publikované: 06.08.2019 - 08:14  //  aktualizácia: 09.08.2019 - 17:37  //  zobrazené: 1521

Futbalisti vykročili správnou nohou

Slovan Duslo Šaľa –  Slovan Galanta 1:0 (0:0)
GÓL:  59. min. Meszlényi,  R. Sárai – 376 divákov; ŽK: Mpofu, Nagy  – Polák, Trabalík, Pajer.

DUSLO: Rusznák –  Nagy, Remeň, Hanzel, Blaho – Pecho, Mpofu, Meszlényi (62. Khrulenko), M. Kochan (85. Morvay) - Hlavna (80. Hudák), Kingambo Body (75. R. Kotlár). Tréner Andrej Štellár.

SLOVAN: Šálka – Tvrdý, Blagojevič (78. Winkler), Tóth, Polák – Matheus (68. Rajt), Baša, Matuška, Pajer - Lenárt (74. Kavoň), Trabalík. Tréner Vladimár Bertók.

Podľa postavenia v tabuľke v minulom ročníku  (Duslo vyhralo doma s Galantou 2:1 a v Galante 0:1), ako aj podľa výsledkov v príprave bolo miernym favoritom Duslo, ale Galanta sa ukázala na úvod ročníka ako zdatný a nepríjemný súper.

Lepší úvod mali domáci, keď už v 5. minúte hosťujúci Šálka zachraňoval bravúrou po strieľanom centri Kochana. Hostia, ktorí hrali otvorený futbal a zop zabezpečenej obrany vyrážali do rýchlych kontrí odpovedali v 13. minúte, ale nová posila Lenárt strieľal z dobrej pozícii prudko nad. V 20. minúte sa mohla dostať Šaľa do vedenie, keď po centri Blaha chýbali Meszlényimu hlavou milimetre. Hral sa rýchly futbal, bojovalo sa o každú piaď ihriska, ale šancí bolo pomenej.  Vzruch prišiel až v závere polčasu. V 40. minúte defenzíva domácich jediný raz chybovala v rozophrávke, ale Lénart opäť tvrdo prestrelil. Na polčasovú prestávku mohli ísť veselší Štellárovci, ale Šálka bol proti. Najskôr sa vyznamenal v 42. minúte po hlavičke Nagya z piatich metrov a nohami vyrazil aj opakovanú jedovatú strelu Pecha.

Podobný obraz malo aj druhé dejstvo, keď bojovnosť a nasadenie mali na viac ako techniký prejav  a kombináčná hra.  Rozhodnutie prišlo až v závere štvrťhodiny. Najskôr síce priniesli vzrušenie na tribúne (poznámka: susedské derby sledovala najvyššia návšteva za posledných 15 mesiacov) príležitosti Hlavnu na jednej a Trabalíka po Bašovej prihrávke na druhej strane, ale gól prišiel až v 59. minúte. Nová posila v bránke Dusla  Rusznák po zachytení lopty, dlhým výkopom hladal Meszlényiho stred obrany hostí  dedinsky „kiksol“ a ex – galanťan Meszlényi najskôr trafil po nájazde žrď, ale opakovaná strela pod brvno už znamenala vedenie 1:0. Lacný gól hostí zaskočil a o 5 minút strielal bývalý hráč Galanty Pecho tesne vedľa ľavej žrde. Hostia sa snažili o vyrovnanie, nebezpečie hrozilo najmä po štandartkách Bašu, ale domáca defenzíva dirigovaná skúseným Hanzelom odolala. Desať minút pred koncom mali výbornú príležitosť domáci, keď prečíslili súpera, ale gólovú prihrávku Blaha obetavo zblokoval kapitán hostí Tóth. V závere aj pri veľkej snahe oboch kolektívov o zmenu skóre už ďalší gól nepadol  a tak chemici aj v treťom vzájomnom dueli v rade s Galantou vyhrali o gól (poznámka: v minulom ročníku vyhrala Šaľa doma 2:1 a v Galante 0:1) a tešili sa vo vyrovnanom dueli so zisku prvých ligových bodov.