publikované: 23.10.2018 - 00:52  //  aktualizácia: 23.10.2018 - 08:19  //  zobrazené: 1210

Plný zásah futbalistov Dusla v Galante

Susedské derby pre chemikov

III. futbalová liga – 12. kolo:  Slovan Galanta - Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:1)

GÓL:  37. min. Kingambo;  R: Drobec  – 300 divákov; ŽK: Iheme – Osmanovič..

DUSLO: Čellár – M. Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Pecho, Mpofu, Tubonemi (75. min. R. Meszlényi), Lovska -   M. Kochan (84. min.  Kele), Kingambo (90. min. Th. Hučko). Tréner Ladislav  Molnár.

V susedskom derby sa hralo síce bojovne, ale dosť opatrne, nakoľko žiadny zo súperov nechcel chybovať. V prvej príležitosti boli domáci, keď Jakubjak (poznámka: viac rokov hral v drese Dusla) po štandartke opečiatkoval z vonkajšej strany šibenicu. V 37. minúte nechala obrana domácich trochu viac času najlepšiemu strelcovi chemikov Kingambovi a ten peknou strelou dostal Duslo do vedenia 0:1. Domácich inkasovaný gól dosť zaskočil, ale po obrátke sa snažili o zmenu stavu. V 47. minúte strelu Bašu z poza pokutového územia vytesnil pozorný Čellár na rohový kop. O pár minút neskôr ho na bránkovej čiare po Eliášovej hlavičke zaskočil obranca Osmanovič. V 69. minúte mohli chemici zvýšiť svoje vedenie, keď legionár z Konga Kingambo Body z poza pokutového územia opečiatkoval pohotovou strelou brvno už prekonaného brankára Šálku. V záverečných minútach mal ešte príležitosť vyrovnať Eliáš, ale jeho hlavička minula cieľ.  Chemici si tak nakoniec odviezli z Galanty tri cenné body, ktoré ich posunuli už na tretie miestio tabuľky (poznámka: iba vinou horšieho skóre za druhým Gabčíkovom) o bod za vedúcim Púchovom, ktorý má však o 1 zápas viac).

Výborná séria zverencov trénera Ladislava Molnára, ktorí od 4. kola po nešťastnej prehre doma s Kalnou n/H) už nedovolila súperom ani v jednom zo súbojov tešiť sa z plného bodového zisku. Séria úspešných výsledkov a dobrých výkonov (poznámka: presvedčil sa o tom aj líder súťaže Púchov, ktorý prehral v piatom kolem v Šali 2:0 - góly: Meszlényi a Pecho)  je tou najlepšou pozvánkou pre šalianskych priaznivcov na ďalší duel na domácej pôde v regionálnom derby v sobotu 27. 10.2018 o 14.00 hodine s Veľkými Ludincami.

Z ďalších výsledkov  12. kola III. futbalovej ligy:  Trnava „B“ - Nové Zámky 10:0; ViOn „B“ – N. Mesto n/V  0:0;  Gabčíkovo - Kalná n/H 2:0;  V. Ludince – Púchov 1:1; Považská Bystrica – Nitra jun. 3:0; Malženice - Ledn. Rovne 4:0; Trenč. Teplice -  Beluša 2:1.

Priebežná tabuľka III. po 12. kole:  1. Púchov 17:9 – 24 bodov (o zápas viac); 2. Gabčíkovo 23:12 – 23 bodov; 3. Duslo ŠAĽA 19:9 – 23 bodov; 4. Nitra jun. 22:16 – 20 bodov;..... 14. Trenčianske Teplice 18:18– 12 bodov;  15. Nové Mesto n/V 6:13 - 12 bodov; 16. Nové Zámky 3:51 – 0 bodov.

PROGRAM: sobota 27.10.2018 o 14.00 hod. Slovan Duslo Šaľa (3. miesto) – FK Veľké Ludince (13. miesto).