publikované: 22.11.2019 - 11:52  //  aktualizácia: 22.11.2019 - 14:18  //  zobrazené: 1997

Futbalisti pokazili záver jesene

III. futbalová liga 15. kolo:

Slovan Duslo Šaľa – ŠK l923 Gabčíkovo 2:3 (1:0)

GÓLY: 11. Kingambo Body; 71. L. Remeň – 60. a 73. Matič, 84. Prágai.   R: Santa – 153 divákov;  ŽK: Kotlár, L. Remeň – L. Tóth, Pónya, Gányovics..

DUSLO: Rusznák –  Hraňo,  Hanzel, Hlavna,  Blaho –  L. Remeň, Pecho,  M. Kochan, R. Kotlár (71. Th. Hučko)  - Kingambo Body  Hudák (62. Lovska) -. Tréner Andrej Štellár.

ŠK: Maťašovský –Cingel, Prágai, Spasojevič (65. Pónya), Slíž -  Nagy (90.Labuda), Szénasi, Végh. Matič (90. A. Tóth) – Gányiovics, L. Tóth.  Tréner Zsolt Bazsó.

Juhoslovenské derby malo podobný priebeh ako minulý ročník, keď Šaľa viedla už 2:0, ale body sa delili, cez víkend opäť chemici dva razy viedli, ale tešili sa nečakane hostia.
Na ťažkom teréne sa hral zásluhou oboch kolektívov z hornej polovičky tabuľky svižný futbal a už v úvode sa vyznamenali obaja brankári, pri šanci Bodyho Maťašovský ale najmä Rusznák po gólovej strele L. Tótha. Chemici išli do vedenia už v 11. minúte, keď Kingambo Body prudko z 10 metrov po zemi  vsietil 1:0. Hosťom veľmi dobre pracovala záložná formácia, mali loptu viac v držaní, ale gólovou bola iba hlavička Végha, s ktorou si bravúrne poradil domáci gólman. Na druhej strane roztlieskala divákov akcia dvojuce Body – Hudák, ale aj strela Kochana, ktorá iba tesne minula cieľ.

V II. polčase boli najskôr v dobrej príležitosti domáci po rohovom kope Hlavnom, ale gól padol po hodine hry na druhej strane. Domáca defenzíva v tomto dueli vyrobila dosť chýb a po jednej z nich legionár Matič (Bosna  Hercegovina) zblíza vyrovnal skóre. O sedem minút neskôr búrilo obecenstvo, nakoľko nechali arbitri (poznámka: boli najslabšou zložkou derby)  bez povšimnutia evidentné hranie rukou v hĺbke pokutového územia hostí. V 71. minúte však išlo Duslo opäť do vedenia, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval L. Remeň a po zemi pridal druhý gól (2:1). Domáci sa však dlho z vedenia netešili, nakoľko hostia v 73. minúte vyrovnali po pohotovej hlavička Matiča z piatich metrov. Až do záverečného hvizdu sa hral obojstranne výborný futbal. Osem minút pred koncom brankár Maťašovský zázračne vyrazil gólovú hlavičku Lovsku na roh, ale hostia za krátko uderili znova. Po rýchlej kontre sa lopta dostala k nepokrytému kapitánovi hostí Prágaiovi, ktorý vsietil víťazný gól v derby, ktorému by skôr svedčala deľba bodov. Domáci sa mohli v prípade víťazstva posunúť v tabuľke nahor (na 5. miesto), teraz po šiestej prehre (poznámka: každá o 1 gól) sa zosunuli do stredu tabuľky.

Ďalšie výsledky 15. kola:  Nitra „B“ - Malženice 0:2;  Trnava „B“ -  N. Zámky 6:0; Pov. Bystrica - V. Ludince odohrajú 16.11. 2019;  N. Mesto n/V -  L. Rovne 1:1; ViOn „B“ -  Kalná n/H  2:1; Galanta – Myjava 2:1;  Beluša  - Marcelová  odohrajú v náhradnom termíne (23.11.2019).

Tabuľka po 15. kole: 1. Myjava 27:11 – 34 bodov; 2. Pov. Bystrica 22:13 – 26 bodov; 3. Gabčíkovo 25:19 – 26 bodov; 4. Malženice 29:16 – 25 bodov;... 7. ŠAĽA  21:19 – 21 bodov;...13. Veľké Ludince 18:19 – 17 bodov;  14. Galanta 18:20 – 16 bodov;  15. Nové Zámky 12:39 – 10 bodov; 16. Kalná n/H 15:27 – 9 bodov.

Bilancia prehier Dusla Šaľa v jesennej časti III. ligy:

doma: 5. kolo: Šaľa – Považská Bystrica 0:1; 15. kolo: Šaľa – Gabčíkovo 2:3.
vonku: 2. kolo: ViOn Zl. Moravce „B“ – Šaľa 1:0;  4. kolo: Nové Mesto n/V – Šaľa 1:0; 10. kolo: Veľké Ludince – Šaľa 3:2; 14. kolo: Myjava – Šaľa 3:2.