publikované: 17.11.2018 - 08:27  //  aktualizácia: 17.11.2018 - 16:38  //  zobrazené: 1289

Hádzanári bodovali naplno, dievčatá zimujú druhé.....

Dievčatá vezú zo Šariša cenné body

Medzinárodná hádzanárska MOL liga – 9. kolo:

ŠŠK  Prešov - Slovan DUSLO Šaľa 23:29 (13:15)
R: Cipov a Klus - 180 divákov, pokutové hody: 1//1 – 1/1;  vylúčené  3:4.

Priebeh 1:0, 5:3, 8:6, 10:11, 13:15; 15:17, 17:20, 19:25,  23:29.

ŠŠK – góly: Šutranová 5, Dvorščáková 5,  Ščerbáková 4, Klučková 4/1, Lebedevová 3, Vencuríková 2. Tréner Maroš Vikartovský.

DUSLO: Ladicsová, Furguláková - Takáčová 5, Rácková 3, Gajdošová 1, Špendlová, B. Königová 2, Pócsiková  6, Ušiaková , I. Bahýlová  3, N. Némethová 5, J. Vargová 4/1, Kúrňavová, Tisajová. Tréner  Michal Lukačin.

Podľa postavenie oboch kolektívov v priebežnej tabuľke boli favoritom naše dievčatá, ale aj české média upozorňovali, že Prešov s trojicou dobrých strelkýň: Klučková, Šutranová (bola desiata najlepšia strelkyňa minulého ročníka) a ďalšia ex šalianka Sofia Demajová, doplnené s legionárkami Lebedevovou a Popovcovou nebudúe doma až takým ľahkým orieškom. Ich slová sa napĺňali do cca 25. minúty duelu, kedy ešte Prešov držal krok s našimi hráčkami aj vďaka streleckej produktivite hráčok Dvorščákovej  a Ščerbákovej, ktorým sa proti chemičkám strelecky darilo, ba dokonca aj viedol (pozri priebeh zápasu).

Naše dievčatá však ešte v prvom polčase našli klúč k otvoreniu defenzívy domáceho kolektívu (poznámka: Prešov inkasoval po Písku - 295 gólov a Bánovciach 279 gólov,  ako tretí najviac gólov - 271) vtipnými kombináciami a presnou streľbou a odchádzali na prestávku s dvoj gólovým náskokom.

V II. polčase ešte vydržal Prešov aj zásluhou Šutranovej udržiavať tesný odstup od Dusla (je na 10. mieste streleckej tabuľky spolu s našou Pócsikovou) a Klučkovej, ale od 40. minúty už diktovala priebeh a tempo Šaľa. Herne a strelecky potiahli osvedčené strelkyne Pócsiková s Némethovou, ku ktorým sa  pridala rýchlo nohá krídelníčka Terezia Takáčová (poznámka: má na svojom konte už 31 strelených gólov, skórovala v každom majstrovskom zápase a vo víťaznom dueli s Mostom ich zaznamenala dokonca šesť) a Šaľa odskočila súperovi desať minút pred koncom až na rozdiel šiestich gólov 19:25, čo už bolo rozhodujúce. Zverenkyne trénera Michala Lukačina si pripísali do tabuľky ďalšie dva body a upevnili si druhé miesto v tabuľke, keď im do kariet zahrala aj prekvapujúca remiza Poruby v Bánovciach, výbuch Veselí u nováčika v Plzni a ďalšia prehra pražskej Slávie. Výkony, výsledky a samozrejme aj umiestnenie šalianskeho družstva na striebornej priečke je pre vedenie, ale aj samozrejme aj širokú rodinu priaznivcov malým Vianočným darčekom pod stromček, nakoľko v medzinárodnej hádzanárskej MOL lige bude aj asociačná prestávka. Slovenská reprezentácia bude hrať v Šali prvú fázu kvalifikáciu o postup na MS 2019, Česko bude štartovať na európskom šampionáte.

S medzinárodnou MOL ligou sa stretneme až v budúcom roku, kedy v sobotu 5. 1. 2019 o 18.00 hod. bude hrať Duslo Šaľa v Porube so Sokolom, ktorý je v tabuľke na 7. mieste.

Michal Lukačin tréner: „ Sme veľmi radi, že sme ukončili jeseň víťazstvom v Prešove, ktoré sa však nerodilo ľahko. Z našej strany to bolo trochunervózne a dlhšie sme sa nevedeli odpútať od súpera. Podarilo sa to až v záverečných desiatich minútach. Budeme zimovať na druhom mieste , čo je pekný  výsledok nášho mladého tímu. Po 4,5 mesačnej tvrdej práci dostanú dievčatá týždeň voľna a potom sa pustíme do zimnej prípravy. Verím, že v januári nadviažeme na doterajšie výsledky a budeme miešať vodu v prvej trojke.„

Z ďalších výsledkov  9. kola MOL ligy: Most – Slávia Praha 27:22; Plzeň – Veselí n/M 31:27; Bánovce n/B - Poruba  29:29; Písek -  Olomouc  26:28; Zlín – Michalovce  22:30.

