Domov   >  Športové spravodajstvo
publikované: 16.10.2020 - 07:53  //  aktualizácia: 16.10.2020 - 08:12  //  zobrazené: 282

Súťažilo sa v 11 kategóriách

Telovýchovná jednota Slávia SOUP Šaľa v spolupráci so Slovenskou jazdeckou federáciou usporiadala v Šali majstrovstvá Západoslovenskej oblasti, ktoré boli zároveň aj ďalším kolom Slovenského voltížneho pohára (ďalej iba MZsO + SVP), na ktorom štartovali zástupcovia slovenskej voltížnej špičky (poznámka: chýbali iba pretekári VÚFL Košice),  vrátane zástupcov úspešných klubov z Nitrianskeho regiónu: Národný žrebčín Topoľčianky, JK Rusty Šaľa, JK Lángov dvor Trnovec n/V  a TJ Slávia SOUP Šaľa.   

Súťažilo sa v 11 kategóriách

V  kategórii mladšie deti (D1) si medzi dievčatami (štartovalo až 23 pretekárok) vybojovala prvenstvo Ivana Olejníková z OZ Galaxia Poprad (4,811 bodu),  na ďalších medailových stupňoch skončili Gabriela Karáčová (N. Ž. Topoľčianky) a 3. miesto patrilo jazdkyni SOUP Šaľa Mii Spisziakovej. Piate miesto obsadila Viktória Takácsová (JK Rusty Šaľa) a hneď za ňou skončila Tamara Zorič (JK Lángov dvor Trnovec n/V).   U chlapcov sa z prvenstva tešil Filip Nikolíni (Ivanka p/D), pred Jackom Oláhom z Trnovca n/V. 

V kategórii starších detí (D2) potvrdila stabilnú formu medzi dievčatami majsterka Slovenska Soňa Janigová (JK Freestyle Poprad), ktorá vyhrala pred pretekárkou SOUP Šaľa Katarínou Nagyovou. Piata skončila jazdkyňa Trnovca n/V Timea Súdorová a hneď za ňou Júlia Benčíková (Slávia SOUP Šaľa). U chlapcov vyhral podobne ako na MSR Sebastián Slameník (LD Trnovec n/V), pre ďalším zástupcom Nitrianskeho kraja Matúšom Solčianskym z Topoľčianok. 

Aj v kategórii juniorov obhájila prvenstvo majsterka Slovenska Soňa Šoltészová (JK Freestyle Poprad – 7, 958 bodu), ale dobre jej kvalitnými výkonmi sekundovali aj druhá Ivana Cigáňová (N. Ž. Topoľčianky s lonžerom Borisom Kodakom, ktorý stál pri všetkých vystúpeniach svojich zverencov, ako aj talentovaná Ema Dudonová z LD Trnovec n/V, ktorá skončila pod vedením lonžerky Vladimíry Lenčešovej tretia (poznámka: v Šali viedla všetkých pretekárov z Trnovca n/V). Medzi juniormi  potvrdil dobrú formu Andrej Meňhert (známka 7,017 b.),  pred oddielovým kolegom Sebastiánom  Kodakom (obaja N.Ž Topoľčianky).   

O kvalitách seniorskej slovenskej reprezentantky Lei Hakszer (SOUP Šaľa – lonžer Jana Majdlenová) v posledných rokoch netreba vôbec pochybovať, čo potvrdila  v tomto roku iba víťazstvami, vrátane slovenského šampionátu, na ktorých štartovala. Druhé miesto si v súťaži  vybojovala Lucia Vlasáková z JK Rusty Šaľa.   

Prvenstvo zostalo v regióne aj kategórii dvojíc, kde zvíťazila dvojica jazdkýň z Topoľčianok Laura Balážová s Ivanou Cigáňovou, šalianska dvojica SOUP Sarah Nitonová – Mia Spisziaková, ktorá sa tešila na šampionáte z bronzu, zostala tesne za stupňom víťazov. Najlepšiu šestku uzatvorila dvojica Viktória Takácsová – Ema Majdiaková z JK Rusty Šaľa.

V kategórii detských skupín si prvenstvo vybojovala SŠ JK Ivanka p/D, ktorej trénerom je šaliansky rodák Pavol Zagata, pred cvičencami z JK Lángov dvor Trnovec n/V, ktoré štartovalo na koni Furioso v zložení: Lea Čičmišová, Jack Oláh, Mia Szabó, Sofia Hodúrová, Hana Rajjová, Lucia Takáčová.

Prvenstvo v juniorskej kategórii si odniesli voltížni jazdci N. Ž. Topoľčianky: Ivana Cigáňová, Sebastián Kodak, Stela Strečková, Andrej Meňhert, Laura Balážová, Gabriela Karáčová na koni Leon. Striebro získali jazdci Lángov dvor Trnovec n/V: Ema Dudonová, Viktória Kalmán, Timea Súdorová, Sebastián Slameník, Tamara Zorič, Chiara Hodúrová na koni Ejfél Pluto.   

Seniorská kategória voltížnych skupín sa stala korisťou domácich jazdcov Slávia SOUP: Katarína Nagyová, Žofia Szabóová, Lea Hakszer, Sarah Nitonovám Mia Spisziaková, Júlia Benčíková, ktoré cvičili na koni Accordo T.