publikované: 21.03.2023 - 10:42  //  aktualizácia: 21.03.2023 - 10:50  //  zobrazené: 846

Futbalisti vonku opäť zabodovali,....

III. futbalová liga ročník 2022/2023 - 18. kolo:

Priviezli sme si požičané

Jesenné 3. kolo nového ročníka po reorganizácii III. futbalovej ligy 2022/2023 dalo dokopy úspešné kolektívy z ročníka 2021/2022, keď Inter obsadil v Bratislavskej lige 2.- miesto a Šaľa v III. lige skupina západ 4. miesto. Aj ich vzájomný duel v Šali skončil po výsledku 2:2 (1:1) deľbu bodov poznámka: góly 16. min. Oravec, 53. J. Krištof – 4. Branický, 80. min. Matis. K bývalému účastníkovi najvyššej súťaže v Československu cestovala Šaľa s úmyslom zabodovať v metropole Slovenska, čo sa jej nakoniec aj podarilo.

Podobne ako v prvom vzájomnom zápase mali dobrý vstup do stretnutia, keď už v 9. minúte viedli po góle Špaka zo skrumáži. Naši chlapci sa pomalšie rozbiehali,  a ťahali v prvej pol hodine za kratší koniec, keď sa dostali pod tlak a dovolili vyniknúť aj brankárovi Miloševičovi, ktorý mal v jednom prípade aj dobre postavené žrde. Tesne pred polčasom však bolo už vyrovnané, keď Oravcov center zrazil v pokutovom území jeden z obrancov Interu a Thomas Hučko, ktorý sa vrátil z hosťovania vo Vítkoviciach nariadený pokutový kop bezpečne premenil a využil na vyrovnanie (1:1) stavu stretnutia.

Po obrátke mala viac z hry Šaľa, ktorá si aj vytvorila niekoľko dobrých streleckých príležitostí: Kochan, Hudák, Krištof,... (poznámka: škoda že už od 52. minúty odstúpil zranený Th. Hučko), ale skóre sa nezmenilo.  V druhom dejstve sme sa síce tešili taktiež z gólu Rogério, ktorý nakoniec na pokyn asistenta rozhodcu neplatil. S nerozhodným výsledkom, ale aj s výkonom mužstva hlavne od 10. minúty bol spokojný aj tréner Miloš Foltán.

TJ Inter Bratislava - Slovan Duslo Šaľa  1 : 1 (1:0).

R: Barát – 142 divákov;  ŽK: Škrepták, Majtán, Dolán – Orság.

Góly: 9. min. Špak – 38. min. Th. Hučko (11 metrov).

DUSLO: Milošovič –  Kotlár,  Orság,  Krivošík, Valentín –  Th. Hučko (52. min. Delov), Oravec, Rogério, J. Krištof (89. min. Marček) -  Hudák  (85. min. Igwe),  M. Kochan. Tréner Miloš Foltán.

+ + +

Ďalšie výsledky 18. kola III. futbalovej ligy: Malženice – Martin 2:1; Vrakuňa – Galanta 1:1;  Podkonice – Hamšík Banská Bystrica  0:0; Častkovce – Sereď 1:1; Veľké Ludince – Nové Zámky 1:0,. Bánová – Beluša 0:4; Nové Mesto n/V malo voľno;

+ + +

Tabuľka III. futbalovej ligy po 18. kole:

1.  Malženice 36:13 – 41 bodov; 2. Galanta 37:18 – 35 bodov; 3. Častkovce 32:20 – 32 bodov; 4. Sereď 28:14 – 30 bodov; 5. Beluša 29:17 – 28 bodov; 6. Podkonice 24:16 – 25 bodov; 7. Veľké Ludince 23:18 – 25 bodov;  8. Hamšík Banská Bystrica 21:14 – 24 bodov; 9. ŠALA 19:26 – 21 bodov;  10. Bánová 28:25 – 20 bodov; 11. Nové Mesto n/V 21:25 – 19 bodov; 12. Inter Bratislava 17:28 – 17 bodov; 13. Martin 25:29 – 16 bodov; 14. Nové Zámky 12:44 – 9 bodov; 15. Vrakuňa 10:53 – 3 body; poznámka: 16. Kalná n/H sa po 15. kole, pred štartom jarnej odvety odhlásila z ekonomických dôvodov zo súťaže (stanovisko klubu v médiách), jej zápasy boli anulované a je prvým zostupujúcim treťo ligovým kolektívom zo súťaže v ročníku 2022/2023.

