publikované: 07.08.2016 - 08:25  //  aktualizácia: 10.08.2016 - 09:17  //  zobrazené: 2000

Šaľa remizovala s Galantou

Slovan Duslo Šaľa – FC Slovan Galanta 0:0

Po viacerých rokoch sa opäť uskutočnilo bývalé okresné derby, ktoré prilákalo na futbalový štadión za Váhom za posledné mesiace aj rekordnú návštevu.

V drese Galanty, ktorá začala lepšie sa objavili aj Nagy s Jakubjakom, ktorí v minulosti obliekali šaliansky dres. Už v druhej minúte sa prebil obranou chemikov Baša a skúsený Ďatko „hasil“ až v hodine dvanástej. O desať minút neskôr sa dostal do dobrej príležitosti Kochan, ale v koncovke chyboval. Gólovým bol prienik Hercega v 17. minúte, ktorý aj obstrelil vybiehajúceho dobre chytajúceho brankára Masára, ale obrana hostí v poslednom momente zažehnala nebezpečie. Kontrovali aj hostia Winklerom, ktorého tvrdú strelu v 20. minúte zneškodnil pozorný Kubica. Domáci sa snažili dostať do vedenia, strela Kochana v závere polhodiny o milimetre minula pravú žrď. V závere ešte mohol skórovať Filip Prúčny, ale jeho delovku vyrazil brankrár Masár a ďalšia strela hlavou tesne pred polčasom išla nad.

Hostia mali lepší nástup aj do II. polčasu, keď strela Prágaia v 47. minúte sa mihla vedľa ľavej žrdi Kubicovej svätyne. Nebezpečie zo strany Dusla hrozilo najmä pri štandartkách kapitána Mehdi – Karima, ale obrana hostí odolávala. Zo strany hostí bol nebezpečný projektil  z kopačky Kormana, keď jeho tvrdú strelu po hodine hry bravúrne zneškodnil Kubica. Streleckú smolu mal v 68. minúte Herceg, na opačnom póle Kormanov trestný kop odvrátila obrana na roh. V záverečnej desať minútovke zaujala jedovatá  strela Jakubjaka a keď v 87. minúte zneškodnil včasným vybehnutím Masár prienik Tótha body sa v susedskom derby spravodlivo delili. Duel, ktorý mal slušnú úroveň, dobrú divácku kulisu, potešilo aj gesto domáceho vedenia na čele s novým prezidentom Mariánom Krištofom, ktoré cez polčas odmenilo medailami úspešné mužstvo šalianskych žiakov U – 10 (poznámka: tréner aktívny hráč Denis Galbavý). K úplnej spokojnosti však chýbalo iba jedno, korenie futbalu – góly.

R: Santa. ŽK: Domasta, Galbavý, Jurík, F. Prúčny – Prágai, Winkler, 425 divákov.

Duslo: Kubica – Galbavý, D. Szalay, Ďatko, Jurík –  Domasta, Mehdi Karim, D. Tóth,   F. Prúčny (74. Surányi) – Herceg (78. Račkovič), M. Kochan (64. R. Prúčny). Tréner P. Bartoš.

FC Slovan: Masár – Nagy, Lavrincsik, Korman, Eliáš – Kočiš, Jakubjak, R. Meszlényi, Winkler (59. Pavlovčík) – Prágai, Baša (75. Bočko). Tréner T. Meszlényi.

JOZEF SKLENÁR

Treťoligová mozaika:                                                                  FC Neded - MFK Dubnica n/V 1:0 (0:0)                                       gól: 57. mim. Kráľovič; pred 250 divákmi rozhodoval Havran; ŽK: Roško, Kingsley - Štefánek, Digaňa, Habšuda.                             FC Neded: Wágner - Bombicz (80. Komrhel), Ambruš, Bakši, Busánszky - T. Kovács, Roško, Kingsley T. Tóth - Obassi, Královič. Tréner J. Kováč.                                                                           Ďalšie výsledky: V. Ludince - L. Rovne 4:2 (2:1); Púchov - Komárno 4:2 (2:1); Šurany - N. Zámky 3:2 (2:1); DAC "B" - Horná Nitra 1:0 (0:0); Beluša - Gabčíkovo 1:0 (1:0) ČK: Trajcsik (Gabčíkovo); Topoľčany - Nemšová 3:1 (3:0); ViOn /Vráble "B" - Horses V. Úľany 1:1.