Tabuľka MOL ligy: 1. Michalovce 287:213 – 17 bodov; 2. ŠAĽA 239:208 – 14 bodov;  3. Most 266:208 – 12 bodov; 4.  Veselí n/M  256:241 – 11 bodov;  5. Zlín 233:232 – 11 bodov; ..... 10. Písek 224:295 – 5 bodov; 11. Prešov 213:271 – 2 body; 12. Bánovce n/B 211:285 – 1 bod.

Najlepšie strelkyne: 1. Olšavská – 67 gólov (Veselí n/M);  2. Fiľková (r. Trehubová) – 61 gólov (Michalovce); 3. Kovářová – 54 gólov (Slávia Praha); 4. Dessortová - 50 gólov (Poruba), 5. Šetelíková – 47 gólov (Písek); 6.  NÉMETHOVÁ – 48 gólov (ŠAĽA);  7. Matušincová – 46 gólov (Bánovce n/B);  8. Ševčíková – 46 (Zlín);  9. Habánková – 45 gólov (Michalovce); 10. Šutranová – 44 gólov (Prešov) a  PÓCSIKOVÁ – 44 gólov (ŠAĽA);......

+ + + + +

Šalianski hádzanári s prehľadom bodovali.

Hádzanárska Slovnaft Extraliga – 10. kolo:

HKM Šaľa – Slovan Modra  28:15 (13:5)

R: Cibere – Richvalský, pok. hody: 5/4 – 0/0, vylúčení: 4:4 -  350 divákov.

HKM:  Konečný, Repáň – Pľjasun 2, Meľnyk 5, Lužica, Michniewicz 1, Krokavec 4, Moravec, Tymoščuk 3, Hájnik 1, Fodorean 3/1, S. Mažár 2,  Percze 2,  Šátek, Dudáš 2, Petro 3/3. Tréner Ján Kolesár.

Slovan - góly:  Eštok 3, Bulla 3, Bolješik, Šrámel, Arokszallási, Lacko, Klačanský, Bača a Púpava po 1. Trenér Miroslav Ochaba.

Líder súťaže nemal veľa času na strávenie nepríjemného zakopnutia v krajskom derby s Topoľčanmi a duel Modrou začal dosť z voľna, keď v úvode sa ťažko rozbiehali a diváci čakali na úvodný gól až do 3,15 minúty. Vtedy sa delovkou „pripomenul“  legionár Fodorean. Následný rýchly gól Michniewitza už priniesol do domácej hry uspokojenie..  Hostia však zaznamenali prvý gól až po desiatich minútach priebojným Bullom, keď viac krát naše mužstvo podržal brankár Konečný. Domáci postupne pridávali na presnosti kombinácií ako aj streľbe a po góloch Hájnika, Petra a S. Mažára viedli v 18. minúte už 8:2  a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Menší počet gólov z oboch strán je treba odôvodniť výbornými zákrokmi oboch brankárov:  šalianskeho Konečného, ale aj juniorského  reprezentanta Slovenska Adama Ochabu v drese Modry, ktorý zneškodnil aj sedmičku domácemu najlepšiemu streľcovi Melnykovi. Hostia pokiaľ im sily stačili sa snažili s lídrom držať krok, ale ten mal neustále 5 – 6 gólový náskok (8:3, 10:4). Zverenci trénera Kolesára však v závere polčasu predsa len zvýšili svoj náskok, keď sa dvomi rýchlymi gólmi presadil hbitý Tymoschuk, ale aj mladý šaliansky odchovanec Krokavec a do kabín odchádzala Šaľa s osem gólovým náskokom.

