publikované: 31.10.2018 - 20:29  //  aktualizácia: 01.11.2018 - 07:25  //  zobrazené: 1625

Šalianski futbalisti už na čele tabuľky

Duslo sa vyšvihlo do čela

Slovan Duslo Šaľa – Družstevník Veľké Ludince  3:0 (2:0)

GÓLY:  4. min.  Lovska, 16. min. Tubonemi, 86. min. Kingambo;   R: Matulová  – 187 divákov; ŽK: Krupánszki, Hamdaoui. ČK: 70. min. Krupánszki po 2 ŽK, 83. min. Hamdaoui po po 2 ŽK (obaja V. Ludince).

DUSLO: Čellár – M. Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Pecho, Lovska (86. R. Tóth), Tubonemi,  Kele (74. min. Modrovics) – Kingambo (89. Hrano),   M. Kochan.  Tréner Ladislav  Molnár.

DRUŽSTEVNÍK: Benkó – Krupánszki, Podlucký (70. M. Letko), Hlaváčik, Hamdaoui – Matič, Ešek, I. Obert (46. Víglaš), Kosák (86. Bartal) – Németh. Bilyk (59. Kováč). Tréner Igor Kasana.

Krajské derby sa začalo minutou ticha za bývalého šalianskeho futbalistu Petra Rojíčka, ktorrý zomrel vo veku 66 rokov (poznámka: v krátkom časovom slede je to už druhá rozlúčka s hráčmi, pred necelým mesiacom s Ladislavom Szkladányyim, ktorí štartovali v pamätnom víťaznom medzinárodnom dueli 1:0 v roku 1977 s Dynamom Kyjev).

V súčasnosti už líder tretej futbalovej ligy nastúpil k dôležitému duelu dosť oslabený, keď v zostave chýbala opora záložnej formácie futbalista Zimbabwe Njabolo Mpofu (poznámka: doteraz odohral všetkých 11 duelov a celých 990 minút) a absentoval aj talentovaný Renáto Meszlényi.  Napriek tomuto handikapu mali zverenci trénera Ladislava Molnára raketový nástup, keď už v 4. minúte viedli. Na center Pecha si nabehol Lovska a proti jeho delovke z voleja z hranice šestnástky s miernym tečom nepomohol ani akrobatický zákrok brankára hostí Benkóa 1:0.  Brankár hostí, ktorý bol oporou sa vyznamenal  v 10. minúte, keď bravúrne vyrazil trestný kop kapitána Hanzela a zneškodnil aj doráťku Kingamba.  Hostia síce pohrozili v 13. minúte strelou ex šaľana Oberta tesne vedľa, ale boli to opäť domáci, ktorí pridali o tri minúty neskôr druhý gól.  Vtipnú kombináciu chemikov zakončil prudký volej Tubonemiho k ľavej žrdi, ktorý znamenal zvýšenie vedenia. Zverenci trénera Kasanu sa iba sporadicky dostávali cez domácu defenzívu, a keď sa im to podarilo v 29. minúte Némethom zasiahol spoľahlivý brankár Čellár. V závere polčasu mohli domáci definitívne rozhodnúť o osude derby. Najskôr v 38. minúte tvrdá strela s chuťou hrajúceho M. Kochana z 18 metrov iba o milimetre minula pravú žrď hosťujúcej svätyne a o štyri minúty neskôr stálo pri hosťoch šťastie, keď po rohovom kope Hanzela trafil Tubonemi prudkou hlavičkou pravú šibenicu. Domáci kolektív odchádzal na prestávku po prvý krát v tomto ročníku za potlesku svojich priaznivcov.

Hostia  nastúpili do druhého polčasu s úmyslom zaznamenať kontaktný gól, podarilo sa im síce vyrovnať hru, ale obrana domácich dobre dirigovaná kapitánom Hanzelom im veľa nedovolila a so streleckými pokusmi Ešeka a Vígľaša z poza pokutového územia si poradil pozorný Čellár. Domáci však kontrovali v 65. minúte, keď si na dlhú kolmicu z kopačky Lovsku nabehol rýchly Kingambo, ale pri jeho strele ako viac krát v dueli výborne zasiahol Benkó. Od 70. minúty, keď už boli hostia pod tlakom začala hrať Šaľa presilovku. Výborný arbiter Matulová (poznámka: záznam z jej výkonu, by si mohlo pozrieť viacero kolegov z III. ligy a vyššie) potrestala nerozvážny faul Krupánszkeho v strede poľa na Blahu a po ďalšej žltej karte (poznámka: prvú dostal za zakopnutie lopty po odpískaní) išiel  predčasne pod sprchy. Striedajúci Modrovics mieril hlavou v gólovej príležitosti tesne vedľa a s tvrdou strelou Pecha v 81. minúte  si poradil brankár Benkó. Spokojní šalianski diváci sa však tretieho gólu dočkali o päť minút neskôr.  Po výbornej kombinačnej akcii dvojici Kochan – Blaho posledne menovaný našiel presným centrom najlepšieho domáceho strelca Kingamba a ten z otočky prudkou strelou vsietil. To už hrali domáci dvojnásobnú presilovku, nakoľko v 83. minúte zahral Hamdaoui v strede poľa úmyselne rukou a nakoľko už žltú kartu mal, nasledoval svojho kolegu taktiež pod sprchu. Zverenci trénera Ladislava Molnára pokračujú v úspešnej sérii a preto bola spokojnosť  v domácom tábore a u priaznivcovi nielen z dobrého výkonu, zisku ďalších troch bodov, ale po zistení remízy a bezgólového výsledku v dueli Púchov – Gabčíkovo, ako  aj z posunu do čela tabuľky, čo je peknou pozvánkou pred šlágrom 14. kola Gabčíkovo – Šaľa.

Z ďalších výsledkov  13. kola III. futbalovej ligy:  N. Mesto - Trnava „B“  1:3;  Nové Zámky – Pov. Bystrica 3:2 !!!; Kalná n/H -  ViOn „B“  4:0; Púchov -  Gabčíkovo 0:0; Nitra jun. – Trenč. Teplice 2:1; Beluša - Malženice 2:1;  Ledn. Rovne – Galanta 2:0.

Priebežná tabuľka III. po 13. kole:  1. Duslo ŠAĽA 12:9 – 26 bodov;  2.  Púchov 17:9 – 25 bodov (o zápas viac);  3. Gabčíkovo 23:12 – 24 bodov;  4. Trnava „B“  25:17 – 23 bodov;..... 14. Trenčianske Teplice 19:20– 12 bodov;  15. Nové Mesto n/V 6:13 - 12 bodov; 16. Nové Zámky 6:53 – 3 body.

PROGRAM: sobota 3.11.2018 o 13.30 hod. FK Gabčíkovo (3. miesto) -  Slovan Duslo Šaľa (1. miesto).

Vedenie futbalového klubu Slovan Duslo Šaľa a naši futbalisti srdečne pozývajú priaznivcov koženej lopty na tento šláger 14. kola tretej ligy. Vaše športové povzbudzovanie bude pre našich hráčov povoleným dopingom v súboji o čelo tabuľky a o  primát jesenného víťaza tretej futbalovej ligy.