publikované: 08.03.2019 - 09:20  //  aktualizácia: 08.03.2019 - 12:59  //  zobrazené: 1175

Futbalisti odštartujú ligu s Trnavou "B"

Štart III. futbalovej ligy doma s Trnavou „B“

Generálkou šalianskych futbalistov na úvodné prvé jarné kolo s rezervou prvoligovej Trnavy absolvovali zverenci tzrénera Ladislava Molnára cez víkend, keď ich pripravenosť preveril v Šali treťo ligový účastník bratislavskej skupiny FK Tomášov.

Hralo sa na prírodnom trávniku (hlavná hracia plocha). Terén bol náročnejší, ale už v I. polčase získala Šaľa dvoj gólové vedenie, ktoré po prestávke ešte navýšila a poslalo svojho zápasového partnera domov so štvor gólovou nádielkou.

Slovan Duslo Šaľa – FK Tomášov 4:0 (2:0)

góly: Meszlényi, Tereščenko, Lovska, Mpofu.

DUSLO: Čellár – M. Nagy, Hanzel, Hraňo, Blaho -  Hudák, Meszlényi, Mpofu, Pecho –Tereščenko, Th. Hučko, Striedali: Kingambo Body, M. Kochan, Santos, Lovska. Tréner Ladislav Molnár.

+ + +

Štartujeme s ligovou rezervou Trnavy.

V úvodnom kole (16. kolo) jarnej odvety III. futbalovej ligy sa stretnú zverenci trénera L. Molnára s rezervou trnavského Spartaka, s ktorou naši futbalisti prehrali v 1. kole nového ročníka 2018/2019 v Červeníku (poznámka: v tejto obci hráva Trnava „B“ svoje domáce majstrovské duely) v pomere 4:2 (3:2), keď góly domáceho kolektívu zaznamenali: Vantruba, 2, Brigant 11 m a Horník, góly šalianskeho Dusla strelili: Meszlényi a Mpofu.

V priebehu zimnej prestávky prišlo v našom hráčskom kolektíve k viacerým hráčskym presunom a tak v jarnej časti už šaliansky dres neoblečú: Tóth (FC Neded), Tubonemi a F. Prúčny (Galanta), Osmanovič (Nemecko), Modrovics (Rakúsko) a Kudry (Dolné Saliby).

Novými tvárami v šalianskom hráčskom kádri sú:  Iľja Tereščenko (Slovan Bratislava/ Podbrezová) a Michal Hudák (Nitra). Vedenie má ešte rozpracované príchody dvoch hráčov.

Pred úvodným kolom odvetnej časti III. ligy sú futbalisti trnavskej rezervy na 6. mieste tabuľky s aktívnym skóre 37:26 a 25 bodovým ziskom. Naši futbalisti sú po jesennej časti na treťom mieste tabuľky s 27 bodovým ziskom a skóre 26:15 (poznámka: na druhom mieste je nováčik Malženice s 27 bodmi a skóre 35:18 a prvé miesto patrí Púchovu – 29 bodov a skóre 22:12).

Vedenie Futbalového klubu Slovan Duslo Šaľa  aj s hráčskym kádrom týmto srdečne pozývajú  priaznivcov šalianskeho futbalu zo Šali a blízkeho okolia v nedeľu 10. marca  o 14,30 hodine na úvodný duel odvetnej časti a samozrejme aj na ďalšie majstrovské duely, nakoľko podpora našich priaznivcov je pre našich chlapcov tým povoleným dopingom.