publikované: 18.12.2019 - 15:13  //  aktualizácia: 18.12.2019 - 16:00  //  zobrazené: 1527

Šalianska hádzaná naplno bodovala

HÁDZANÁ ženy:

Duslo s ďalším moravským skalpom

Slovan Duslo Šaľa – SHK Veselí n/M  34:26 (19:13)

R: Nagy  a Balogh – 400 divákov; 7 m hody: 5/3 – 4/2, vylúčené 3:5.

DUSLO: Furgaláková, Chudovská – Takáčová, Rácková 7, Gajdošová 1, Trepáčová 5, Pócsiková, Špendlová,  B. Königová 4,  Matušincová 2/1, Ušiaková 2/1, N. Némethová 2/1,  A. Obstová 6, Tisajová 5.  Tréner:  Ján Packa.
SHK  – góly: Kučerová 10/1, Boorová 5,  Pastorková 4/1, Kubáčková 2, Michálková 2,  Víchová 2, Vodná 1. Tréner Ľuboš Hudák.

Hostky v minulom ročníku bojovali v domácom play off o bronz a aj v tomto ročníku sa chystajú podobný scenár zopakovať.

Hneď v úvode legionárka Kučerová v službách SHK exportnou delovkou do šibenice potvrdila svoje strelecké kvality (poznámka: po 14. kole je načele kanonierok MOL ligy so 101 gólmi), ale slovenská reprezentantka Trepáčová obratom vyrovnala. Jej kolegyňa z klubu a reprezentácie Némethová  dostala Duslo do vedenia, ale hostky opäťvyrovnali. Šaľa aj vďaka výbornému výkonu Ráckovej, Trepáčovej  a Königovej, ktorý zastrešila výbornými zákrokmi brankárka Furgaláková bola vo vedení o jeden až tri góly (4:2, 6:3) v 11. minúte po góle Königovej dokonca viedla o štyri góly, ale Kučerová kontrovala (poznámka: v I. polčase vsietila 8 gólov) a v 17. minúte už bolo iba 7:6 a to jej ešte ej Furgaláková zneškodnila sedmičku. Hostky ešte dva razy stihli vyrovnať (8:8 a 10:10), ale od tohto stavu aj vďaka presným zásahom Obstovej a Tisajovej z krídla už viedla iba Šaľa o 4 góly (14:10, 16:12) po gólových prienikoch Ráckovej a Trepáčovej. Tento náskok narástol až na 19:12 a do kabín odišli chemičky so 6 gólovým náskokom (poznámka: 3 sekundy pred záverečným hvizdom vsietila Kučerová 13 gól SHK).

Po obrátke si šalianska defenzíva trochu viac „všímala“ Kučerovú, ktorej zvlhol pušný prach a náskok Dusla narastal aj vďaka výbornej Furgalákovej a góloch Ráckovej a Tisajovej až na rozdiel 8 gólov (23:15, 25:17). Bolo jasné, že dôležité body zostanú pri Váhu. Hostky sa snažili o zvrat, Boorová tromi gólmi ešte stihla stiahnuť vedenie Dusla na rozdiel šiestich gólov (47. minúte 27:21), ale domáca Rácková, ktorá bola v tomto dueli hádam najlepšou hráčkou Dusla (poznámka: so 7 gólmi bola aj najlepšou strelkyňou domácich) tromi presnými zásahmi zvýšila náskok na 30:21 a zlomila posledný odpor súpera. Šaľa dohrávala aj s lavičkou, keď možnosť dostala aj druhá brankárka iba 18. ročná Chudovská (poznámka: vyrazila aj sedmičku Pastorkovej) a tak veľký potlesk priaznivcov po záverečnom hvizde za víťazstvo a upevnenie 3. miesta v tabuľke bol na mieste.

Ján Packa – tréner: „ Veľmi ma teší, že sme dokázali zvládnuť majstrovské duely s moravskou trojicou (Zlín, Olomouc, Veselí n/M) bez straty kvetinky, keď sme vo všetkých vzájomných dueloch naplno bodovali, čo nám pomohlo k upevneniu tretieho miesta v tabuľke a hlavne k tomu, že nám špica tabuľky bodovo neodskočila. Napriek tomu, že sme nastúpili citeľne oslabení (poznámka: chýbala zranená opora česká reprezentačná brankárka Novotná, a Pócsiková nastúpila so sebazaprením) dokázali sme si poraziť s nebezpečným súperom, ktorý má vo svojom strede aj najlepšiu strelkyňu súťaže Kučerovú. Od 20. minúty sme sa dostali do gólového trháku, ktorý sme veľmi dobrou hrou po obrátke ešte navýšili a zaslúženým víťazstvom sme dali našim  vynikajúcim divákom darček pod stromček v podobe zisku ďalších dôležitých bodov. Krátku prestávku využijeme aj na prípravu a stretneme sa v nej aj s viedenským Hypo bankom, nakoľko hneď v úvode Nového roka cestujeme do Michaloviec. “

Tabuľka po 14. kole: 1. Most 501:344 – 26 bodov; 2. Michalovce 448:309 - 23 bodov; 3.  ŠAĽA 426:341 – 22 bodov; 4. Olomouc 409:379 – 20 bodov;...  12. Prešov 377:409 – 6 bodov; 13. Hlohovec 358:459 – 2 body; 14. Bánovce 266:509 – 0 bodov.

