publikované: 26.02.2019 - 23:03  //  aktualizácia: 03.03.2019 - 10:16  //  zobrazené: 1783

Futbalisti finišujú pred ligou

Futbalisti finišujú v príprave

Napriek tomu, že do štartu  majstrovskej treťo ligovej súťaže zostávajú zverencom trénera Ladislava Molnára už iba necelé dva týždne v tomto období mali pripravenosť nášho hráčskeho kolektívu na majstrovské boje „otestovať“ dvaja účastníci druhej futbalovej ligy STK Šamorín, ktorý je po jesennej časti tejto súťaže na 9. miestom tabuľky a futbalisti KFC Komárno (poznámka: v ich drese štartuje aj tretí najlepší strelec po jesennej časti Samir Nurkovič s 12 gólmi, ktorý v minulých rokoch pôsobil aj vo farbách šalianskeho Dusla), ktoré je po jeseni dokonca na 4. priečke tabuľky.  Zatiaľ, čo prvý duel sa odohral, priateľské stretnutie s Komárnom bolo pre chorobu zrušené a tak muselo Duslo riešiť náhradný program. Súperom v príprave  bol napokon Tatran Pliešovce (účastník 4. ligy Stredoslovenského kraja).

Slovan Duslo Šaľa – STK Šamorín  1 : 1 (0:0), góly: 58. Pecho – 90. Knotek.

Hosťujúci kolektív  s viacerými legionármi: Peu, Loquinha, Capisaba, Peti, Knotek,... mal v prvom dejstve v strede poľa viac z hry, ale polčas skončil bez gólov. Po obrátke sa po hodine hry najlepšie zorientoval v skrumáži Pecho a dostal Šaľu do vedenia. Snaha hostí o vyrovnanie priniesla ovocie v poslednej minúte stretnutia, keď skúsený legionár Kyle Knotek (31 rokov – USA) využil zaváhanie domácej defenzívy a z hranice pokutového územia  vyrovnal skóre duelu.

DUSLO: Čellár – M. Nagy (Ďatko),  Hanzel, Kozel, Blaho - Hudák, Pecho, Meszlényi (Mpofu), M. Kochan - Kingambo Body, (Hraňo), Th. Hučko. Tréner Ladislav Molnár.

+ + +

Slovan Duslo Šaľa – Tatran Pliešovce  7 : 0 (3:0)  góly: Tereščenko 3, M. Kochan 2, Th. Hučko 2.

Účastník štvrtej ligy, ktorý zimuje  v súťaži na 10. mieste tabuľky neprinútil zverencov trénera Molnára  siahnuť až  do hernej rezervy a bol pre nich dobrým sparing partnerom v zápase, v ktorom si aj schutií zastrieľali. Napriek tomu, že ešte v domácom kolektíve šarapatila viróza a hrali nekompletne, získali už v prvom polčase troj gólový náskok, keď si zahral každý, kto bol zdravý. V druhom polčase  Šaľa ešte svoj náskok dokázala zveľadiť. Tréner L. Molnár odskúšal v oboch dueloch niekoľko nových tvárí: Santos, Kozel, Hudák, Tereščenko a je dobré, že po dlhšej odmlke zavinenej zranením sa predstavil v šalianskom drese aj skúsený Ďatko.

DUSLO: Čellár (Krištof) – M. Nagy Hraňo, Hanzel, Kozel - Hudák, Pecho, Meszlényi, Mpofu, M. Kochan - Tereščenko, Th. Hučko (Santos). Tréner Ladislav Molnár.

+ + +

Program: nedeľa 3. 3. 2019 o 14,30 hod.:  Slovan Duslo Saľa – Slovan Most pri Bratislave (III. liga – Bratislavský kraj).

Poznámka: Mladý kolektív III. bratislavsklej ligy, ktorý je po jeseni na šiestom  mieste tabuľky, iba tri body za Devínskou Novou Vsou (poznámka: v poslednom kole prehral doma s rezervou Slovana Bratislava 1:2, ktorá je bez prehry na čele tabuľky) by mal byť posledným skúšobným kameňom pred úvodným odvetným duelom tretej ligy západ v Šali, s rezervou Trnavy (nedeľa: 10.3.2019 o 14.30 hodine), ktorej majú naši chlapci vrátiť prehru z prvého kola jesennej časti v pomere 4:2  (3:2), góly: Vantruba, 2, Brigant 11 m, Horník – Meszlényi, Mpofu.