publikované: 27.01.2016 - 09:39  //  aktualizácia: 12.04.2016 - 09:41  //  zobrazené: 1779

Tri medailové umiestnenia v Novom Meste n/V

Na Oblastnom kole v ľahkej atletike žiakov štartovali taktiež starší žiaci ľahkoatletického oddielu TJ Slovan Duslo Šaľa, ktorí vybojovali tri medailové umiestnenia.  Beh na 60 metrov: ... 2. Vološin - 7,77 sek.; beh na 300 metrov cez prekážky:... 3. Kurucz - 46,85 sek.; skok do diaľky: ... 3. Vološin - 518 cent.

Atletické majstrovstvá okresu Šaľa

Ľahkoatletický oddiel TJ  Slovan Duslo Šaľa v spolupráci  so Základnou školou Jána Hollého v Šali – Veči usporiadali majstrovstvá okresu základných škôl  v atletike, na ktorých štartovali starší žiaci a žiačky   zo  14 základných škôl okresu Šaľa.

Víťazstvo si vybojovala Základná škola J. Murgaša – 1.320 bodov, pred ZŠ Ľ. Štúra – 1.258 bodov a usporiadajúcou ZŠ J. Hollého, ktorá nazbierala 1.118 bodov. V tesnom bodovom závese za ZŠ J. Bernoláka (5. miesto).   skončili ZŠ Trnovec n/V a Močenok. V siedmych atletických individuálnych disciplínach bolo ocenených 14 víťazov, z čoho Barbora Lanczová, Dominika Kiššová  (obe ZŠ J. Hollého) a Norbert Kurucz (ZŠ J. Bernolákova) vyhrali dve disciplíny (poznámka: pretekár mohol štartovať za ZŠ iba v dvoch individuálnych disciplínach), po dve medailové umiestnenia ešte  vybojovali: Adam Alföldy (ZŠ J. Murgaša – 1. a 2. miesto), Kristián Árvay (ZŠ s VJM Žihárec – 1. a  2. miesto), Nina Bergendiová (1. a 3. miesto), Eduard Zagata (obaja ZŠ Ľ. Štúra – 1. a 3. miesto)  a pretekárka ZŠ J. C. Hronského Chiara Buttafuco, ktorá skončila dva razy na treťom mieste.   Majstrovstvá  okresu Šaľa v ľahkej atletike  starších žiakov iba potvrdili, že pri Váhu, resp. v regióne sa neustále rodia  mladé atletické nádeje, ktoré po dovŕšení žiackeho veku úspešne napredujú v ľahko atletickom raste v iných atletických kluboch (Nitra, Trenčín,...) , ale  stále dávajú o sebe vedieť, že ich atletický talent sa začal v plnej miere rozvíjať v atletickom klube TJ Slovan Duslo Šaľa, čo je údel menších a vidieckych klubov už z nedávnej minulosti.