publikované: 09.10.2019 - 10:56  //  aktualizácia: 09.10.2019 - 11:10  //  zobrazené: 1815

Hádzanárske výkony ako počasie

Cez hádzanársky víkend boli v akcii oba šalianske hádzanárske kolektívy. Zatiaľ, čo ženy domácim víťazstvom nad nebezpečnou Porubou čiastočne odčinili nečakaný bodový výpadok z Písku, muži po víťazstve v Topoľčanoch nepotrvrdili stabilnú formu a v domácom dueli s bratislavskými policajtmi uhrali iba remízu. Výkony oboch kolektívov zatiaľ pripomínajú nestále aprílové počasie. j

+ + +

HÁDZANÁ ženy

Potešila hra, ale aj body

Slovan Duslo Šaľa - Sokol  Poruba 24:19 (9:8)

R: Veselka, Gábriš – 550 divákov; pokutové hody 8/5 – 3/2; vylúčené: 4:8; červená karta 34. min. Desortová po 3 vylúčeniach.

DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Rácková 1, Gajdošová, Trepáčová 4, Pócsiková  6/5, Špendlová, Janičic 2, B. Königová,  Matušincová 1, Ščípová, Ušiaková 3, N. Némethová 4, A. Obstová 2, Tisajová 1.  Tréner  Ján Packa.

Sokol - góly:  Baumbachová 5, Konečná 3, Andrýsková 3/2, Mýlková 2, Smetková 2, Maiwalderová 2, Desortová 1, Polášková 1. Tréner Dušan Daniš.

Šalianky sa po dvoch dueloch vonku konečne predstavili doma, ale čakal na nich súper ako remeň, bronzový český medailista a účastník pohára Challenge cup Sokol Poruba.

Z českým medailistom Porubou sa Duslu v minulom ročníku MOL ligy vôbec nedarilo, keď prehrala oba vzájomné duely (poznámka: v Porube  25:19 a doma 24:26) a hostky išli do vedenia aj teraz  reprezentantkou Konečnou. Domáca legionárka Janičic vzápätí vyrovnala, keď ďalšia reprezentantka Polášková pridala druhý gól (poznámka: Sokol mal minulý víkend v reprezentácii Česka štyri hráčky) a slovenská reprezentantka Trepáčová vyrovnala bolo jasné, že to bude vyrovnaný šláger kola. V oboch kolektívoch boli vynikajúce brankárky, v šalianskom drese Novotná, čerstvá   reprezentantka Česka, na druhej strane v drese Poruby ex šalianka Krebs (poznámka: v priebehu 20 minút zneškodnila aj dve sedmičky Némethovej) a tak gólov pribúdalo poriedko. V závere polčasu išli hostky po góle Desortovej do vedenia 7:8, ale ďalšia slovenská reprezentantka Pócsiková dvomi premenenými sedmičkami potrestala dosť nečisto hrajúcu obranu hostí a Duslo išlo do polčasového vedenia.

Zdá sa, že skúsený tréner Packa našiel cez prestávku recept na prepracovanú defenzívu hostiek (poznámka: v minulom ročníku bola Poruba s 501 inkasovanými gólmi najlepším kolektívom v obrane), keď naše dievčatá rýchlymi kombináciami „rozobrali“ obranu Sokola a štyrmi gólmi za sebou zvýšili vedenie v 35. minúte na  rozdiel piatich gólov 13:8. Tieto minúty boli pre ďalší priebeh duelu rozhodujúce. Aj vďaka tomu, že v bránke Dusla bola tutovkou Novotná (poznámka: zneškodnila aj sedmičku Poláškovej) a hostky hrali už bez vykartovanej Desortovej skóre narastalo a v 40. minúte viedli domáce hráčky 16:10. Šaliankam sa darili pestré kombinácie zakončované častou a presnou streľbou (Trepáčová, Némethová, Ušiaková) čo sa páčilo aj obecenstvu, ktoré nešanovalo potleskom. Hostky sa síce snažili najmä rýchlou Baubachovou na krídle o korigovanie náskoku, ale mladý šaliansky tím bol pri streleckej chutí a desať minút pred koncom po góle Obstovej už viedol 20:13 a bolo isté, že dôležité body zostanú doma. V záverečných minútach sa dostali na palubovku všetky šalianske hráčky, ktoré si taktiež „užili“ aplauz domáceho obecenstva za predvedenú hru, ale aj zisk prvých domácich bodov v MOL lige, ktorá bude podľa doterajšieho priebehu podstatne vyrovnanejšia, nakoľko za favorizovanými Michalovcami a Mostom je minimálne pätica družstiev, ktorá si brúsi zuby na bronzové miesto po základnej časti súťaže.

Ďalšie zápasy 5. kola: Olomouc – Slávia Praha 26:25; Hlohovec – Písek 20:31; Michalovce – Bánovce n/B 46:20; Hodonín – Prešov 23:26; Zlín – Dunajská Streda 29:21; Veselí n/M – Most 23:32.

