publikované: 22.01.2019 - 10:07  //  aktualizácia: 22.01.2019 - 11:20  //  zobrazené: 1794

Víťazný štart futbalistov Dusla

Futbalisti odštartovali víťazstvom

Po týždni kondičnej prípravy zohrali šalianski futbalisti prvé prípravné stretnutie na domácej umelej tráve s účastníkom tretej bratislavskej ligy Pezinkom, ktorý je po jesennej časti na ôsmom mieste tabuľky. Úvod duelu lepšie vyšiel hosťujúcemu kolektívu, ktorý sa dostal do vedenia 0:1, ale po prihrávke Kingamba Bodyho vyrovnal na 1:1 v 42. minúte  Renáto Meszlényi. Hosťujúci celok, ktorý bol  prevažne v defenzíve sa ešte raz ujal vedenia tesne po prestávke, ale mladý Thomas Hučko (r. 2001), ktorý v jesennej časti hrával striedavo v III. ligovom staršom doraste Dusla (poznámka: je s 15 gólmi aj druhý najlepší strelec súťaže) a v seniorskom kolektíve Ladislava Molnára (poznámka: v jesennej časti nastúpil v drese „A“ mužstva v piatich majstrovských zápasoch) dvomi gólmi v priebehu desiatich minút rozhodol o víťazstve šalianskeho Dusla.

Slovan Duslo Šaľa – PŠC Pezinok 3:2 (1:1) góly Dusla: 42. Meszlényi, 59. min. a 68. min. Th. Hučko.

Duslo: Čellár – Blaho, Hanzel, Hraňo, Lovska – R. Tóth (46. M. Nagy), Pecho, Mpofu, Meszlényi - M. Kochan Kingambo Body (46. Th. Hučko) . Tréner Ladislav Molnár.

+ + +

Ďalší program šalianskych futbalistov:

streda  23.1. 2019 o 20.00 hod. TJ Rovinka – Duslo ŠAĽA  (zmena,  pôvodne mala hrať  Šaľa doma so Šuranmi)

+      poznámka: Zápas sa odohrá v Dunajskej Lužnej. V drese účastníka III. bratislavskej ligy Rovinky, ktorá skončila po jesennej časti súťaže so ziskom 28 bodov a skóre 36:30 na 5. mieste tabuľky hrajú aj dvaja legionári: argentínčan Leandro Perereira a Toheeb Taiwo (Nigéria), ktorý v ročníku 2016/2017 hrával v FC Neded. V drese Rovinky pôsobí aj tretí najlepší strelec súťaže Jakub Hrnčár.

sobota 26. 1. 2019 o 11.00 hod. Duslo Šaľa  - OFK Dunajská Lužná

+ poznámka: Kolektív Dunajskej Lužnej, ktorý vedie bývalý ex ligista Karol Brezík skončil po jesennej časti tretej futbalovej ligy (Bratislavský kraj) s 20 bodmi a vyrovnaným skóre 20:20 na desiatom mieste tabuľky (poznámka: na čele je suverénne „béčko“ Slovana Bratislava so ziskom 41 bodov). OFK Dunajská Streda má vo svojom strede aj druhého najlepšieho strelca súťaže Dávida Kondrlíka. (bývalý hráč Petržalky). .

utorok  29. 1. 2019 o 17.30 hod.  Duslo Šaľa – Dukla Banská Bystrica (II. liga – 11. miesto).

sobota  2. 2. 2019 o 11.00 hod. FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble (I. liga – 12. miesto) – Duslo Šaľa.