publikované: 14.08.2016 - 08:43  //  aktualizácia: 15.08.2016 - 10:13  //  zobrazené: 1368

Futbalistom sa v Prievidzi nedarilo

V lige bez bodu, v pohári postup

FC Baník Horná Nitra – Slovan Duslo Šaľa 3:0 (2:0)
Góly: 36. min. Spevák, 42. min. Bublák, 77. min. Šlabjar; Pred 432 divákmi rozhodoval Otiepka; ŽK: Turančík, Urbanič – D. Tóth, Mehdi Karim, F. Prúčny.

DUSLO: Kubica – Galbavý, D. Szalay, Ďatko, Jurík –  Domasta, Karim, D. Tóth (72. Račkovič), Vanek (68. F. Prúčny) – Herceg, M. Kochan (68. Surányi). Tréner P. Bartoš

V druhom kole tretej futbalovej ligy cestovali naši futbalisti na Hornú Nitru (spoločné mužstvo Prievidze a Handlovej) k prvému stretnutiu na pôde súpera a vrátili sa z neho naprázdno. FC Baník, ktorý bude patriť medzi favoritov súťaže sa dostal do vedenia až v závere polčasu, keď domáci využili chyby v hre nášho mladého kolektívu a získali zásluhou Speváka a Bubláka dvoj gólové vedenie. Zverencom trénera Bartoša sa napriek trojitému striedaniu nepodarilo v II. polčase streliť kontaktný gólo, naopak necelú štvrť hodinu pred koncom inkasovali tretí gól (77. min. Šlabjar) a o výsledku duelu bolo rozhodnuté.

+ V ďalších stretnutiach III. ligy boli výsledky: Komárno – Horses V. Úľany 6:0; Púchov – Beluša 0:0; Veľký Meder – ViOn /Vráble „B“ 2:0; Nedeľa: Galanta – Šurany 1:2; Dubnica n/V – DAC „B“ 0:2; Lednické Rovne – Topoľčany 2:0; Gabčíkovo – Veľké Ludince 3:0; Nové Zámky mali voľno.

Nemšová – Neded 1:2 (0:1) Góly: 72. min. Schizler - 33. min. R. Tóth, 86. min. Obassi;  ŽK: Kresánek, Holíček, Schizler, Kvasnička - T. Kovács, Královič, Nemček.                                                  FC Neded: Nemček - Busánszky, Ambruš, Taiwo, Roško - Bakši, T. Kovács, R. Tóth (67. min. Komrhel), Kingsley (90. min. G. Bombicz) - Obassi, Královič. Tréner J. Kováč.

Tabuľka tretej ligy po 3. kolách:                                                1. Púchov 6:2 - 7 bodov; 2. NEDED 6:4 - 7 bodov; 3. Šurany 5:3 - 6 bodov;... 11. ŠAĽA 1:3 - 4 body;... 17. ViOn/Vráble "B" 6:6 - 1 bod; 18. Nové Zámky 2:3 - 0 bodov; 19. Dubnica 0:5 - 0 bodov.

+ + + + +

II. kolo Slovnaft cupu (predtým Slovenský pohár):

FK Kolárovo – Slovan Duslo Šaľa 2 : 2 (1:1) p k 2:4

Góly: 11. a 82. min. Zs. Magyar – 8. min. F. Prúčny, 70. min. M. Kochan,  p. k. 2:4. Pred 100 divákmi rozhodoval: Huszár; ŽK: Seszták, Halászik – F. Prúčny, Szalay; ČK: 74. minúta Seszták.

DUSLO: Rusznák -Galbavý, D. Szalay, Jurík,   Domasta -  R. Prúčny, D. Tóth (72. min. Karim), Vanek (72. min. Herceg), F. Prúčny – Račkovič, M. Kochan (68. Surányi). Tréner P. Bartoš.

Naši futbalisti sa dostali už v 8. minúte vedenia 0:1 po presnom zásahu Filipa Prúčneho. Štvrtoligista už o tri minúty neskôr vyrovnal svojim najlepším strelcom Zs. Magyarom. Dvadsať minút pred koncom Kochan strhol vedenie opäť na stranu Dusla, ale osem minút pred koncom Magyar opäť vyrovnal skóre. V streľbve zo značky 11 metrového kopu mali presnejšiu mušku naši futbalisti a po výhre 2:4 postúpili do III. kola Slovnaft cupu, ktoré sa bude žrebovať v priebehu týždňa

Poznámka: Do druhého kola Slovnaft cupu sa zapojili už aj všetci prvoligisti.