publikované: 24.09.2020 - 06:33  //  aktualizácia: 24.09.2020 - 09:03  //  zobrazené: 1810

Futbalisti v Malženiciach nezabodovali

Futbalisti v Malženiciach nezabodovali

3. futbalová liga - 7. kolo:

Dynamo  Malženíce – Slovan Duslo Šaľa 3:1 (1:0)

R: Šíma  – 236 divákov, ŽK: Orolín – Prágai.
Góly: Orolín 2 (55. a 77. min.), Richnák (4. min.) – Vantruba (47. min.)
DUSLO:  Milošovič –  Hanzel, Hlavna, Remeň, Prágai  – Oravec,  Meszlényi (69. min. Kotlár), T. Kochan (84. min. Morvay), Th. Hučko (78. min. Hudák),  Vantruba,  Borovský. -  Tréner Andrej Štellár.

Ďalšie výsledky 3. ligy:  L.  Rovne - Nové Mesto n/V 1:0; Častkovce -  Myjava 1:2; Galanta – Beluša 1:2;  N. Zámky -  Nitra „B“ 2:1; Pov. Bystrica – ViOn „B“ 1:2;  Kalná n/H  – Imeľ 0:0; Marcelová  - V. Ludince 0:0.

Tabuľka 3. ligy: 1. ViOn „B“ 12:3 – 17 bodov; 2. Beluša 16:5 – 16 bodov; 3. Myjava 13:6 – 16 bodov; 4. Malženice 14:5 – 14 bodov;.... 11. ŠAĽA 12:9 – 6 bodov;... 14. Nové Mesto n/V  4:12 – 6 bodov; 15. Nové Zámky 6:19 – 6 bodov; 16. Imeľ 4:11 – 3 body.

Šalianski futbalisti ani vo štvrtom svojom stretnutí tohto ročníka 3. futbalovej ligy na ihriskách súpera nebodovali,  jediné čo teší, že sa im podarilo streliť aspoň čestný gól. Nepodarilo sa im tak nadviazať na minulý nedokončený ročník 2019/2020, keď dokázali v 8. kole v Malženiciach remizovať 1:1, keď vyrovnávajúci gól zaznamenal v 49. minúte Mpofu (t. č. hrá v Kalnej n/H).

Stretnutie  nezačali zverenci trénera Štellára dobre, keď nezachytili v úvode (4. minúta)  prvý prienik do našej obrany a skúsený Richnák (poznámka: hral aj v ligovej Trnave) po centri z krídla dostal domácich strelou z malého vápna do vedenia 1:0. Vedúci gól domáci kolektív uspokojil na druhej strane naši futbalisti hrali v strede poľa komplikovane s množstvom nepresných prihrávok a nízkou streleckou efektivitou. V prvom polčase boli nebezpečné iba strely mladého Hučka zo strednej vzdialenosti a najväčšou príležitosťou bol prienik Borovského v závere polčasu, ale s nepresnou koncovkou. Domáci mali tesne predtým príležitosť Sekerom, ale brankár Milošovič bravúrou zachránil.

V druhom polčase začal šaliansky kolektív lepšie a už v 49. minúte bolo vyrovnané na 1:1, keď sa do streleckej tabuľky zapísala nová posila z Trnavy Vantruba  (poznámka: prvý gól Dusla v tomto ročníku na ihriskách súpera).  Dlho sme sa však z vedenia netešili, nakoľko skúsený ligový hráč 33. ročný Pavol Orolín (poznámka: pôsobil v pražskom Bohemianse,  na Pohroní a v Seredi) dokázal v 55. a v 77. minúte využiť zaváhania v našej defenzíve a dvomi gólmi definitívne rozhodol už o štvrtej prehre šalianskeho Dusla na pôde súpera.

Ďalšiu príležitosť na reparát budú mať šalianski futbalisti už tento víkend, keď cestujú do Nového Mesta n/Váhom, kde sme v minulom ročníku 3. ligy prehrali  v štvrtom kole 1:0, po góle Šebeka.