publikované: 12.09.2016 - 21:01  //  aktualizácia: 13.09.2016 - 08:38  //  zobrazené: 1460

Hádzanári opäť nadeľovali

Šalianski hádzanári na čele tabuľky

HKM  Šaľa – ŠKH AGRO Pezinok 37:20 (16:9)

Domáci  nastúpili už aj s novými posilami Polakovičom a brankárskym legionárom brankárom Borilovičom (poznámke: chytal v II. polčase), na druhej strane hostia s dvojicou Extraligových  kanonierov z ročníka 2015/2016: Baďura ml.  128 gólov – 5. miesto, Fekete 127 gólov – 6. miesto. Aby to pekne do seba zapadalo domáci Mykola Melnyk, ktorý skončil na 4. mieste so 135 gólmi otváral v domto dueli bohatý gólový účet. Hosťom najmä v prvých desiatich minútach vychádzala spomaľovavcia taktika a aj vdaka Žarnovičovi v bráne bol stav iba 5:4. O pár sekúnd neskôr strelil skúsený Szapu ďalší gól favorita (dal ich v I. polčase štyri) a od toho momentu sa už začal šaliansky gólový stroj rovnomerne rozbiehať.  O desať minút neskôr viedla už Šaľa viedla o päť gólov 11:6, keď sa strelecky pridali aj Michniewitz s Polakovičom. Vzhľadom k tomu, že sa darilo aj brankárovi Fabiánovi a domáca obrana venovala dostatočnú pozornosť kanonierskej dvojici Fekete s Baďurom náskok domácich bol do polčasu už sedemgólový.

Po obrátke zaplo HKM na vyššie obrátky a v 37. minúte, keď sa strelecky presadil  tri krát za sebou aj F. Šulc  bol už náskok dvanásť gólov (22:10) a o výsledku bolo rozhodnuté. Hostia sa snažili o korigovanie stavu, ale potlesk si zaslúžil za viaceré zákroky aj mladý brankár Borilovič. Desať minút pred koncom náskok domácich narástol už na 15 gólov (28:13), ale to už bola na domácej palubovke aj trojica vlastných odchovancov (Bandri, Krokavec, Percze), ktorá si už počas úvodných kôl urobila na svoje konto  aj gólové Extraligové zápisy. V záverečných minútach, keď sa už črtala očakávaná štyridsiatka „Baďurovci“ predsa len trošku zmiernili hrozivo vyzerajúci stav (35:16), ale domácim sa aj tak ušiel mohutný potlesk od priaznivcov za jasnú výhru  o sedemnásť gólov, nakoľko v ďalších dvoch kolách čakajú zverencov trénera Jána Kolesári súperi ako hrom Hlohovec a Prešov. Pred týmito duelmi sa dostala Šaľa na čelo hádzanárskej Extraligy mužov.

HKM: Fabián, Borilovič, Repáň – Meľnyk 4/1, Guzy 4, Bandri, Michniewitz 8/1,  Krokavec 3, T. Mažár 1, Szapu 5, Polakovič 3, Janíček 2, F. Šulc 4, Percze 1, P. Dudáš 2. Tréner Ján Kolesár.

ŠKH AGRO: Fekete 5, D. Baďura 5/2, Johanes 3, Púpava 3, ...

Rozhodovali: Budzák, Záhradník - 500 divákov; pok. hody: 2/2 – 2/2, vylúčení: 3 – 3.

Ďalšie výsledky hádzanárskej Extraligy: Topoľčany - Pov. Bystrica 25:23; ŠKP Bratislava - Hlohovec 24:25; Modra - Malacky 29:21; Nové Zámky - Prešov 31:32.

Tabuľka hádzanárskej Extraligy mužov:  1. ŠAĽA 76:43 - 4 body; 2. Prešov 62:58 - 4 body; 3. Pov. Bystrica 51:39 - 2 body;; ....  8. Modra  52:60 - 2 body; 9. Malacky 35:57 - 0 bodov; 10. Pezinok 45:70 - 0 bodov.

Peter Dudáš (slovenský reprezentačný pivot): „ Mali sme trochu ospalý úvod, v obrane sme  urobili niekoľko drobných chýb, ktoré súper okamžite trestal, na druhej strane sme nevyužili dostatok dobrých streleckých príležitostí. S pribúdajúcimi minútami to už bolo lepšie a myslím si, že s našim výkonom najmä v druhom polčase mohlo byť spokojné výborné šalianske publikum.