publikované: 02.05.2016 - 06:27  //  aktualizácia: 02.05.2016 - 07:56  //  zobrazené: 1523

HK Slovan Duslo Šaľa - Slávia Partizánske 25:18 (12:7)

Dvere do finále sú pootvorené

Druhý semifinálový duel mal podobný scenár ako úvodný, keď sa do vedenia dostala Slávia, ale Pócsiková  o pár sekúnd vyrovnala. Hostky pridali ďalšie dva góly, keď využili malé zaváhania v obrane chemičiek a v 7. min. viedli 1:3. Zverenkyne trénera Lukačína však trpezlivou rozohrávkou a úspešnou streľbou (Bujnochová s Perczeovou) nielenže vyrovnali, ale v 15. minúte už viedli 5:4. Od tohto momentu aj vďaka zlepšenej defenzíve a výbornej brankárky Haládikovej už súperovi nedovolili vyrovnať. Napriek tomu, že v tomto dueli si súper viac všímal najlepšiu strelkyňu WHIL Klučkovú  (poznámka: po základnej časti súťaže mala na svojom konte 173 strelených gólov), ktorá sa po prvý raz strelecky presadila až v 29. minúte, nahradili ju ďalšie kolegyne a do kabín išlo Duslo podobne ako v sobotu s päť gólovým náskokom.                                              Po obrátke síce Slávia znížila hneď z prvého útoku Blažekovou na 12:8, ale po sedmičke Klučkovej a góloch Pócsikovej s Bujnochovou viedlo Duslo v 39. min. už 15:9. V drese Slávie sa síce gólovo presadila najlepšia strelkyňa Michnová (strelila vo WHIL 129 gólov – 6. miesto), ale  Bahýlová kontrovala a v 45. minúte viedlo Duslo opäť o šesť gólov (18:12). Aj vďaka tomu, že, Haládiková bola istotou, po góle pivotky Trochtovej v 53. minúte „odskočilo“ Duslo až na rozdiel ôsmych gólov (21:13) a o druhom šalianskom  víťazstve nebolo pochýb. V našom kolektíve dostala v záverečných minútach možnosť aj lavička, čo hostia využili na zníženie nášho náskoku, ale dva góly Klučkovej tesne pred koncom rozhodli o zaslúženom víťazstve, ktoré ocenilo aj šalianske obecenstvo.

Pred 650 divákmi rozhodovali: Čanda – Brunovský; pok. hody: 3/2 – 2/1, vylúčené 2:3.

DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová  – Bujnochová  6, I. Bahýlová 2, Trochtová 2,  Klučková 4/2,  Pócsiková 6, Perczeová 5, Špendlová, Demajová, Rácková, Tulipánová, Tisajová.  Tréner  Michal Lukačín.

SLÁVIA: Szökeová 5,  Blažeková 3, Hollá 3/1, Michnová 3,....

V semifinále slovenskej časti WHIL vedie Slovan Duslo Šaľa 2:0 nad Partizánskym, podobne ako Iuventa Michalovce nad Bemacom Prešov.

Michal Lukačin, tréner: „ Vedeli sme, že súper nepredá ľahko kožu, ale aj my sme sa na neho dobre pripravili. Slávia s nami vydržala hrať rovnocennú partiu iba prvú štvrť hodinu. Zlepšenou obranou, za ktorou stála výborná Haládiková a pestrá hra v ofenzíve s nebojácnymi spojkami Bujnochovou a Perczeovou boli naše tromfy, ktoré rozhodli o tom, že v semifinále vedieme už 2:0, čo je pre ďalší priebeh play – off dôležité. Kvalitnou hrou a dobrým výsledkom by sme chceli aj v Partizánskom o týždeň potvrdiť naše zaslúžené vedenie, čím by sme sa priblížili k finálovým bránam WHIL – ky.“