisk šiestich bodov ich posunul až na 10. miesto tabuľky, čo je dôležité, nakoľko pri plánovanej reorganizácii súťaži môže tretiu ligu opustiť 4 – 5 mužstiev (poznámka: podľa náväznosti na zostupujúce mužstvá z II. ligy).

+ + +

III. futbal. liga – 24. kolo:  Baník Prievidza - Slovan Duslo Šaľa 1:2 (0:1)

Góly: 29. min. Tubonemi, 71. min. Ninkovič, 76. min. Jánošík.

R: Patrovič – 205 divákov; ŽK: Kopál, Belanec, Krčík - Lovska, Kudry. ČK: Kudry po 2 x ŽK v 68. min..
DUSLO:  Porubský – Kudry, Datko, Sekulič, D. Galbavý –  Petráš, Plešivka (25. min. F. Prúčny),  Ninkovič, Lovska – Tubonemi (54. min. Kingsley), M. Kochan. Tréner Peter Zelenský.

Podľa postavenia mužstiev v tabuľke boli favoritom naši futbalisti, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Do vedenia sme išli po pol hodine hry, keď sa po trestnom kope najlepšoe zorientoval v pokutovom území Tubonemi a zblízka vsietil  vedúci gól Dusla. Snaha domácich o vyrovnanie stroskotala na výborne organizovanej defenzíve chemikov. Šanca sa im vyskytla po hodine hry, keď v krátkom časovom slede uvidel v 66. min. po druhej žltej karte aj červenú a domáci hrali presilovku. Napriek tomu pridala Šaľa aj druhý gól, keď v 71. minúte legionár Ninkovič po trestnom kope pridal ďalší dól a Duslo viedlo 0:2. O päť minút neskôr sa predsa domáči tešili z čestného gólu po peknej individuálnej akcii Jánošíka, ale tri body putovali nakoniec do Šali.

PROGRAM: sobota 21. 4. 2018 o 16. 00. hod. Duslo Šaľa (10. miesto) – FKS Nemšová (11. miesto).

+ + +

III. futbalová liga – 25. kolo:  Duslo Šaľa – FKS Nemšová 1:0 (1:0)

GÓL: 19. min. Ninkovič, R: Havran – 125 divákov; ŽK: Sekulič, Petráš, F. Prúčny –  Šiko, Paška, Beňo, Žilka. ČK. 90. min. Radenovič - za hrubú urážku rozhodcu.

DUSLO:  Porubský - Lovska, Ďatko (89. Hraňo), Sekulič, Jurík - F. Prúčny, Petráš, Ninkovič, D. Galbavý - Kingsley (90. min. Sedlák), M. Kochan (81. Plešivka). Tréner Peter Zelenský.

Domáci mali pred duelom 25. kola dosť problémov so zostavou, nakoľko chýbalo niekoľko maródov (o. i. aj strelec vedúceho gólu z Prievidze Tubonemi) a potrestaný Kudry, na druhej strane privítali úspešný kolektív z jarnej odvety futbalistov Nemšovej, ktorá bodovo uspela na ihriskách Púchova, ViOn – u „B“,  či Lednických Rovní.

Hostia začali odvážne aj pri Váhu a už v 2. minúte tesne prestrelil ich najlepší strelec Jambor (poznámka: pred týždňom rozhodol hetrikom o výhre nad Topoľčanmi). Domáci, ktorí nastúpili s úmyslo naplno bodovať kontrovali najskôr Kingsleyom, ale brankár Žilka bol pozorný. Vyznamenal sa aj v 13. minúte, keď sa po výbornej prihrávke nigérijského legionára rútil na bránku hostí kapitán Kochan, brankár hostí však  vyrazil tutovku na roh. O šesť minút neskôr už domáci priaznivci jasali. Po trestnom kope sa dostal na hranici malého vápna k lopte srbský mladík Ninkovič a na dva krát prekonal  brankára hostí a Duslo viedlo 1:0. Hostia, ktorí hrali dosť od podlahy sa snažili rýchlo o vyrovnanie, keď najskôr v 23. minúte nastrelil Šiko z 18 metrov brvno Porubského brány a o desať minút neskôr po rohu prudká hlavička Vaculíka tesne minula bránu.

Domáci kolektív chcel pridať v II. polčase ďalší gól, ale pri dobrých príležitostiach  Kochana a Prúčneho potvrdil svoje kvality brankár Žilka.  Hostia, ktorí sa predsavili pri Váhu s piatimi legionármi (4 hráči zo Srbska, 1 hráč z Chorvátska) mali po hodine hry veľmi dobrú príležitosť, keď po ideálnej prihrávke Držíka bol v dobrej streleckej príležitosti Šiko, ale z piatich metrov nastrelil vybiehajúceho Porubského. V bojovnom dueli ešte zaujali sľubné strelecké príležitosti Galbavého a Lovsku, na druhej strane Kostiča a Jambora, ale brankári boli na mieste. Horúce počasie dalo viac možností aj občerstvovaniu z pripravených nádob, ale horúce hlavy hráčov musel schladiť taktiež v závere aj hlavný arbiter. V 90. minúte videli najskôr žlté karty F. Prúčny a hosťujúci brankár Žilka po faule na Kingsleya. Po nariadení pokutového kopu videl červenú kartu hosťujúci  legionár Radenovič.  Domáci exekútor Jurík však penaltu nepremenil, nakoľko opora Žilka jeho strelu vyrazil a poradil si aj s jeho dorážkou.  Domácim, ktorí sa nakoniec tešili z trojbodového zisku zostáva doriešiť dôležitý problém. Nájsť spoľahlivého exekútora pokutových kopov, nakoľko pred tromi týžňami proti Nitrianskej juniorke (2:3) nepremenil jedenástku Kingsley a Šaľa tak prišla o bod, ktorý by bol veľmi zapotreby.

Z výsledkov 25. kola: Gabčíkovo – V. Ludince 4:3; Galanta – Prievidza 4:1; ViOn „B“ – Púchov 1:2; DAC „B“ – Bánovce n/B 5:0; Nitra „B“ – Borčice 3:1; Lednické Rovne – Beluša 1:2;  Topoľčany – Dubnica 0:8,...

Tabuľka 3. ligy: 1. Dubnica 61:7 – 64 bodov; 2. Borčice 59:25 – 54 bodov; 3. Lednicke Rovne 41:21 – 51 bodov;..... 10. ŠAĽA 37:40 – 35 bodov;... 15. V. Ludince 32:49 – 23 bodov; 16. Prievidza 20:59 – 12 bodov; 17. Bánovce n/B 15:66 – 12 bodov; 18. Topoľčany 17:80 – 12 bodov.

PROGRAM: utorok 1. mája 2018 o 16,30 hod. Dubnica (1. . miesto) - Šaľa (10. miesto) .

PROGRAM: sobota 5. 5. 2018 o 16.30 hod. Slovan Duslo Šaľa - KOVO Beluša.