publikované: 07.06.2018 - 10:32  //  aktualizácia: 07.06.2018 - 10:38  //  zobrazené: 1605

Futbalisti siahali po bode

Ako sme informovali v predošlých materiáloch o účinkovaní našich treťo ligových zástupcoch jarná odveta a hlavne jej druhá polovička je veľmi náročná a z pohľadu ohrozených mužstiev zostupom aj dramatická, bohužiaľ do tejto kategórie aj  vinou slabších výkonov v odvetnej časti majstrovskej súťaže sa zaradili aj naši futbalisti.

K majstrovskému duelu 32. kola súťaže cestovali v rámci regionálneho derby na pôdu ViOn – u. V jesennej časti sa skončil v Šali duel (15. kolo) remízou 1:1 (1:1), keď na vedúci gól Šabíka v 30. minúte odpovedal vyrovnávajúcim gólom v 44. minúte Surányi. Len pre porovnanie aké zmeny sa v šalianskom kolektíve udiali v priebehu zimnej prestávky hovorí skutočnosť,  že v našom kolektíve chýbali v nedeľu v zostave hráči: Porubský, F. Prúčny, Kochan, Herceg, Milič, Surányi, Masár, Trivan, Oláh, Stankovič, R. Prúčny a tréner Milan Mrllák. Presne jedenásť futbalistov a tréner, pre lepšiu orientáciu spomeniem tých, ktorí v Šali s rezervou ViOn – u nastúpili. Je to trojica mladých hráčov: Jurík, Hrano a R. Tóth.

Dôležitý duel začala lepšie Šaľa, keď najskôr strelu Plešivku vykopával na  bránkovej čiare Plešivka, ale po sóle Ninkoviča dostal chemikov v 11. minúte do vedenia Lovska 0:1.  Domáci však obratom vyrovnali, keď po rohovom kope Hamar vyrovnal v 14. minúte na 1:1. O sedem minút neskôr mladý brankár Krištof ešte vyrazil strelu Šabíka, ale proti dorážke Zrubca bol bezmocný. Po pol hodine hry strelecky disponovaný Lovska pridal druhý gól a vyrovnal na 2:2. Do kabín však išli s náskokom domáci, keď v 37. minúte Šlachta strelil hlavou tretí gól.

Po obrátke mal šancu na vyrovnanie Kingsley, ale po sóle na brankára zlyhal. Domáci hrali v pohode, ale z tejto ich vyrušila 65. minúta, keď sa obranou domácich prebil Galbavý a jeho ideálnu prihrávku premenil Plešivka vo vyrovnávajúci gól – 3:3. O chvíľu mohli aj chemici vyhrávať, ale Kingsleyiho hlavička tesne minula cieľ. Už keď sa zdalo, že  regionálne derby skončí deľbou bodov, striedajúci Kuchta v 83. minúte po nájazde na našu bránu strelou od žrde strelil víťazný gól domácich. Škoda a veľká smola, nakoľko remíza by bola spravodlivá.

ViOn „B“ (Zlaté Moravce /Vráble) - Slovan Duslo Šaľa  4:3 (3:2)

GÓLY: 14. Hamar, 21. Zrubec, 37. Šlachta, 83. Kuchta -  11. a 30. Lovska 2, 65. Plešivka; R: Drobec – 220 divákov; ŽK: Jurík, Kudry.

DUSLO: Krištof - Lovska, Sekulič, Plešivka (90. Melicher), Jurík – Hraňo, Kudry (72. R. Tóth), Tubonemi,   Ninkovič  -  Kingsley, D. Galbavý.  Tréner Peter Zelenský.

Ďalšie výsledky 32. kola: Beluša - Prievidza 1:5!!! Nemšová - Dubnica 1:2; V. Ludince -  Borčice 2:1;  Bánovce n/B – L. Rovne 1:3; Púchov – DAC „B“ 3:2; N. Zámky - Nitra 2:0; Trnava  „B“ -  Galanta 0:4; Gabčíkovo - Topoľčany 3:0 kont. .

Tabuľka III. ligy: 1. Dubnica 75:10 – 80 bodov; 2. Borčice 76:32 – 70 bodov; 3. Nové Zámky 55:29 – 67 bodov;.... 8. ViOn „B“ 57:47 – 49 bodov;........ 10. Púchov 67:45 – 44 bodov; 11. Gabčíkovo 50:45 – 43 bodov; 12. ŠAĽA 47:61 – 42 bodov;  13. V. Ludince 48:57 – 41 bodov; 14. Nemšová 43:57 – 39 bodov;  15. Beluša 49:57 – 38 bodov;  16. Prievidza 34:67 – 25 bodov; 17. Bánovce n/B 19:83 – 17 bodov; 16. Topoľčany 24:118 – 17 bodov.

Do konca majstrovského ročníka III. futbalovej ligy ročník 2017/2018 zostáva odohrať ešte dve kolá (poznámka: vyžrebovania mužstiev z dolnej polovičky tabuľky pod článkom). Napriek neočakávaným výsledkom a sériám niektorých mužstiev,  by mali naši futbalisti skončiť do 14. miesta (poznámka: zlaté body futbalistov už zostúpenej Prievidze, ktorí vyhrali 1:2 v Nemšovej a 1:5 v Beluši) mužstvá umiestnené na 15. – 18. mieste by mali z III. ligy vypadnúť. Konečné slovo o zložení súťaží a počtu účastníkov dá až ŠTK Slovenského futbalového zväzu, ktorá ešte môže porobiť v majstrovských súťažiach rôzne zmeny a presuny (poznámka: môžu rozhodnúť o presunutí Zvolena, ktorý vypadol z II. futbalovej ligy do tretej ligy skupina západ; ešte v týchto dňoch sa rieši podozrenie z úplatkárstva (možnosť preradenie do nižšej súťaže) v najvyššej súťaži a konečný výsledok nie je známy) a z toho dôvodu treba bojovať o kadý majstrovský bod. Aj z toho dôvodu Vás vedenie FK Duslo Šaľa srdečne pozýva a prosí o povzbudzovanie našich futbalistov v majstrovskom dueli s Gabčíkovom.

PROGRAM: nedeľa 10.6.2018 o 17.00 hod.  Duslo Šaľa (12. miesto) - FK. Gabčíkovo (11. miesto).

33. kolo: nedeľa 10. 6. 2018 o 17.00 hod.: Šaľa (10.) – Gabčíkovo (12.); Nemšová (13.) – Beluša (14.); Prievidza (16.) – V. Ludince 15.); Borčice (2.) – Púchov (11.).

34. kolo: nedeľa 17. 6. 2018 o 17.00 hod.: Ledn. Rovne  (4.) – Šaľa (10.); Gabčíkovo (12.) – Galanta (7.); Púchov (11.) – Prievidza (16.); V. Ludince (15.) – Nemšová (13.); Beluša (12.) – Dubnica (1.).