publikované: 08.05.2016 - 20:09  //  aktualizácia: 08.05.2016 - 20:53  //  zobrazené: 2039

Večania dostali v Hájskom 5 gólov

V okresnom derby (8.mája) sa Večania predstavili v 21. kole v Hájskom. Zápas bol pre oba kolektívy špecifický, pretože v domácom mužstve nastúpili bývalí hráči Veče (Hupka, Takács, Karasz). Navyše, Hájske koučuje tréner Gabriel Vrba, ktorý ešte na jeseň trénoval práve Večanov. Aj z toho dôvodu všetci očakávali  zaujímavý  duel.  Večania však v tomto zápase úplne vyhoreli. V prvom polčase hrali obe mužstvá „medzišestnástkový“  futbal,  gólových šancí nebolo veľa. Domáci sa dostali do vedenia z pokutového kopu. Polčas skončil  1:0 pre Hájske. V druhom polčase Večania chceli niečo spraviť s výsledkom, no domáci kopali ďalšiu jedenástku a zvýšili vedenie na 2:0. Večania nedokázali premieňať ani vyložené šance, naopak Hájske využilo takmer každú príležitosť. Večanov „zaklincovali“ ďalšími troma  gólmi a stanovili konečný výsledok na 5:0.

V najbližšom kole sa Večania predstavia v „hodovom“ zápase, v nedeľu 15.mája, o16:30h proti Lukáčovciam.
Zostava Veče:  Turanovič, Legner,  Hátaš,  Hamar,  Čiernik,  Szabó (M. Takács),  Herceg (Sokol), Machálik, Barus (K), Prílepok (Križovič),  Vencel.