publikované: 16.10.2018 - 07:37  //  aktualizácia: 16.10.2018 - 08:39  //  zobrazené: 1837

Futbalisti plávajú na priaznivej vlne

Futbalisti atakujú špicu tabuľky

III. futbalová liga – 11. kolo:  Slovan Duslo Šaľa – OFK  Malženice  4:1 (1:1)

GÓLY:  3.  Pecho, 46. min. Meszlényi, 61. min. M. Kochan, 71. min. Tubonemi – 28. min. Sekera.  R: Fehér – 179 divákov; ŽK: Mpofu, Lovska, Modrovics – Sekera..

DUSLO: Čellár – M. Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Pecho, Mpofu, R. Meszlényi (64. min. Modrovics), Tubonemi - Kele (46. min.  Lovska), M. Kochan (83. min. Kudry). Tréner Ladislav  Molnár.

K dôležitému duelu mužstiev z hornej polovičky tabuľky nastúpili domáci bez najlepšieho strelca (poznámka: Kingambo Body sa zranil v minulom kole v Trenč. Tepliciach) , ale jeho spoluhráči ho dokázali plno hodnotne zaskočiť a uštedrili nováčikovi súťaže, ktorý je príjemným osviežením súťaže krutú prehru. Zverenci  bývalého ex ligistu Vladimír Gloneka pricestovali k Váhu s vizitkou najlepšieho strieľajúceho kolektívu (22 gólov), pričom v doterajších

dueloch ich defenzíva inkasovala iba v desiatich prípadoch (poznámka:  v posledných dvoch dueloch vonku vyhrali Malženice v Nových Zámkoch 0:5 a v Kalnej n/H dokonca 0:6).

Šaľania však začali s veľkou ofentívoua už v tretej minúte išli do vedenia, keď s chuťou hrajúci Pecho z malého vápna  rozvlnil sieť za Székelyho chrbtom.  Hostí gól na chvíľu zaskočil, príležitosť mal z uhla domáci Kele, ale od 15. minúty už začali hrať oku ľahodiaci futbal, čo potvrdil aj strelecky disponovaný Sekera, ale Čellár potvrdil kvality. V 22. minúte po dlhom pase Mpofuho chýbali Kochanovi  ku gólovému zakončeniu milimetre. V 28. minúte využil Sekera hádam jediné zaváhanie domácej defenzívy a ľavačkou tvrdou strelou k  žrdi vyrovnal na 1:1.  Hostí gól povzbudil, mali miestami viac z hry, ale vďaka spoľahlivým obranám a brankárom sa už nepresedil ani Tubonemi hlavou na jednej strane a ani nebezpečný Královič (poznámka: spolu s ďalšími spoluhráčmi Szekelym, Rehákom a Kovárskym hrával aj v susednom Nedede) a tak odchádzali hráči do kabín  zmierlivo.

Cez prestávku urobil tréner Molnár zmenu v zostave a rozostavení hráčov a mal šťastnú ruku.  Hneď po pár sekundách pobytu na hracej ploche  striedajúci Lovska unikol po krídle a jeho center Renáto Meszlényi zblízka chladnokrvne zasunul do Székelyho svätyne.  Hostia doplatili na nesústredenosť v defenzíve opäť a v 55. minúte mohla pridať Šaľa ďalší gólo, keď Osmanovič po rohovom kope preloboval hlavou nielen vybiehejúceho Székelyho, ale aj opustenú bránu. Tvrdou strelou tesne vedľa sa prezentoval aj Lovska, ale po hodine hry mohlo byť vyrovnané. Dobrej kombinačnej akcii Královič so Sekerom stál v ceste kapitán domácich Hanzel, ktorý zachraňoval na bránkovej čiare. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o minútu neskôr, keď po najkrajšej kombinačnej akcii po osi Mpofu, Pecho s Kochanom posledne menovaný strelou popri vybiehajúcom  Székelym pridal po zemi tretí gól, čo zobralo hosťom vietor z plachiet. Domáci úplne ovládli hru dobre kombinovali, ale  aj zakončovali. V 79. minúte ofenzívny obranca Blaho ešte strieľal prudko tesne vedľa, ale o dve minúty neskôr sa domáci diváci opäť tešili. Dôslené napádanie súperovej obrany sa totiž vyplatilo, keď hostia chybovali v rozohrávke  a Tubonemi sa po nájazde na Szekelyho nemýlil a pridal štvrtý gól Dusla.  Hostia sa ešte snažili Královičom aspoň skorigovať prehru, ale Čellár bol proti. Pre hosťujúci kolektív bola prehra rozdielom triedy vzhľadom k predvedenej hre trochu krutá, ale za chyby sa pyká. Domáci odchádzali do kabín za potlesku spokojných priaznivcov, ktorí si pochvaľovali svoje rozhodnutie dať prednosť futbalu v Šali pred televíznym medzištátnym futbalom Slovensko - Česko!

Poznámka: Niekoľko desiatok odborníkov a kompetentných činiteľov pracujúcich v štruktúrach Slovenského futbalového zväzu by mala slovenská futbalová verejnosť žalovať za to, že dohodli kvalifikačný duel na čas (poznámka: prečo sa nehralo od 17. 00 – 20.30 hod. , kedy začínajú všetky medzištátne a medzinárodné duely v modernom futbalovom svete) , kedy na stovkách futbalových ihrísk hrali mládežnícke a seniorské majstrovské zápasy a tak si ch aktéri nemohli pozrieť svoje futbalové vzory.

Z ďalších výsledkov  11. kola III. futbalovej ligy:  Nové Zámky – ViOn „B“ 0:2;  Kalná n/H – V. Ludince 3:0; N. Mesto n/V – Gabčíkovo 2:2; Púchov – Galanta 1:0; Trnava „B“ - Považská Bystrica 0:5; Ledn. Rovne - Trenč. Teplice 2:0; Beluša – Nitra jun. 1:0.

Priebežná tabuľka III. po 11. kole:  1. Nitra jun. 22:13 – 20 bodov; 2. Gabčíkovo 21:12 – 20 bodov; 3. Duslo ŠAĽA 18:9 – 20 bodov; 4. Púchov 12:7 – 20 bodov; ..... 14. Nové Mesto n/V 6:13 - 11 bodov; 15. Trenčianske Teplice 16:17 – 9 bodov; 16. Nové Zámky 3:41 – 0 bodov.

PROGRAM: nedeľa 21.10.2018 o 14.00 hod.  Slovan Galanta – Slovan Duslo Šaľa