publikované: 16.10.2019 - 10:10  //  aktualizácia: 16.10.2019 - 15:10  //  zobrazené: 2157

Futbalové body pribúdajú pomaly

Napriek tomu, že zverenci trénera Andreja Štellára podávajú najmä od 6. kola III. futbalovej ligy veľmi dobré výkony, bodové zisky do tabuľky však pribúdajú pomalšie ako by si vedenie FK Duslo a samozrejme aj šalianski futbaloví priaznivci priali. Šalianski futbalisti dokážu svojho súpera v majstrovskom dueli dostať pod tlak, vypracujú si dostatok dobrých streleckých príležitostí, ale buď proti nim stoja výborní brankári súpera, alebo majú streleckú smolu, resp. málo pokoja pri premieňaní gólových príležitostí.

Potvrdili to aj posledné dve majstrovské kolá, keď v regionálnom derby vo Veľkých Ludinciach viedla Šaľa po góle kapitána Hanzela z pokutového kopu už v 23. minúte 0:1. Domáci ešte v priebehu I. polčasu taktiež z 11 metrového kopu vyrovnali a po obrátke išli do vedenia. Dvadsať minút pred koncom mladý Hudák vyrovnal na 2:2, ale v 77. minúte strelili domáci víťažný gól. Hosťujúci kolektív, ktorý zohral vyrovnanú partiu sa vracal domov naprázdno podobne ako zo zápasov: 2. kolo: ViOn „B – Šaľa 1:0, či  4. kolo: Nové Mesto n/V – Šaľa 1:0, kde taktiež prehral o gól.

Cez víkend hostili naši futbalisti kolektív Lednické Rovne, ktorí bol na 5. mieste tabuľky. V priebehu celého duelu mali navrch naši futbalisti, vypracovali si viacero príležitostí (Body, Remeň, Chovan), ale brankár Cúcik bol proti. V záverečných 15 minútach išli hostia do vedenia po tečovanej strele Hložného. Šaľa vyrovnala v 81. minúte  Nagyom a v závere mohla strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Remeň nastrelil iba žrď a do siete netrafil ani Lovska. Zdá sa, že neprítomnosť zranených (Meszlényi a legionár Njabulo Mpofu), ktorí sa vedeli presadiť aj gólovo je dosť citelná. Po víkendovom dueli pribudol na listinu maródov aj mladý Morvay, ktorý zápas nedohral.

+ + +

Štatistika III. futbalovej ligy

III. liga - 10. kolo: FK Veľké Ludince - Slovan Duslo Šaľa 3:2 (1:1)
GÓLY: 36. Szabo (11 m), 50. Bilyk, 77. Peseky – 28. Hanzel (11 m), 70. Hudák;   R: Hulínek  – 100 divákov;    ŽK: Podlacký – Blaho.

DUSLO: Rusznák –  M.  Nagy, Hlavna, Hanzel, Blaho –  Mpofu (45. Kotlár), L. Remeň,  Lovska (63. Hučko), Pecho (65. Hudák),  M. Kochan (78. Khrulenko) -  Kingambo Body.  Tréner Andrej Štellár.

Ďalšie výsledky 10. kola: Marcelová – Kalná n/H 3:0; Gabčíkovo – Pov. Bystrica 0:1;  Trnava „B“ -  N. Mesto n/V 0:2;  Nitra „B“  - Beluša 2:1;Malženice -   ViOn „B“ 2:1; L. Rovne -   Myjava 1:4; Nové Zámky -  Galanta 1:1.

Tabuľka po 10. kole: 1. Myjava 15:5 – 24 bodov; 2. Pov. Bystrica 13:7 – 20 bodov; 3. Malženice 21:8 – 19 bodov; 4. Marcelová 13:8 – 19 bodov; 5. Ledn. Rovne 19:19 – 19 bodov; .... 8. ŠAĽA  13:11 – 14 bodov;... 14. Nové Mesto n/V 6:12 – 9 bodov; 15. Nové Zámky 9:23 – 9 bodov; 16. Kalná n/H 11:21 – 5 bodov.

+ + +

III. liga -  11. kolo:  Slovan Duslo Šaľa – ŠK LR Crystal Lednické Rovne 1:1 (0:0)

GÓLY: 74. Hložný, 81. M. Nagy   R: Peter Krivošík – 300 divákov;  ŽK: Rusznák, L. Remeň, Hanzel, Lovska – Kollár.

DUSLO: Rusznák –  M.  Nagy, Hraňo,  Hanzel, Morvay (56. Blaho) –  Hlavna, L. Remeň, Pecho (76. Th. Hučko),  M. Kochan (61. Lovska ) -  Kingambo Body, Hudák (73. Kotlár). Tréner Andrej Štellár.

Ďalšie výsledky 11. kola: Myjava - Marcelová 4:1;  Kalná n/H - Gabčíkovo 0:1; Pov. Bystrica - Trnava „B“ 1:1;   N. Mesto n/V -  Nitra „B“ 2:0; Beluša - Malženice 3:1;  ViOn „B“ -  Nové Zámky 2:2; Galanta – V. Ludince 3:0.

Tabuľka po 11. kole: 1. Myjava 19:6 – 27 bodov; 2. Pov. Bystrica 14:8 – 21 bodov; 3. Gabčíkovo 19:10 – 20 bodov;...  6. Marcelová 14:17 – 19 bodov; .... 8. ŠAĽA  14:12 – 15 bodov;... 14. Trnava „B“  10:19 – 11 bodov; 15. Nové Zámky 11:25 – 10 bodov; 16. Kalná n/H 11:22 – 5 bodov.

Najbližší program: nedeľa  20.10.2019 o 14.00 hod. FK Marcelová  (6. miesto) - Slovan Duslo Šaľa (8. miesto).