publikované: 06.10.2016 - 11:00  //  aktualizácia: 07.10.2016 - 05:55  //  zobrazené: 1298

Myjava vystavila STOP futbalistom

Slovan Duslo Šaľa – Spartak Myjava (I. liga) 2:5 (0:3)

Šaľania, ktorí mali v prvom  kole Slovnaft cupu voľno, hrali v druhom kole v Kolárove (IV. liga), kde po remíze 2:2 (góly: Filip Prúčny a M. Kochan) vyhrali na 11 m kopy 2:4 a postúpili do tretieho  kola. Na pôde ŠK Gabčíkovo (III. liga) vyhrala Šaľa 1:2 (góly: Pankaričan (11 m) a  Domasta) a v štvrtom kole na nich čakal ligový Spartak Myjava.

Kopaničiarom sa momentálne v najvyššej ligovej súťaži darí, keď sú po 11. kole na výbornej bronzovej pozícii a aj v Šali potvrdili v štvrtom kole Slovnaft cupu s tromi ex nitrančanmi: Kóňa, Kollár, Šmehyl, že sú v súčasnosti v dobrom futbalovom švungu.

O výsledku stretnutia rozhodli proti Duslu, ktoré nastúpilo pod vedením nového trénera Oskara Lancza (poznámka: dlhoročná opora šalianskeho Dusla) už v priebehu prvej dvadsať minútovky. Už v 3. minúte využil rýchly Holiš rozhodenosť domácej obrany a dostal hostí do vedenia. Ďalšie dva góly dosiahli hostia hlavou, keď najskôr skóroval v 9. minúte legionár Pavlík  a v 18. minúte sa presadil po rohovom kope Ľuboš Kollár. Po nečakanej sprche nový tréner Lancz prestriedal niektoré posty  a v závere polčasu sa dostali do sľubnej šanci mladíci Vanek a najmä Szalay, keď jeho strela volala po góle. Po obrátke sa v studenom počasí hral útočný futbal, keď hostia dali vyniknúť domácemu brankárovi Rusznákovi, ale kontrovali aj domáci. Chemici znižovali v 71. minúte, keď sa kapitán M. Kochan predral cez obranu súpera, vybiehajúci brankár Solnička ho fauloval a okrem nariadeného pokutového kopu videl aj žltú kartu. Mladík v domácom drese Jurík (poznámka: v utorok bude oslavovať 18 – tku) rutinérsky premenil podobne ako v nedeľu v majstráku s V. Ludincami jedenástku a dal si k narodeninám predčasný darček. Hosťujúci Spartak však nepripustil  zo strany chemikov nejakú zmenu a v 80. minúte rýchly Kollár dal po sóle na brankára štvrtý a o tri minúty neskôr Holiš pekným volejom piaty gól favorita. Snaživí domáci mladíci však päť minút pred koncom prikrášlili výsledok a Herceg po prieniku obranou hostí pridal druhý gól domácich. Spartak po zásluhe s úspešným trénerom Radványim (poznámka: krátko obliekal aj dres šalianskeho Dusla), keď prišiel do Šali v plnej zbroji a nenechal nič na náhodu postúpil medzi 16 najlepších v Slovnaft cupe.

Góly: 71. Jurík (11 m), 85. Herceg – 3. + 83. Holiš, 18. + 80. Kollár, 9. Pavlík. Pred 176 divákmi rozhodoval Sedlár.  ŽK: M. Kochan – Solnička.

DUSLO: Rusznák – D. Tóth, Petrovský, Ďatko, Jurík – Szalay, R. Prúčny (68. Mehdi – Karim), Domasta (85. Surányi), F. Prúčny – Vanek (68. Herceg), M. Kochan. Tréner Oskar Lancz.