publikované: 12.09.2016 - 23:17  //  aktualizácia: 12.09.2016 - 23:32  //  zobrazené: 1163

Hráčky Dusla rozhodli v závere

Rozhodnutie padlo v závere

Duslo Šaľa – SHK  Veselí n/M 28:26 (13:15)

Chemičky nastúpili k duelu oproti minulému ročníku s dvomi novými tvárami (Krebs, Lencsésová), ale bez Demajovej (Prešov), hostky so štyrmi posilami a na viac s prestupovom bombou z Michaloviec, slovenskou reprezentantkou  Olšavskou (poznámka: v minulom ročníku 8. najlepšia strelkyňa WHIL – 142 gólov).  Práve ona bola spolu s brankárkou Vašulkovou ústrednými postavami I. polčasu. Šaľa išla síce do vedenia Klučkovou najlepšou strelkyńou WHIL v minulom ročníku (212 gólov), ale Olšavská hneď z protiútoku vyrovnala. Aj v ďalšom priebehu I. polčasu neustále viedol domáci celok o 1 – 2 góly (5:4, 8:6, 9:7), ale hostky stihli zrovnať skóre práve Olšavskou (poznámka: v I. polčase strelila 7 gólov), ktorá dokonale využívala slabší deň našej defenzívy. V našom kolektíve sa strelecky  držali iba Veselkova s pivotkou Trochtovou. Nakoľko sa dievčatám obzvlášť nedarilo ani v ofenzíve, kde ich viac krát vychytala vysoká brankárka Vašulková (Pócsiková, Klučková, Bahýlová), po góle Šustkovej v 17. min. išli po prvý krát do vedenia (10:11) hostky. Svoje vedenie navýšilo Veselí v 25. min. dokonca na rozdiel troch gólov 10:13 a začalo sa rodiť prekvapenie, nakoľko v minulom ročníku vyhralo oba vzájomné duely Duslo.

Po obrátke prišlo v domácom kolektíve k preskupeniu postov, zlepšila sa aj obranná činnosť, keď si o niečo viac začali všímať najlepšie strelkyne hostí (poznámka: Olšavská už pridala iba gól) a Šaľa dokázala viac krát aj zrovnať skóre (17:17, 21:21), vďaka presným zásahom Bahýlovej a Bujnochovej. V týchto momentoch nám pomohlo aj zaváhanie hostiek, ktoré zahodili dva sedem metrové hody, na druhej strane sa naša Klučková z tohto bodu nemýlila. Zlom vo vyrovnanom dueli nastal v záverečnej päť minútovke. Pócsiková najskôr z krídla vyrovnala na 24:24, ale následná delovke Bahýlovej znamenala po dlhšom čase opäť vedenie 25:24. Hostky ešte síce stihli dva razy vyrovnať vedenie domácich, ale v dramatickom závere necelú pol minútu pred koncom dostala Tulipánová favorita do vedenia 27:26 . V poslednej sekunde zápasu ešte Klučková zo sedmičky prikrášlila víťazstvo, ktoré sa však tento krát rodilo veľmi ťažko.

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová  – Bujnochová  3, I. Bahýlová 4, Trochtová 3,  Klučková 6/4,  Königová, Pócsiková 5, Rácková 1, Tulipánová 2, Perczeová, Lencsésová, Veselková 4, Tisajová, Blehová.  Tréner  Michal Lukačín.

SHK: Olšovská 8, Šustková 5, Novotná, Vargová, Vinklárková po 3, ...                                                                                          Pok. hody: 4/4 – 5/3, vylúčené 2:5; pred 600 divákmi rozhodovali: Novák - Balogh.

Ďalšie výsledky z II. kola WHIL: Zlín – Partizánske 37:21; Prešov – Poruba 28:33; ŠKP Bratislva – Trenčín 18:22; Michalovce – Most 30:26; Slávia Praha – Písek 28:11; Olomouc mal voľno.

Michal Lukačin, tréner: „ Do úvodných minút sme nenaskočili dobre, keď sme robili chyby v obrane, čo súper pohotovo trestal. Jeho vedenie nás trošku zaskočilo, ešte že prišlo v záverečnej dvadsať minútovke k zlepšeniu našej hry. Moje dievčatá musím pochváliť, že dokázali otočiť vývoj a priebeh duelu, ktorému by hádam svedčala remíza. Divákom sa však musel úvodný duel aj vďaka neustálym zmenám skóre páčiť.“