publikované: 01.08.2016 - 06:05  //  aktualizácia: 01.08.2016 - 16:17  //  zobrazené: 1643

Treťoligový štart sa Duslu vydaril

V regionálnom derby sa tešilo Duslo

Slovan Duslo Šaľa – FC ViOn Zlaté Moravce /Vráble „B“ 1:0 (1:0)

V domácom hráčskom kádri došlo po zostupe k dosť veľkému prievanu, nakoľko v krajskom derby sa v drese Dusla objavilo osem nových tvárí, prevažne z vlastného dorastu.  Prvú šancu mali domáci v 10. min., keď po prihrávke Karima chýbali Kochanovi ku gólovému  zásahu milimetre. O štyri minúty neskôr po rýchlom prieniku Fekiača bol v podobnej príležitosti hosťujúci Šlachta. Od 20. minúty už Duslo viedlo, nakoľko jeden z najmladších hráčov na ihrisku Denis Tóth z 35 metrov vymietol ľavú šibenicu Pichňovej svätyne. Do dobrých streleckých pozícií sa dostával  Herceg, ktorého najmä šanca v 34. min.  volala po góle, ale Pichňa sa vyznamenal.  Hostia boli blízko k vyrovnaniu v 42. minúte, ale svoje kvality potvrdil aj domáci brankár Kubica. Opraviť skóre mohol ešte v závere polčasu po akcii Vaneka Herceg, ale Fekiač obetavo zachránil. Napriek úmornej horúčave sa hral svižný futbal zásluhou oboch kolektívov a tak videli diváci na úvod ročníka pekný futbal.

V 53. minúte bravúrne zachraňoval Pichňa po tvrdej strele Hercega, na druhej strane Kubica akrobaticky zakročil po delovke Sombata. Po hodine hry mohol streliť svoj druhý gól D. Tóth, ale gólman hostí vystihol jeho úmysel. Dvadsať minút pred koncom potvrdil svoje kvality Kubica po trestnom kope Fekiača a poradil si aj s hlavičkou Husára. V závere duelu gólom neskončila ani tvrdá strela Surányiho a keď hostia nevyužili v závere ani výhodu troch rohových kopov derby sa skončilo tesným, ale zaslúženým víťazstvom mladého šalianskeho kolektívu, ktoré ocenilo potleskom aj obecenstvo po stretnutí..

Gól: 20. min. D. Tóth, ŽK: Mehdi Karim, Domasta, D. Tóth – Husár.

R: Gádoši – 206 divákov.

Duslo: Kubica – Galbavý, D. Szalay, Ďatko, Jurík –  Domasta, Karim, D. Tóth (80. Ďuriš), Vanek (68. F. Prúčny) – Herceg, M. Kochan (68. Surányi). Tréner P. Bartoš.

FC ViOn "B":  Pichňa – Sombat (84. P. Brath), Husár, Fekiač, Šabík – Da Silva (69. Tužinský), Zrubec, Bakalár, De Oliveira – Hlaváč, Šlachta. Tréner M. Reischl.

FC Neded - MŠK Veľký Meder  3 : 3 (1:0)   góly: 47. a 88. min. Fritz Obassi,  3. min. Roško - 69. min. Bolega, 74. min. Szöcs, 78. min. Pisár.  Pred 400 divákmi rozhodoval Španka; ŽK: T. Kovács, R. Tóth - Székely, D. Bališ, L. Szöcs; ČK: 77 min. G. Kalmár (Neded).

FC Neded: Nemček - Busánszky, Roško, Ambrus, G. Kalmár -  T. Kovács, R. Tóth, F. Obassi, I. Kingsley - G. Bombicz, Kráľovič. Tréner J. Kováč.                                                                                     Zostávajúce výsledky III. ligy: Komárno - L. Rovne 2:2, Púchov - Dubnica 2:0,  DAC "B" - FC Horses 1:2, Beluša - Horná Nitra 1:1, V. Ludince - Galanta 1:1, Gabčíkovo - Nemšová 1:3, Šurany mali voľno, duel: Topoľčany - N. Zámky odohrajú 17.8.2016.