+  Najbližší program:
sobota  04. 01. 2020 o 18. 00 hod. Iuventa Michalovce  (2. miesto) - Duslo Šaľa (3. miesto).

+ + + + +

HÁDZANÁ muži:

V krajskom derby sa tešila Šaľa

HKM Šaľa - AGRO Topoľčany  32:18 (13:10)
R: Šimko, Palovčák – 300 divákov, 7 m hody: 4!4 – 3/2, vylúčení: 3:4.

HKM: Konečný, Králik – Michniewicz 5, Moravec 2, Prokop 5, Bogár 2, Prikryl 1,  Kucsera 3, Lužica, Polák,  I. Veréb 3, S. Kováč, Dudáš 3, Petro 5/3, Šátek 3. Tréner Ján Kolesár.

AGRO – góly: O. Tóth 3, Blaho 3, Sobota 3, Filipeje 3/1, Kováč 2, Kober 2, J. Tóth 1, Pacoň 1/1. Tréner Martin Múdry.

Šalianski hádzanári zaknihovali v krajskom derby konečne prvé domáce víťazstvo.

Keď v úvodnej minúte rozvlnili Petro s Prikrylom sieť za chrbtom Javorčeka v bránke Agra obecenstvo vycítilo, že sa bude konečne tešiť z plného bodového zisku HKM.

Hosťom sa O. Tóthom a Valentom ešte podarilo vyrovnať na 2:2, ale to bol zo strany hostí posledný priaznivý stav. Domáci kolektív aj vďaka peknému úspechu v Slovenskom pohári, kde postúpil po víťazstve v Hlohovci už do semifinále hral v pohode a svoj náskok po dobrých kombinačných akciách a presnej streľbe (Michniewicz, Petro, Kucsera) postupne zvyšoval (5:2, 7:3) aj vďaka tomu, že dobrú defenzívu  vystužil výbornými zákrokmi brankár P. Králik. Keď v 21. minúte zvýšil Michnievicz z trháku na rpzdiel piatich gólov – 10:5, bolo jasné, že body zostanú v Šali. Hostia v závere po presných zásahoch Valenta a Kováča  trochu stiahli domáce vedenie, ale aj tak odchádzali na polčasovú prestávku „Kolesárovci“ s troj gólovým vedením.

Dp útoku po prestávke zavelil najlepší strelec domácich Prokop, hostia kontrovali Filipejem, ale od 35. minúty (16:12), keď sa strelecky presadil Bogár bol už na palubovke iba šaliansky kolektív. Postupne pridávali góly Petro, Mažár a Veréb a v 41. minúte už viedla Šaľa o desať gólov 22:12. Góly do šalianskej siete nepribúdali aj vďaka výbornému brankárovi Králikovi, ktorý zneškodnil viacero tvrdých striel a v 39. minúte aj sedmičku Pacoňa. Do streleckej listiny sa zapísali najmä Prokop, ale aj Šátek s odchovancom Moravcom, skóre v prospech HKM narastalo (26:13, 29:16) a tak dostali domáci priaznivci od hráčov do vienka pekný po mikulášsky darček.

Ján Kolesár tréner: „ Po dobrých výkonoch v Košiciach a v pohári s Hlohovcom potvrdili moji zverenci stabilitu formy. Napriek tomu, že to v prvom polčase občas v hre zaškrípalo, ich výkon po zmene strán mal dobrú fazónu. Hrali zodpovednejšie v defenzívu a v útočnej fáze potešila kombinačná hra zakončovaná presnou streľbou. V  posledných dvoch tohto ročných zápasoch by sme si pri udržaní tohto výkonnostného trendu mohli polepšiť bodové konto.“

Ďalšie zápasy 13. kola: Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava 28:19; Hlohovec - Nové Zámky 21:30;  Modra – Prešov 9:33;.
Tabuľka hádzanárskej Extraligy: 1. Prešov 399:253 – 23 bodov; 2. Považská Bystrica 371:296 – 21 bodov; 3. Košice 350:301 – 19 bodov;....  5. ŠAĽA 320:301 – 12 bodov; .... 7. Topoľčany 287:382 – 7 bodov; 8. ŠKP Bratislava 296:349 – 6 bodov; 9. Modra 222:385 – 0 bodov.
Najbližší program:

streda  18. 12. 2019 o 19.00  hod. ŠKP Bratislava (8. miesto) -  HKM Šaľa (5. miesto).
sobota 21.12.2019 o 18.00 hod. HKM Šaľa (5. miesto) – Štart Nové Zámky (6. miesto).