publikované: 23.10.2018 - 10:06  //  aktualizácia: 23.10.2018 - 10:11  //  zobrazené: 1317

Hádzanári naďalej na špici, ženy už štvrté

Duslo pokorilo aj vice majstra

HÁDZANÁ – ženy

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – 6. kolo:

Slovan DUSLO Šaľa – Slavia Praha  31:25 (13:11)

Priebeh: 1:0, 5:2, 9:6, 11:8, 13:11 – 16:12, 20:12, 26:22, 31:25.
R: Brunovský, Čanda – 650 divákov, pokutové hody: 4/4 – 0, vylúčené 0:0.

DUSLO: Ladicsová, Furguláková - Takáčová, Rácková 3, Gajdošová 3, Špendlová 1, B. Königová 2, Pócsiková 6, Ušiaková 6, I. Bahýlová  2, N. Némethová 4/4, J. Vargová, Kúrňavová, Tisajová 2. Tréner  Michal Lukačin.
SLAVIA - góly: V. Fryčáková 4, J. Borgas 4, Svobodová 4, Jačková 3,  Tulipánová 3, T. Fryčáková 3, Pokorná 1. Chlupová 1, Franková 1. Míšová 1. Tréner Ján Salač.

V šlágri šiesteho kola privítal omladený šaliansky kolektív českého vice majstra Slaviu a bez pardónu ju poslal do sto vežatej Prahy so šesť gólovou prehrou.

Hostky oslavujú v budúcom roku 100. výročie, posilnili hráčsky káder na viacerých postoch: brankárka Serafimová (Macedónsko), spojka Juliana Borges (Brazília), československé reprezentantky Vendula a Tereza Fryčákové (Zora Olomouc), a  ak k nim prirátame české reprezentantky Pokornú s Hillebrandovou a slovenskú ex reprezentantku Tulipánovú, ktorá predtým obliekala dres Dusla,  o sile jedného z favoritov na víťaza dlho dobej základnej časti súťaže nemohlo byť pochýb. Naše dievčatá sa však súpera nezľakli a už v I. polčase si vytvorili až 5 gólový náskok (21. min. – 11:6), ktorý však Slavia stihla do konca polčasu stiahnuť.  V II. polčase za stavu 13:12 nasadila Šaľa k trháku (poznámka: v 37. minúte viedlo už Duslo 20:12 ! ) a po zásluhe si pripísala víťazstvo a dva body do tabuľky, ktoré pomohli v tomto kole predstihnúť nielen svojho súpera, ale aj majstrovský Most.  Nadšené šalianske obecenstvo nešetrilo po záverečnom hvizde arbitrov potleskom, najmä na adresu domáceho kolektívu za predvedený výkon.

Z ďalších výsledkov 6. kola MOL ligy: Olomouc – Plzeň  27:21; Poruba – Písek 31:21;  Veselí nM – Most 24:23; Zlín – Prešov 31:26; Michalovce – Bánovce n/B odložili na 8.12.2018.

Priebežná tabuľka MOL ligy: 1. Michalovce 151:117 – 9 bodov; 2. Zlín 162:152 – 9 bodov;  3. Olomouc 155:151 – 9 bodov; 4. ŠAĽA 159:142 – 8 bodov; 5. Most 168:142 – 6 bodov;.....  10. Písek 155:178 – 3 bod; 11. Prešov 142:176 – 2 body; 12. Bánovce n/B 111:151 – 0 bodov.

PROGRAM: sobota 27.10.2018 o 17.00 hod. HC Zlín (2. miesto) – HK Slovan Duslo Šaľa (4. miesto).

+ + + + +

Nezastavili ich ani policajti

HÁDZANÁ – muži

Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov – 8. kolo:            ŠKP Bratislava - HKM Šaľa  22:30 (12:18)

Priebeh: 0:3, 6:5, 7:11, 9:14, 12:18 – 13:16, 15:23, 17:27, 19:30, 22:30.
R: Oťapka, Zubo – 203 divákov,   pok. hody: 3/3 – 3/3, vylúčení: 4 – 4.

ŠKP: Lieskovský 9/3, Kysel, Mikéci, Jánoška a Pomichal po 2, Tobiaš, Prokop,  Šulka, Mikuš a Ostrihoň po 1. Tréner  P. Kostka.

HKM:  Konečný, Repáň – Pľjasun 2, Meľnyk 5, Michniewicz 2, Moravec, Krokavec, Tymoščuk 2,  Hájnik, Fodorean 4/3, Hricišon 2, Samuel Mažár 3,  Percze 1, Dudáš 6, Petro 3, Šátek. Tréner Ján Kolesár.

Zverencom trénera Jána Kolesára sa proti bratislavským policajtom darí, keď v Bratislave vyhrali aj pred rokom (poznámka: šalianski hádzanári vyhrali v Bratislave v doterašej histórii všetkých šesť majstrovských zápasov). Vedúce postavenie v tabuľke ich radilo do pozície favorita, čo aj potvrdili úvodným vedením 0:3. Domáci síce ešte v úvodnej desať minutovke dokázali držať vyrovnanejšiu partiu (vyhrávali 6:5), ale to bolo ich posledné vedenie v tomto dueli. Šalianska defenzíva veľa nedovolila ich najlepšiemu strelcovi Prokopovi (s 51 gólmi bol po siedmom kole na piatom mieste streleckej tabuľky), ktorý zaznamenal iba jeden gól a vďaka streleckej efektivite Dudáča a Melnyka (so 41 gólmi je deviaty medzi kanoniermi) získali už do polčasu štvor gólový náskok.

Domácim sa ešte raz podarilo trochu stiahnuť vedenie šalianskeho kolektívu (13:16),  ale vďaka rýchlym kontrám odskočil „líder“ až na rozdiel 10 gólov (16:26) a po zásluhe si upevnil vedúce postavenie v tabuľke, pred asociačnou prestávkou (poznámka: reprezentácia Slovenska, v drese ktorej nastúpi aj šaliansky pivot Andrej Petro hrá zajtra v Érde (streda 24.10. 2018 o 18,30 hod.) s Maďarskom a v sobotu 27.10.2018 o 18.00 hodine v Prešove s Ruskom medzištátne kvalifikačné zápasy o postup na ME 2020) v  majstrovskej súťaži.

Z ďalších výsledkov hádzanárskej Slovnaft Extraligy:  Modra - Pov. Bystrica 21:34; Topoľčany – Piešťany 31:25;  Malacky -  Hlohovec  30:33;  predohrávka: Prešov – Nové Zámky 30:29.

Tabuľka hádzanárskej Slovnaft Extraligy po 8. kole: 1. ŠAĽA 245:194 – 15 bodov;  2. Prešov 257:202 - 12 bodov; 3. Považská Bystrica 261:230 – 12 bodov; 4. Topoľčany 224:208 – 10 bodov;..... 7. ŠKP Bratislava 198:212  – 6 bodov; 8. Hlohovec 227:245 – 6 bodov; 9. Modra 169:240 – 3 body; 10. Malacky 197:252 – 0 bodov.

PROGRAM – sobota 3.11.2018 o 18.00 hod.: HKM Šaľa (1. miesto) – Agro Topoľčany (4. miesto).
                                                                                                                                                                      (OD: Skl).