publikované: 05.09.2016 - 23:17  //  aktualizácia: 06.09.2016 - 08:50  //  zobrazené: 1309

Šalianski futbalisti nebodovali naplno

Slovan Duslo Šaľa – ŠK LC CRYSTAL Lednické Rovne  1:1 (0:1)

Zverenci trénera Bartoša v dueli so skúsenejším súperom nepotvrdili víťazstvo zo stredu týždňa na pôde FC Horses, na viac vo víťaznom dueli prišli o zranených hráčov Galbavého so Szalayom. Náročný duel (poznámka: hostia boli na 2. mieste tabuľky) začali lepšie chemici, keď už v úvode zasahoval odvážnym pádom  brankár Bačík, ktorý ešte na jar chránil svätyňu Dusla pod nohy prenikajúceho Hercega. Ten sa vyznamenal aj v 10. minúte po trestnom kope Tótha. Na druhej strane pohrozil starý lišiak Tomana (poznámka: o dva týždne oslávi 37 rokov), ale kvalitu potvrdil aj Rusznák. V 21. minúte  mal dobrú príležitosť Herceg, ale tesne minul. Ako sa strieľajú góly predviedol o 6 minút neskôr nekrytý Tomana, keď jeho strela z poza šestnástky zakotvila v pravej šibenici bezmocného Rusznáka 0:1. Domáci mohli vyrovnať po polhodine hry, ale prudký center Kochana zrazil obranca Chmelík tesne vedľa ľavej žrde na roh. Cieľ tesne minula aj strela kapitána Mehdi Karima, ale tesne pred koncom polčasu mohli pridať druhý gól aj hostia. Sólový nájazd Tomanu a jeho tvrdú strelu vytlačil bravúrne na brvno brankár Dusla a podržal svoj kolektív.

Po obrátke hostia nebránili náskok a v 58. minúte chýbali Čiernikovi ku gólu iba milimetre. Duslo sa nažilo o vyrovnanie,  dostalo hostí pod tlak, ale ich defenzíva odolávala. V 71. minúte však už bolo vyrovnané. Na vtipnú prihrávku Mehdi Karima si za obranu nabehol Kochan, vyhral aj mikro súboj s Bačíkom a do prázdnej bránky vyrovnal na 1:1. Šaliansky strelec gólu mohol v závere pridať aj ďalší gól, ale jeho hlavička tesne minula bránku. Bojovné stretnutie, v ktorom boli najslabším článkom arbitri skončilo nakoniec spravodlivou deľbou bodov (poznámka: Šaľa doma remizovala 0:0 aj s Galantou), čo však  zabránilo domácim priblížiť sa ešte  viac k špici tabuľky.

Góly: 71. min. M. Kochan – 27. min. Tomana;  ŽK: D. Tóth, Mehdi Karim, F. Prúčny, Vanek – Lipták; Prekop, Hruška; R: Havran – 268 divákov.

Duslo: Rusznák – Domasta (62. Račkovič), Petrovský, Ďatko, Jurík –  F. Prúčny (82. Vanek), Mehdi Karim, Pankaričan (82. R. Prúčny); D. Tóth - Herceg, M. Kochan.  Tréner P. Bartoš.

Ďalšie výsledky: V. Meder - N. Zámky 2:0; FC Horses - Galanta 1:2; Šurany - Nemšová 3:4; DAC "B" - Gabčíkovo 1:0; V. Ludince - Komárno 1:3, ViOn "B" - Horná Nitra 1:1; Topoľčany - Beluša 4:0,; Dubnica n/V mala voľno.

Tabuľka po 7. kole: 1. Púchov 15:5 - 17 bodov; 2. Ledn. Rovne 12:6 - 12 bodov; 3. Topoľčany 11:11 - 12 bodov;... 6. ŠAĽA 9:7 - 11 bodov;... 15. NEDED  8:15 - 7 bodov;.... 17. ViOn /Vráble "B" 7:9 - 6 bodov; 18. Horná Nitra 7:8 - 5 bodov; 19. Dubnica 2:13 - 1