publikované: 25.11.2018 - 20:16  //  aktualizácia: 26.11.2018 - 08:40  //  zobrazené: 1265

Futbalisti prezimujú o skóre tretí .....

Bod sme stratili v hodine dvanástej

III. futbalová liga – 8. kolo: (dohrávka)

FK Beluša – Slovan Duslo Šaľa 3 : 2 (2:1)

GÓLY:   13. min. a 90. min. Mišutka, 16. min. Gorelka (11 m)  - 11. min. Mpofu,  59. min. M. Kochan;   R:  Gašparovič  – 250 divákov; ŽK:  Bičan, Gorelka – Hrańo, Hanzel, Tubonemi, R. Tóth; ČK: 85. min. Hanzel.(po 2 x ŽK).

DUSLO: Čellár – M. Nagy, Hrano, Hanzel, Blaho – Pecho, Lovska (83. Modrovics), R. Meszlényi (57. min. Tubonemi ),  Mpofu -  M. Kochan (76. min. R. Tóth),  Kingambo.  Tréner Ladislav  Molnár.

Dohrávka sa hrala na umelej tráve v Dubnici, po ktorej sa v prípade víťazstva mohli naši futbalisti posunúť na čelo treťo ligovej tabuľky. Zverenci trénera Ladislava Molnára začali dobre a už v 11. minúte viedli 0:1, keď sa po rohovom kope trafil Mpofu. Náš kolektív však v ďalších piatich minútach zaváhal, keď najskôr Mišutka v 13. minúte po rohovom kope vyrovnal na 1:1 a o tri minúty už Beluša viedla, keď Gorelka premenil pokutový kop za ruku jedného z našich obrancov. Šaľa mala ešte šancu do polčasu vyrovnať, ale brankár Ciesar chatil tutovku Kingamba a dobrú príležitosť zahodil aj Mpofu. Domáci sa snažili o zvýšenie náskoku, keď mali strelecké príležitosti Lévai s Bočanom, ale bola to Šaľa, ktorá v 59. minúte vyrovnala na 2:2 M. Kochanom. Šance na zmenu skóre boli na oboch stranách, ale rozhodnutie padlo až v závere zápasu.  Od 85. minúty už hrala Šaľa oslabená, keď kapitán Hanzel po druhej žltej karte išiel pod sprchy a presilovku využili domáci v poslednej minúte na strelenie víťazného gólu, ktorý zaznamenal opäť Mišutka.  V prípade remizy by boli naši futbalisti zimovali na druhom mieste tabuľky. Pre iformáciu našich čitateľov a návštevníkov. Šaľa porazila v jesennej časti na domácej pôde v 5. kole prvý Púchov 2:0 (0:0) góly: Meszlényi a Pecho; v 11. kole si poradila Šaľa taktiež s nováčikom s Malženíc, keď vyhrala doma 4:1 (1:1) góly: Pecho, Tubonemi, M. Kochan, Meszlényi – Sekera.                                                                                                                     Ďalšie výsledky III. futbalovej ligy – dohrávky 8. kola: Nové Mesto n/V – Malženice 0:1; Gabčíkovo - P. Bystrica 1:2;  Trenč. Teplice –  Kalná n/H 0:0; Nitra jun. – Galanta  4:0.

Kompletná tabuľka III. futbalovej ligy – jeseň 2018: 1. Púchov 22:12 – 29 bodov; 2. Malženice 35:18 – 27 bodov; 3. ŠAĽA  26:15 – 27 bodov,  4. Beluša 24:14 – 27 bodov; 5.  Nitra „B“ 28:21 – 26 bodov; 6. Trnava „B“ 37:26 – 25 bodov; ....  13. Trenč. Teplice 24:24 – 15 bodov; 14. Pov. Bystrica 21:24 – 15 bodov; 15. Galanta 17:22 – 14 bodov; 16. Nové Zámky 7:60 – 3 body.

Poznámka: odvetná jarná časť 3. ligy odštartuje 10. marca 2019, kedy privíta v 16. kole Šaľa na domácej pôde Trnavu „B“.