Najbližší program:

sobota 15. 3. 2023 o 14.30 hod. Slovan Duslo Šaľa – FK Vrakuňa..

+ + +

III. futbalová liga ročník 2022/2023 - 17. kolo:

Spravodlivá by bola deľba bodov.

Stretnutie s lídrom súťaže  (poznámka: je „rezervou bílých andělov“ z Trnavy) sa hralo až v nedeľu (poznámka: Trnava vyhrala už v sobotu 6:1 s Podbrezovou) a tak prišli Malženice k Váhu v plnej zbroji s ex ligistami: Maťašovský, Ujlaky, Karhan, Tomovič,... ale aj legionármi: De Azevedo, Cleber,Mudarisu,... ale aj s deviatimi náhradníkmi !!! hráčmi na lavičke (poznámka: bol medzi nimi aj Thomas Kotlár, odchovanec Hornej Kráľovej – brat nášho hráča Radovana Kotlára; do Šali necestoval Peter Kudlička – odchovanec močenského futbalu,  ktorý však už v 18. kole za Malženice proti Martinu hral).

Favorit duelu začal lepšie, ale príležitosť Clebera zneškodnil Milošovič, na druhej strane vyškriabal Maťašovský (chytal aj v ligovej Nitre) tvrdú strelu Rada Kotlára zo šibenice. Technicky vybavení hostia dosť ochotne „padali“ v blízkosti pokutového územia a po jednej štandardke v 34. minúte strelil De Azevedo vedúci gól hostí 0:1. Naši chlapci ešte do polčasu vyrovnali na 1:1 v 44. minúte po učebnicovej akcii, keď Rogério  stredom obrany ideálne vysunul šalianskeho strelca Hudáka a ten „preloboval“ vybiehajúceho brankára hostí.

Aj v druhom dejstve sa hrala vyrovnaná partia, škoda, že už 10 minútach prišla Šaľa o zraneného stredného obrancu a oporu Delova (Macedónsko). Po hodine hry využili hostia ďalšiu štandardku, po ktorej striedajúci Nagy vsietil vedúci gól hostí 1:2. O dve minúty neskôr šalianske obecenstvo po centri J. Krištofa a evidentnej ruke obrancu hostí v hĺbke pokutového územia (poznámka: ešte jasnejšia ako o týždeň na Interi), ktorú však arbiter „nevidel). Keď vyrovnávajúcim gólom neskončili ani strelecké príležitosti Igweho (Nigéria) a Th. Hučka zo šťastného víťazstva (poznámka: duelu by viac svedčala deľba bodov) sa nakoniec tešil favorit

+ + +

Slovan Duslo Šaľa – FK Malžernice 1:2 (1:1).

R: Peter Pati Nagy – 170 divákov; žlté karty: R. Kotlár, Oravec – Th. Kotlár.

Góly: 44. min. Hudák – 34. De Azevedo; 61. min. S. Nagy.

DUSLO: Milošovič –  Kotlár,  Orság,  Delov ( 59. min. Igwe),  Krivošík, Valentín –  Th. Hučko (52. min. Delov), Oravec, Rogério, J. Krištof (74. . min. Marček) -  Hudák  (85. min. Igwe),  M. Kochan. Tréner Miloš Foltán.
poznámka: Šaľa striedala v zápase dvoch hráčov, Malženice maximum 5 hráčov !!!

+ + +

Ďalšie výsledky 17. kola III. futbalovej ligy:  Martin – Bánová 1:2; Vrakuňa – Nové Mesto n/V 0:3; Galanta – Inter Bratislava 3:0;  Nové Zámky - Podkonice 0:5;  Hamšík Banská Bystrica - Častkovce 3:1; Sereď mala voľno; zápas Beluša – Veľké Ludince sa odohrá 22.3. 2023.