publikované: 09.10.2018 - 22:42  //  aktualizácia: 11.10.2018 - 09:47  //  zobrazené: 1478

Futbalisti spokojnosť, mohli byť už lídrom

V priebehu dvoch víkendov zohrali zverenci trénera Ladislava Molnára dve dôležité stretnutia, ktoré mohli veľa napovedať o tom, či sú výsledky, forma a výkony šalianskych futbalistov v majstrovských dueloch už prejavom systematickej práce trénera a vedenia FK, alebo to bol iba chvíľkový náznak zlepšenia. Po chvíľkovom skrate v 4. kole na domácom trávniku s Kalnou n/H (poznámka: Šaľa prehrala duel, v ktorom bol od súpera podstatne lepšia, keď jej hráči zahodili viacero dobrých streleckých príležitostí a Meszlényi aj v 80. min. pokutový kop) nasledovala séria zápasov, ktorých už Šaľa po zásluhe bodovala. Potvrdzujú to aj výsledky posledných dvoch zápasov. Ak by však bola Šaľa zabodovala v krajskom derby naplno, bola by vedúcim mužstvom priebežnej III. ligovej tabuľky.

III. liga – 10 kolo:

MŠK Trenčianske Teplice – Slovan Duslo Šaľa 1:3 (0:1)

GÓLY: 63. min. Svorada – 26. min. Pecho (11 m), 71. a  82. min. Modrovics.; R: Patrovič – 234 divivákov; ŽK: Radenovič (T. T.).

DUSLO: Čellár – Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Mpofu,  Kele (81. R. Tóth), Tubonemi,  Pecho -   M. Kochan (90. Hraňo),  Kingambo Body (30. min. R. Meszlényi, 70. min. Modrovics). Tréner Ladislav  Molnár.

Šaľa už od úvodných minút zaskočila aktívnou hrou nováčika a išla v 26. minúte do vedenia, keď Pecho bezpečne premenil nariadený pokutový kop za faul na Kinganba.  Domáci síce dokázali vyrovnať  po hodine hry Svoradom (poznámka: bývalý hráč Dubnici bol v minulosti aj na skusoch v Dusle).  Zverenci trénera Molnára však striedajúcim Modrovicsom dvoma gólmi v  záverečnej dvadsať minútovkie  strhli víťazstvo na svoju stranu.

Z ďalších výsledkov 10. kola III. ligy: Nitra jun. – Ledn. Rovne 2:2; Gabčíkovo – N. Zámky 5:0; V. Ludince – N. Mesto 2:0; Pov. Bystrica – Beluša 1:1; Malženice – Púchov 0:2; Galanta – Kalná 0:1; ViOn „B“ – Trnava „B“ 0:2.

Tabuľka III. ligy po 10. kole:  1. Nitra jun. 22:12 – 20 bodov;  2. Gabčíkovo 19:10 – 19 bodov; 3. ŠAĽA 14:8 – 17 bodov; 4. Púchov 11:7 – 17 bodov;.....  6. Malženice 22:10  - 15 bodov; ...  14. Trenč. Teplice 16:15 – 9 bodov; 15. Považská Bystrica 9:15 – 9 bodov;  16. Nové Zámky 3:39 – 0 bodov.

PROGRAM – sobota 13.10. 2010 o 14,30 hod. Slovan Duslo Šaľa (3. miesto) – MŠK Slovan Malženice (6. miesto). .

+ + + + +

III. liga – 9.  kolo:

Slovan Duslo Šaľa – FC Nitra jun. 1:1 (0:0)

GÓLY: 74. min. Kingambo Body – 56. min. Guláš; R: Gašparovič – 234 divákov; ŽK: Lovska, Meszlényi - Macho.

DUSLO: Čellár – Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Mpofu, R. Meszlényi (58. min. Kele), Lovska (67.min. Tubonemi),  Pecho -   M. Kochan  Kingambo Body.  Tréner Ladislav  Molnár.

Hralo sa až v nedeľu (poznámka: nitrianske „A“ mužstvo hralo doma v sobotu so Sereďou a juniorka prišla posilnená hráčmi z lavičky).  Hostia, ktorí boli pred duelom na čele tabuľky môžu ďakovať iba brankárovi Šípošovi, za čisté konto, ktorý v prvom polčase zneškodnil gólové strely Kingamba a Pecha a  vyrazil aj v 40. min. pokutový kop Hanzelovi.. Hostia išli do vedenia v 56. minúte prudkou strelou Guláša k žrdi. Domáci nevyužili šance Osmanovičom a Kelem, vyrovnal v 74. minúte Kingambo, keď prestrelil z malého vápna  skrumáž hráčov. Škoda, že naši chlapci nebodovali naplno, mohli už byť na čele pribežnej tabuľky III. ligy, nakoľko vedúca Nitra s veľkým šťastím uhrala pri Váhu remízu.

Z výsledkov 9. kola: ViOn „B“ –  Pov. Bystrica 3:1; Trnava jun. - Gabčíkovo 4:2; N. Mesto n/V – Galanta 1:0; N. Zámky – V. Ludince 1:3; Kalná n/H – Malženice 0:6; Púchov – Trenč. Teplice 2:0; Lednické  Rovne  - Beluša 1:0.