publikované: 02.09.2019 - 23:34  //  aktualizácia: 02.09.2019 - 23:57  //  zobrazené: 1558

Odštartovali hádzanárske súťaže mužov a žien

Úvodným kolom odštartovali majstrovské hádzanárske súťaže: medzinárodná hádzanárska MOL liga žien so 14 účastníkmi (8 družstiev Česko, 6 družstiev Slovensko), ako aj hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov s 9 účastníkmi.

+ + +

HÁDZANÁ - ženy

Z Veselí n/M sme pricestovali veselí

Otvárací duel 18. ročníka medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy žien  medzi SHK Veselí n/M a šalianskym Slovan Duslo (poznámka: zostávajúcich 6 zápasov sa odohralo v sobotu) prinieslo viac radosti našim reprezentantkám, ktoré po výbornom kolektívnom výkone priviezli z Moravy plný počet bodov, čo teší, nakoľko pred rokom v 3. kole MOL ligy sme vo Veselí n/M prehrali 25:24 (14:11).

Zdá sa, že hráčsky pohyb v oboch kolektívoch v priebehu letnej prestávky padol viac k duhu pre dievčatá od Váhu, nakoľko všetky tri nové tváre v našom kolektíve: brankárka Novotná a hráčky v poli Janičic (6 gólov) a Matušincová (5/1 gólov), ktoré boli aj najlepšími strelkyňami víťazného kolektívu patrili spolu s ďalšími hráčkami k oporám. V kolektíve domácich nové posily Olšová a Vodná (poznámka: bývalá česká reprezentantka, za slobodna Gebre Selassie hrávala viac rokov za Zoru Olomouc) strelili po tri góly, čo bolo tento krát málo k úspešnému výsledku.

Novému trénerskému lodivodovi Jánovi Packovi a celému hráčskemu kolektívu blahoželáme k úspešnému štartu v novom ročníku majstrovskej súťaže, želáme aj ďalšie úspešné vystúpenia, nakoľko už tento víkend  privítame v Mestskej športovej hala v Šali  najúspešnejší tím  v doterajšej histórii MOL ligy  - Iuventu Michalovce.

SHK Veselí n/M – HK Slovan Duslo Šaľa 27:29 (14:15)R: Fukala, Mohyla – 320 divákov; vylúčené: 6:6, červená karta Michálková (Veselí n/M); 7 metrové hody: 6/4 – 5/4.

SHK: Kučer 9/4;  Pastorková, Olšová, Kubáčková a Vodná po 3,....
DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Trepáčová 4, Rácková 3, A. Obstová, Gajdošová, N. Némethová 3(2,  B. Königová 3, Pócsiková 1, Matušincová 5/1, Špendlová, Ušiaková 4, Janičic 6, Tisajová.  Tréner  Ján Packa, vedúca družstva Ivana Bahýlová.
Ďalšie výsledky 1. kola: Olomouc – Poruba 24:27; Slávia Praha – Písek 22:22; Michalovce – Hodonín 34:18; Dunajská Streda – Most 22:41, Zlín – Prešov 29:28; Hlohovec – Bánovce n/B 29:24.

Najbližší program: sobota 7.9.2019 o 18.00 hod. HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce.

+ + +

V derby nečakaná remíza

HKM Šaľa – HC Sporta Hlohovec  23:23 (12:12)

R: Mandák, Rudinský – 500 divákov, 7 m hody: 1/0 – 5/3, vylúčení: 8:5, v 37. minúte videl Krokavec červenú kartu po troch vylúčeniach.

HKM: Konečný, Králik, Bako – Lužica, Michniewicz 3, Krokavec 2, Prokop 6, Bogár 1, Dudáš 2, A. Lukačin, Moravec,  Kucsera 2, Polák 7, Petro, Šátek. Tréner Ján Kolesár.

SPORTA: Holdoš 6/3, Hajko 4, Cvičela 4/1, Rakús 3,.... Tréner: Michal Lukačin

V Západoslovenskom derby nastúpila Šaľa so 6 novými hráčmi, bola favoritom,  ale Hlohovec vedený novým trénerom ex šaľanom Michalom Lukačinom (v drese HKM hral jeho syn Adam) príjemne prekvapil.

V úvode išiel po góloch Holdoša a Cvičelu zo sedmičky do rýchleho vedenia 0:2 a domáci sa iba ťažko presadzovali cez vysokú obranu súpera . Podarilo sa to až po piatich minútach skúsenému pivotovi Dudášovi, ktorý dvomi gólmi vyrovnal. Keď v 12. minúte Šaľa „otočila“ na 5:2 (dva góly vsietil najlepší strelec HKM juniorský reprezentant Slovenska Polák) zdalo sa, že pre HKM by nemal byť problém plný bodový zisk. Do 23. minúty viedol o 1 – 2 góly, ale vynikajúci brankár hostí Gálik, ktorý zneškodnil minimálne 5 gólových príležitostí a spojka Sporty Pauk tromi gólmi v rade otočili skóre na 10:11.  Do kabín nakoniec odchádzali družstvá po presnej strele Prokopa zmierlivo (12:12).

Štart do druhého dejstva mala lepší Šaľa, ktorá viedla po góloch Krokavca (13:12) a Poláka (14:13), ale to bolo posledné vedenie domácich v derby. V hosťujúcom kolektíve naďalej exceloval brankár Gálik, strelecky sa darilo Hajkovi (poznámka: v posledných 20 minútach strelil 4 góly) a hostia viedli neustále o 1 – 3 góly (14:17, 17:18, 18:21). V nervóznom zápase, do ktorého zapadli viacerými verdiktmi aj arbitri domáci iba znižovali vedenie hostí gólmi Kucseru a Michniewicza (20:21). V záverečných troch minútach najskôr Lukačin za stavu 21:22 nastrelil z trháku iba žrď už prekonaného Gálika, skúsený hosťujúci Holdoš pridal 23. gól a zdalo sa, že domáci odídu z palubovky naprázdno. Mladý domáci kolektív, hnaný mohutným povzbudzovaním fan clubu však „zabral“ a po góloch slovenského reprezentanta Prokopa (poznámka: v minulom ročníku ešte v drese ŠKP Bratislava bol štvrtým najlepším strelcom Extraligy) zachraňoval aspoň remízu. Zápas síce niesol po hernej stránke znaky úvody sezóny, ale priebehom a dramatickosťou až do posledných sekúnd uspokojil divákov, medzi ktorými nechýbali ani milovníci hádzanej z Fraštáku.                                                                                                                          JOZEF SKLENÁR

Ján Kolesár (tréner): „ O zisku dvoch bodov sme mali rozhodnúť už v prvom polčase, keď sa naši hráči predbiehali v zahadzovaní vyložených streleckých príležitosti. Rozchytali sme súperovho brankára, v poli sme hrali dosť nepresne, viazla aj rozohrávka. Niektorí hráči nesplnili moje očakávania, nakoľko zaostali za výkonmi z prípravy. Nakoniec sme v závere „ratovali“ aspoň remízu, ktorá bola vzhľadom k priebehu duelu spravodlivá.“

Ďalšie výsledky 1. kola: Topoľčany – Prešov 17:40; ŠKP Bratislava – Nové Zámky 20:21; Košice – Modra 26:16; Považská Bystrica mala voľno.

Najbližší program: sobota 7. 9. 2019 o 18.00 hod. Považská Bystrica – HKM Šaľa.