publikované: 15.03.2018 - 06:22  //  aktualizácia: 16.03.2018 - 14:36  //  zobrazené: 1170

Futbalisti výborne odštartovali. Poznámka: duel FK Duslo Šaľa - FKM Bánovce n/B sa odohrá v náhradnom termíne.

Duslo ovládlo regionálne derby

Slovan Duslo Šaľa – MFK Topvar Topoľčany  4:0 (1:0)
GÓLY: 16.  a 77. min. Kingsley, 61. M. Kochan, 85. min. M. Sekulič; R: Bezák – 100 divákov; ŽK: Ninkovič, Plešivka, Kingsley –  Mikula, Pakanec, Peréz.
DUSLO:  Masár – Plešivka, Sekulič, Petráš, Jurík –  F. Prúčny (54. Stankovič), Ninkovič, Lovska (65. Kudry), Kingsley -  D. Galbavý (85. Surányi), M. Kochan. Tréner Peter Zelenský.

MFK:  J. Kochan – Salim, M. Švajlen, Pakanec, Rusnák -  Akbas, R. Števko, Mikula (46. Pérez), Papranec - Fack (46. Matejov), Agbor. Tréner Viliam Ilko.

V regionálnom derby  mužstiev z dolnej polovičky tabuľky sa predstavilo oproti prvému duelu v Topoľčanoch (poznámka: Šaľa vyhrala 0:2)  až 16 nových tvárí, čo hovorí o poriadnom prievane v hráčskych kádroch oboch mužstiev a najmä hostí.  Šaľa pod vedením nového trénera Petra Zelenského začala na výborne pripravenej umelej tráve svižnejšie a už v prvých desiatich minútach svižnejšie a zaujali hlavičky Galbavého a Ninkoviča tesne nad. Hostia z prvej vážnejšej akcie pohrozili strelou Švajlena do žrde. Do vedenia však išli chemici v 18. minúte, keď nová posila Kingsley (poznámka: hral aj dva roky v Nedede, Púchove a Nemšovej) po kombinačnej akcii prudkou strelou z poza šestnástky vsietil 1:0.  Vedúci gól priniesol uspokojenie do domácich radov, hrali dobre kombinačne, ale príležitosti Prúčneho, Petráša a Juríka skončili tesne vedľa, alebo si s nimi poradil pozorný brankár hostí J. Kochan. Hostia sa snažili o rýchle kontry kamerunskými posilami Fackom a Agborom, ale domáca defenzíva s brankárom Masárom si udržala čisté konto. Tesne pred odchodom do kabín v 42. minúte mohla Šaľa zvýšiť vedenie, ale prudká strela Lovsku, po vtipnej prihrávke domáceho M. Kochana sa odrazila od žrde a chrbta hosťujúceho brankára na roh.
Do II. polčasu nastúpil Topvar s dvomi čerstvými hráčmi (poznámka: pre zranenie odstúpil zranený Fack), ale bol to šaliansky kapitán Matúš Kochan, ktorý po sóle v 53. minúte nastrelil iba nohy vybiehajúceho menovca s Topoľčian. Vynahradil si to však o osem minút neskôr, keď zúžitkoval presný center Galbavého a pridal druhú šaliansky gól. Hostia pokiaľ im sily stačili sa snažili streliť kontaktný gól, ale proti bol domáci brankár Masár najmä pri tvrdej strele Péreza v 65. minúte. Definitívu pre šaliansky kolektív priniesla 77. minúta, keď nigérijská posila Kingsley  technickou strelou do šibenice (poznámka: je to už jeho 12 gól v tomto ročníku tretej ligy) zvýšil na 3:0.   Hostia po tomto góle už nenašli síl na zvrátenie stavu a boli to domáci, ktorí v dobrom stretnutí na úvod jarnej odvety pridali aj štvrtý gól, keď po rohovom kope legionár Miloš Sekulič  prudkou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane brankára hostí.
Víťazstvo domácich po dobrom výkone teší a bolo zaslúžené.

Ďalšie výsledky III. ligy: Galanta – Lednické Rovne 0:2; DAC „B“ – ViOn „B“ 0:0; FC Nitra jun. – Gabčíkovo 3:0; Dubnivca – V. Ludince 1:0; Púchov – Nemšová 1:2; Borčice – Trnava „B“ 2:0; Prievidza – N. Zámky 0:1, Bánovce n/B – Beluša 3:1 .

Tabuľka III. ligy: 1. Borčice 51:16 – 44 bodov; 2. Dubnica 37:6 – 43 bodov; 3. Lednické Rovne 33:16 – 39 bodov; 4. N. Zámky 29:17 – 38 bodov; ... 9. ŠAĽA 28:30 – 26 bodov; ... 15. Veľké Ludince 22:40 – 14 bodov; 16. Bánovce n/B 14:39 – 12 bodov; 17. Prievidza 16:43 – 11 bodov; 18. Topoľčany 11:55 – 9 bodov.

Najlepší strelci: 1. Marek Gajdošík – 15 gólov (MFK Púchov) a Róbert Demjan – 15 (FK Borčice), 2. Kingsley Iheme – 12 (Šaľa), 3. – 7. Ján Vaško MFK Dubnica), Matej Gorelka (FK Beluša), Ján Novák (FK Borčice), Renon de Oliveira (Vion „B“ – Vráble) všetci po 10 gólov.

Program: sobota 17. 3. 2018  o 15.00 hod.:  Slovan Duslo Šaľa – FK Bánovce n/B.