Domov   >  Rýchle správy   >  Archív rýchlych správ
publikované: 30.10.2020 - 10:20  

Celoplošné testovanie na COVID-19 v Šali

Celoplošné testovanie na COVID-19 v Šali
10:51

V Centre voľného času je približne 50 ľudí. Ide to rýchlo.

10:48

Na ZŠ J. C. Hronského je rad až po reštauráciu Toccami. 

10:06

Na odberovom mieste pri ZŠ Bernolákovej vo Veči je momentálne približne 50 ľudí. Vyzerá to tak, že v tomto odberovom mieste je zatiaľ najmenej ľudí.

10:03
Situácia vo Veči:
ZS Hollého približne 1,5 hod. až 2 hod. čakania
Spojená škola Nivy približne 1 hod. 15 min. čakania
DK Veca približne 1 hod. 10 min. čakanie v rade
 
09:49

Sme veľmi radi, že na nás práve teraz obracujú obyvatelia s tým, ako je všetko zorganizované. Testovanie a čakanie na test trvá len pár minút. Postojíte si len v rade. Pevne veríme, že ale aj vďaka súčinnosti občanov to pôjde takto rýchlo a bezpečne aj naďalej.

09:17

Na Mestskom úrade v Šali je počas celého testovania k dispozícii Krízový štáb mesta Šaľa, ktorý zabezpečuje celú organizáciu. Primátor Šale Jozef Belický, spolu s viceprimátorkou Šale Danicou Lehockou a náčelníkom Mestskej polície v Šali Petrom Krokavcom sú k dispozícii ako dobrovoľní administratívni pracovníci na odberových miestach. Viceprimátor Šale Róbert Tölgyesi je súčasťou Krízového štábu mesta Šaľa spolu s prednostkou Mestského úradu Janou Nitrayovou, ktorí zabezpečujú všetky ďalšie potrebné záležitosti. Viceprimátor Šale práve v tejto chvíli rozniesol čaje všetkým pracovníkom, ktorí sú v exteriéri. V exteriérových odberových miestach je približne 200 ľudí a všade sa čaká minimálne 2 hodiny. 

09:12

V Centre voľného času je ešte stále najmenej ľudí. Zdržíte sa tam síce tiež minimálne hodinu, ale je tam do tak do 100 ľudí. Na ostatných odberných miestach je približne 200 ľudí. 

08:23

V Šali je 15 693 obyvateľov od 10 do 65 rokov a 368 cudzincov, ktorí sa môžu zúčastniť celoplošného testovania. Testovania sa môžu zúčastniť aj osoby nad 65 rokov, ale neodporúča sa to. V Šali Vás otestujú v akomkoľvek odbernom mieste, avšak odporúčame občanom využiť odberné miesto, ktoré je najbližšie k Vášmu bydlisku. 

08:20

Väčšina občanov sa rozhodla ísť otestovať v skorých ranných hodinách. Uvidíme aká bude situácia počas dňa. Prosím občanov, aby boli ohľaduplní a trpezliví, taktiež aj vodiči, ktorí čakajú na testovanie z auta. 

 

08:13
Situácia vo Veči ZŠ Bernolakova - približne 1,5 hodiny čakania, odberné miesto Spojená škola Nivy - 1,5 hodiny čakania, Kultúrny dom Veča - 1,5 hodiny čakania a ZŠ Hollého približne 2 hodiny čakania.
 
08:05

Pri ZŠ Ľ. Štúra je rad až k bráne. Počkáte si tu minimálne hodinu. Najmenej ľudí je zatiaľ pri Centre voľného času, kde je približne do 80 ľudí.

07:56

Pri Zš s MŠ J. Murgaša stojí posledný človek približne ako artézska studňa. Je tu okolo 100 ľudí.

07:51

Pri zimno štadióne si viac ako hodinu určite počkáte, je tu minimálne 200 ľudí.

07:42

Pri odbernom mieste v Dome kultúry - bábková sála je približne 200 ľudí, takýto počet ľudí je aj pri odbernom mieste v Dome kultúry - divadelná sála. Na väčšine odberných miest si teraz ranných hodinách postojíte trošku dlhšie.
 

07:29

Na odbernom mieste ,,Záhradná piváreň vedľa Mestského úradu v Šali" stoja poslední ľudia až pri Okresnom úrade. Aj na tomto mieste si teraz dlho postojíte. 

07:27

Rad na DRIVE-IN, testovanie z auta, je až pri kruháči, smerom ako sa ide na Vlčany. Vodiči sú ohľaduplní a nechávajú na kruháči priestor pre ostatné autá, ktoré tadiaľ potrebujú prejsť.

07:25

Na ZŠ s MŠ Bernolákova sa nakoniec zmenil priestor, namiesto exteriéru Vás otestujú vnútri v telocvični.

06:28

Na jednotlivých odberných miestach sa už v tejto chvíli začínajú robiť rady. Na celej Vlčanskej ulici momentálne už stoja autá, ktoré chcú využiť DRIVE-IN, čiže testovanie z auta.  Pre Kultúrnym domom vo Veči sa už tiež začínajú robiť veľké rady. 

06:26

O 7.00 hod. začína celoplošné testovanie. Zo strany mesta je všetko zabezpečené na takej úrovni, aby sme počas testovania ochránili jednotlivé pracovné tímy a samozrejme obyvateľov. Ešte pred začiatkom celoplošného testovania sa práve v tejto chvíli musia otestovať všetci pracovníci na jednotlivých odberných miestach.