publikované: 05.09.2016 - 22:48  //  aktualizácia: 06.09.2016 - 08:40  //  zobrazené: 1248

Hádzanári atakovali štyridsiatku

HKM Šaľa – Slovan Modra 39:23 (23:11)

Obhajca bronzu z minulého ročníka Extraligy nastúpil v úvodnom kole v dosť preriedenej zostave, keď mu chýbali všetci traja balkánci a na viac aj zranený Maguška s P. Krokom. Hostia s novou posilou Ofčarovičom začali nebojácne a až do 5. minúty viedli o jeden gól, pričom skúsený Šulc stihol kontrovať a vyrovnávať, keď strelil všetky tri góly (3:3) HKM .  Od tohto momentu však zostal vo vedení už iba domáci. Po štvrtom góle Melnyka (poznámka: v minulom ročníku bol so 135 gólmi štvrtým najlepším strelcom Extraligy) išla Šaľa do vedenia a  gólom novej posily Dudáša v 11. minúte zvýšila dokonca náskok na rozdiel piatich gólov (8:3). Hostia sa snažili o korigovanie výsledku,ale proti bol brankár Fabián, ktorý si za svoje  zákroky vyslúžil viac krát potlesk tribún. Ten zaznel aj pre ďalších šalianskych hráčov Janíčka (posila z Hlohovca strelila v prvom polčase 4 góly), ale aj pre ďalších novicov v śalianskom drese,  slovenských reprezentantov Guzyho a Dudáša, ktorí sa taktiež pričinili o 11 gólové vedenie v pomere 23:11. Po obrátke si zahrala v domácom drese celá lavička a divákov potešili výkony, ako aj strelené góly šalianskych mladíkov (Krokavec, Percze, Bandri). V dobrom svetle sa ukázal taktiež krídelník Michniewitz, ktorý strelil v II. polčase päť gólov a bol neudržateľný. V tom čase už oddychovali na lavičke skúsenejší veteráni, ale ani to nič nezmenilo na zaslúženom a vysokom víťazstve  hráčov HKM, ktorí však nesplnili prianie divákov, ktorí si vytlieskavali 40 – tku v sieti súpera.

R: Budzák a Záhradník, pok. hody: 1/1 – 1/1, vylúčení: 2 – 4, 400 divákov.

HKM: Fabián, Repáň – Meľnyk 4/1, Guzy 3, Bandri 1, Michniewitz 6, Krokavec, T. Mažár 4, Szapu 4, Janíček 4, F. Šulc 7, Percze 3, Dudáš 3. Tréner Ján Kolesár.

SLOVAN: Ofčarovský 5, Mišenčík 5, Lackovič 5/1, Jurikovič 3, ...

Zostávajúce výsledky 1. kola: Považská Bystrica - Malacky 28:14; Hlohovec - Nové Zámky 24:28 (11:14); Pezinok - ŠKP Bratislava 25:33 (13:17); zápas Prešov - Topoľčany odložili.

Tréner Ján Kolesár: „ Napriek tomu, že sme nenastúpili komplet nyslím si, že sme predviedli prítomnému obecenstvu slušný výkon, ktorý len potvrdil naše jasné a zaslúžené víťazstvo. V úvode súťaže  sme sa nevyvarovali niekoľkých drobných nepresností ktoré však spôsobila nekompletnosť v zostave a čiastočne aj slabšia zohratosť. Verím, že po návrate hráčov, ktorí teraz chýbali v základnej zostave to bude v ďalších zápasoch ešte lepšie.“