Tabuľka MOL ligy: 1. Most 183:115 – 10 bodov; 2. Michalovce 169:97 – 10 bodov; 3. Písek 141:119 – 9 bodov;.... 7. ŠAĽA 126:123 – 6 bodov;.... 10.  Prešov 119:137 – 2 body; .... 12. Dunajská Streda 131:171 – 2 body; 13. Hodonín107:147 – 0 bodov; 14. Bánovce n/B 107:184 – 0 bodov.                                                                                                  Najbližší program: sobota 12. 10. 2019 o 17.30 hod. ŠŠK Prešov (10. miesto) - Slovan Duslo Šaľa (7. miesto).

+ + + + +

HÁDZANÁ – muži:

Šaľa čaká na domáce víťazstvo
Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov,  6. kolo: HKM Šaľa  - ŠKP Bratislava  22:22 (13:14).

HKM: Konečný, Králik, Bako – Lužica, Michniewicz 6, Moravec, Králik, Kováč, Bogár 1,  Dudáš 3, A. Lukačin,  Kucsera 1, Prikryl 3, Polák 4/1, Veréb 3, Petro1. Tréner Ján Kolesár.

ŠKP: Mikéci 6, Chebeň 3/1, Jánoška a Borsuk po 3, Kysel 2, Halla 2, Bartovič, Varga a Dúha po 1. Tréner Dušan Baďura.

R: Oťapka, Balogh – 400 divákov, 7 m hody: 2/1 – 1/1, vylúčení: 1:5.

Domáci omladený kolektív na svoje prvé domáce víťazstvo v novom ročníku Slovnaft Extraligy čaká, nakoľko v  dueli s rovnako mladým kolektívom bratislavských policajtov uhral iba remízu.
Už v úvode sa do streleckej listiny zapísal legionár ŠKP Borsuk, ale Veréb okamžite vyrovnal. Diváci očakávali gólové hody (poznámka: v minulom ročníku vyhrala doma Šaľa o 12 gólov, 30:18), ale hostia, ktorí boli až na 8. mieste tabuľky nemali čo stratiť sa bavili hádzanou, využívali chyby HKM v rozohrávka a ex reprezentant Slovenska, galantský rodák  Mikéci, ktorý pôsobil šesť rokov v Nemecku strelecky žiaril, keď do 14. minúty vsietil päť gólov a tak nečudo, že v ŠKP viedlo už 1:7 !  Tri rýchle góly Michniewicza (poznámka: na viac nepremenil sedmičku) priniesli korigovanie výsledku na 4:7, ale hostia opäť odskočili na 5:10. Mladík v šalianskom drese juniorský reprezentant Prikryl tromi presnými zásahmi znížil na 8:10 a vývojom zaskočené obecenstvo začalo veriť, že zverenci trénera Kolesára ešte nepovedali posledné slovo, čo sa aj potvrdilo. Napriek tomu, že hostí držal nad vodou viacerými výbornými zákrokmi skúsený 38.  ročný brankár Dúha (poznámka: viac sezón pôsobil v Rakúsku) Dudáš z postu pivota dvomi gólmi  vyrovnal na 12:12 a začínalo sa odznova. Hosťujúci Jánoška delovkou síce prekonal Králika a zabezpečil ŠKP vedenie, ale obraz druhého polčasu sa podstatne zmenil.

Hneď v úvode druhého dejstva ďalší juniorský reprezentant v drese HKM Polák vyrovnal a po góloch Dudáša a Michniewicza viedla Šaľa 16:14. Od 34. minúty neustále vyhrával obhajca bronzových medailí o 1 – 2 góly (17:15, 18:17), ale ŠKP doťahovalo a tak videli diváci zaujímavý a dramatický duel. Hosťom sa síce podarilo v 45. minúte vyrovnať Hallom na 18:18, ale potom zabrali opäť domáci. Aj vďaka výbornému Králikovi v bránke a presným streleckým zásahom Michniewicza, Bogára a Poláka odskočil favorit desať minút pred koncom na rozdiel troch gólov (21:18) a zdalo sa, že body zostanú nakoniec pri Váhu. Proti však boli bratislavskí policajti, ktorí v priebehu siedmich minút stihli štyri krát rozvlniť sieť za Králikovým chrbtom (poznámka:  medzi strelcami bol aj brankár Dúha) a detektívna zápletka  bola na svete. V dramatickom závere nová posila z Nových Zámkov Veréb zachraňoval aspoň remízu, s ktorou však málokto rátal. Domáci nevyhrali ani v treťom domácom dueli a tak si na víťazstvo musia ešte chvíľu počkať.

Ďalšie výsledky 6. kola Extraligy: Pov. Bystrica – Nové Zámky 31:28; Hlohovec – Prešov 26:31; Košice – Topoľčany 34:22. Modra mala voľno.

Tabuľka Extraligy: 1. Prešov 177:103 – 10 bodov; 2. Košice 144:115 – 9 bodov; 3. Považská Bystrica 169:133 – 8 bodov;...  5. ŠAĽA 130:133 – 4 body (o zápas menej); 6. Nové Zámky125:132 – 4 body;...... 8. Topoľčany  129:184 – 3 body;  9. Modra 88:151 – 0 bodov.

Najbližší program: piatok 11. 10. 2019 o 18.30 hod. Štart Nové Zámky  (6. miesto) -  HKM Šaľa (5. miesto).