Po obrátke hosťujúci Slovan, ktorého jediným cieľom je zachovať pre Modru Extraligovú príslušnosť aj pre ďalší ročník síce dvomi gólmi Eštoka a Lacka znížil na rozdiel šiestich gólov, ale domáci obratom kontrovali. Konečne sa strelecky prebudil aj Meľnyk a čo potešilo dušu šalianskeho diváka,  ďalšie tri góly pridal výborne hrajúci Krokavec (poznámka: bolo pekným počinom trénera Kolesára, že dal v tomto dueli možnosť zahrať si aj ďalším šalianskym odchovancom Perczemu, Moravcovi ako aj nováčikovi Lužicovi) a HKM navýšil vedenie na rozdiel deviatich gólov (18:9). Hostia sa taktiež snažili o korigovanie domáceho náskoku, čo sa im čiastočne podarilo vďaka presným zásahom Bolješika a Šrámela, ale to domácim neuškodilo. Domáci mali stále dostatočný náskok a tak mohol tréner poslať na palubovku všetko, čo bolo na lavičke. Šalianski hráči sa odvďačili aj gólovými zápismi a po dvoch presných zásahoch Perczeho a Dudáša, ku ktorým sa pridal aj Melnyk viedli v 50. minúte už 25:12. Trinásť gólový rozdiel zostal aj v posledných desiatich minútach, keď už domáci hrali viacerými technickými kombináciami dosť pre divákov. Za potlesku vďačného šalianskeho diváka odchádzali domáci  hádzanári spokojní s vysokým víťazstvom, dvoj bodovým ziskom, ale aj udržaním si vedúceho postavenia v Extraligovej  tabuľke v predohrávke 10. kola.

Ján Kolesár tréner: „ Vyhrali sme zaslúžene a získali sme dva body. Hra ma však najmä v niektorých pasážach celkom neuspokojila, lebo sme urobili dosť technických chýb, ktoré by mohol skúsenejší súper využiť. Mrzí ma, že viacerí skúsenejší hráči sa nedokážu proti  súperom podobného rangu vyburcovať k ešte lepšiemu výkonu. Na druhej strane som bol príjemne prekvapený a teším sa z výkonu viacerých mladých hráčov, čo by mohlo byť prínosom v ďalších majstrovských zápasoch.“

Z ďalších výsledkov Slovnaft Extraligy: Piešťany – Malacky  31:21; Hlohovec - Nové Zámky 27:27;  ŠKP Bratislava – Topoľčany 27:17 !!! ; Dohrávky: Hlohovec – Prešov odohrajú 14.11.2018 a Prešov - Považská Bystrica až 26. 1. 2019.

Tabuľka Slovnaft Extraligy: 1. ŠAĽA 300 - 243 – 17 bodov; 2. Považská Bystrica 304:256 – 14 bodov; 3. Nové Zámky 291:272 -13 bodov; 4.  Prešov (o dva zápasy menej) 257:202 – 12 bodov;  5. Topoľčany 275:262 – 12 bodov;..... 8. Hlohovec 254:272 – 7 bodov (o zápas menej); 9. Modra 207:301 – 3 body; 10. Malacky 244:326 – 0 bodov.

Najlepší strelci Extraligy: 1. Macháč – 75 gólov (Pov. Bystrica); 2. Burnazovič – 72 (Malacky); 3. Prokop – 66 gólov (ŠKP Bratisôava); 4. Laho – 64 (Piešťany); 5. Polakovič – 59 (Piešťany);  6. Kývala – 56 gólov (Hlohovec);  7. Vadkerti – 55 Nové Zámky; 8. MEĽNYK – 53 gólov (ŠAĽA;  9. Péchy – 51 (Hlohovec); 10. Rakatynec – 51 gólov (Malacky).

PROGRAM – 10. kolo: piatok  16. 11. 2018 o 19.00 hod.  Strojár Malacky (10. miesto) - HKM ŠAĽA (1. miesto).

+ + +

Šalianski hádzanári vyhrali aj so Strojárom

Hádzanárska Slovnaft Extraliga – 11. kolo:

Strojár Malacky - HKM Šaľa 20:30 (13:14)

R: Cipov, Klus – 207 divákov, pok. hody: 3/3 – 3/3, vylúčení: 3:5.

Strojár - najviac gólov:  Burnazovič 8/3, Valachovič 4, Prevaj 4,....

HKM – najviac gólov: Fodorean 7,  Michniewicz 6, Petro 5/3,.....

Z ďalších výsledkov Slovnaft Extraligy: Hlohovec - ŠKP Blava ; Nové Zámky – Pov. Bystrica 25:35; Modra -  Topoľčany 21:29  a dohrávka: Prešov – Piešťany.

Tabuľka Slovnaft Extraligy: 1. ŠAĽA 330 – 262 – 19 bodov; 2. Považská Bystrica 339:281 – 16 bodov (é zápas menej);  3.  Prešov (o dva zápasy menej) 298:227 – 14 bodov;  4. Topoľčany 304:283 – 14 bodov (o zápas menej;..... 8. Hlohovec 279:313 – 7 bodov (o zápas menej); 9. Modra 228:330 – 3 body; 10. Malacky 264:356 – 0 bodov.

Poznámka: na príspevku sa pracuje....