publikované: 12.04.2024 - 10:14  //  aktualizácia: 12.04.2024 - 22:44  //  zobrazené: 238

V Turci uleteli futbalistom body.

V Turci uleteli futbalistom body.

21. kolo tretej futbalovej ligy r. 2023/2024:

Fomat Martin - Slovan Duslo Šaľa 1:1 (0:1)

góly: 89. min. Gajinov – 20. min. Hudák.

Rozhodoval:  Bláha – 210 divákov; Žlté karty: Ďungel, Satina - Borovský, T. Tóth.                                 DUSLO: G. Tóth  – Kotlár, To. Hučko, Delov, Sedláček (79. Čiernik) - Krivošík,  M. Kochan, T. Tóth, Th. Hučko (61. min. Briceňo) -  Hudák (70. min. Radványi), Borovský. Tréner Marián Šarmír.

Zdá sa, že futbal v srdci Turca v Martine sa päť vracia na slovenskú futbalovú mapu (poznámka: v minulosti bol Martin aj účastníkom druhej slovenskej ligy), nakoľko jeho súčasní reprezentanti si úspešne počínajú v novo vytvorenej tretej futbalovej lige, kde sa delia s ďalšími dvomi mužstvami delia o tretie miesto. Úroveň, kvalitu hry a výkonnosť zástupcu Turca „preverili“ v dvoch vzájomných majstrovských súbojoch aj naši šalianski futbalisti, ktorí sa so svojim súperom o majstrovské body podelili (poznámka: v prvom zápase v Šali skončil súboj s Martinom nerozhodne 2:2, keď góly vsietili: Hudák a Rogério  - Siva a Todorovič).

Vo víkendovom dôležitom súboji už nastúpila Šaľa oproti zápasu s Belušou so stálym útočným a gólovým dvoj záprahom Michal Hudák – Thomas Hučko a prv menovaný aj dostal chemikov do vedenia. Na dobre zahraný rohový kop Borovského v 20. minúte si nabehol zo zadnej pozície Michal Hudák a hlavičkou k pravej žrdi nekompromisne vsietil vedúci gól do siete domáceho brankára Ďuríčka - 0:1. Domácim sa v jarnej odvete darí, snažili sa o vyrovnanie, ale hosťujúca defenzíva im toho veľa v pokutovom území  nedovolila. Jedinú väčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v prvom polčase najstarší hráč na hracej ploche skoro 40. ročný ex ligista Matej Siva (r. 1984), ktorý nastrelil po rohovom kope brvno.

Aj po obrátke prebiehala hra prevažne v strede poľa, nakoľko hrali dobre obe obranné formácie a útoky sa iba ťažko presadzovali. Záverečné minúty aj vďaka arbitrom však priniesli dosť vzruchu ! Najskôr sa v 89. minúte dočkali domáci konečne vyrovnania. Dlhý pas domáceho kolektívu prevzal v jasnom postavení mimo hry v hĺbke nášho pokutového územia jeden z troch legionárov 21. ročný srb Alexandar Gajimov a z 10 metrov vyrovnal (poznámka: asistent arbitra vôbec nereagoval na vzniknutú situáciu). O niekoľko okamihov neskôr mala Šaľa cca 40 metrov od domácej svätyne po faule výhodu  trestného kopu. Nová posila z Galanty Radványi ju rozohral na do pokutového územia, kde sa v skrumáži po hlavičke taktiež hlavou presadil z malého vápna kapitán Tomáš Hučko, ale asistent arbitra, ktorý bol od akcie najďalej z aktérov signalizoval postavenie mimo hry !  Márne boli reklamácie našich hráčov, opäť a už nie po prvý krát v tomto  ročníku majstrovskej súťaže sme doplatili na chybné a sporné verdikty arbitrov,... a body sa opäť delili.

+ + +

Ďalšie výsledky 21. kola: Beluša - Sereď 2:4; Častkovce - Galanta 4:2; V. Ludince - Dubnica 4:1; Nové Mesto n/V - Lehota p/Vt. 3:2; Hamšík Academy B. Bystrica - Rača  3:0;  Podkonice - Zvolen 3:3 (ČK: 39 min. Gábriš - Po). Bánová – Malacky 1:1 (0:0) góly: 76. min. Mráz – 80. min. Herman (11 m).

Tabuľka 3. futbalovej ligy po 21. kole: 1. Zvolen 34:24 – 41 bodov; 2. Galanta 29:22 – 38 bodov; 3. Sereď 38:18 – 36 bodov;  4. Academy Hamšík Banská Bystrica 33:19 – 36 bodov; 5.  Martin 38:32 – 36 bodov; 6. ŠAĽA 36:26 – 35 bodov;  7. Beluša 32:29 – 31 bodov;  8.   Lehota p/Vt. 31:26 - 30 bodov;  9. Malacky 28:22 – 29 bodov; 10. Rača 28:25 – 27 bodov;  11. Podkonice 34:41 – 26 bodov; 12. Častkovce 27:32 – 25 bodov; 13. Bánová 27:30 – 23 bodov; 14. Veľké Ludince 27:30 – 19 bodov; 15. Nové Mesto n/V 20:48 – 13 bodov; 16. Dubnica 21:60 – 7 bodov.                                    Najbližší program FK Slovan Duslo Šaľa:

sobota 13.4.2024 o 16.30 hod.: Slovan Duslo Šaľa – TJ Jednota Bánová.