publikované: 11.11.2022 - 23:53  //  aktualizácia: 11.11.2022 - 23:55  //  zobrazené: 922

Futbalisti Dusla vyhrali regionálne derby.

Slovan Duslo Šaľa – FKM Nové Zámky 2:0  (1:0)

R: Krčová  – 120 divákov;  ŽK: Th. Hučko, Morvay, Takács –  Cicho, Gažo, Mészáros.

GÓLY: 30. min. J. Krištof, 56. min. Hudák.

DUSLO: Milošovič –  Morvay, Michalík,   Krivošík, Rojka (29. Valentín) -  Oravec, Rogério  (81. min. Orság), Borovský,  J. Krištof (80. min, Takács) - Th. Hučko, Hudák.. Tréner Miloš Foltán.

FKM: Cicho – Cagáň (79. min. Tatár), I. Obert,  Varga (70. min. Melíšek), Turan –Doktorík, Kucharovič, Šarfický (Mészáros), Gažo - Haulík (55. min. Švajda), Rutkiewicz. Tréner: Marián Suttö.

V krajskom derby boli favoritom domáci aj podľa postavenia oboch kolektívov v priebežnej tabuľke, ale aj vzhľadom k tomu, že hostia inkasovali v priebehu minulého týždňa v dvoch domácich dueloch s Galantou a Častkovcami po päť gólov.
Oba kolektívy nastúpili k zápasu s viacerými zmenami, zatiaľ čo domáci bez zranených opôr M. Kochana a Kotlára, FKM so zmenenou zostavou po posledných prehrách.

Hostia najmä v prvom polčase príjemne prekvapili a s výhodou silného vetra v chrbte boli dosť vyrovnaným súperom.  Prvé však mohlo uderiť Duslo, ale v 8. minúte po prieniku a tvrdej strele z otočky  jedného z najmladších hráčov na ihrisku J. Krištofa sa bravúrou predviedol brankár Cicho. Hostia hrali ofenzívne a nebezpečné strelecké pokusy Rutkiewicza a Gaža v prvých 20. minútach zneškodnil výborný Milošovič. Na domácich sa lepí v závere jesennej časti dosť smoly, keď v 28. minúte po zrážke s protihráčom odstúpil zranený Rojka. Hostia v závere polhodiny pohrozili prudkou strelou Doktoríka, ale na rad prišli aj domáci.  Ešte, že sa do zostavy vrátili po zranení Michalík a po treste aj mladý iba 19. ročný Jakub  Krištof, ktorý bol v 38. minúte  aj strelcom vedúceho gólu chemikov. Nabehol si na vtipnú prihrávku Hudáka a rutinérskym spôsobom preloboval vybiehajúceho Cicha – 1:0.

Po zmene strán sa zmenil obraz hry. Výhodu vetra mala v chrbte Šaľa, dostala súpera zísluhou dobre hrajúcej záložnej formácie pod tlak a v 58. minúte pridala druhý gól. Dlhý prienik Th. Hučka po krídle a jeho presná prihrávka nerobila problémy jednému z najlepších strelcov v súťaži Hudákovi rozvlniť z malého štvorca sieť, za chrbtom bezmocného brankára Cicha – 2:0. Domáci mohli pridať aj ďalšie góly, keď „zahodili“ dobré príležitosti Hudákom, Rogériom a Borovským a veľa zachránila aj obrana FKM na čele s najstarším hráčom a ex šaľanom I. Obertom s brankárom. Keď neskončila v sieti ani ani tvrdá strela kapitána Oravca a Th. Hučko nastrelil žrď, mohli streliť aspoň čestný gól hostia Rutkiewiczom a po rohu aj striedajúcim Mészárosom, ale domáca defenzíva odolala.  Chemici sa tešili po zaslúženom víťazstve v regionálnom derby, hostia budú mať cez zimnú prestávku o čom rozmýšľať.

+ + +

Ďalšie výsledky 14. kola: Podkonice - Kalná n/H 0:0;  Častkovce – Vrakuňa 6:1; Galanta - Veľké Ludince 2:0; Nové Mesto n/V  - Bánová 1:2; Sereď - Malženice 2:1; Academy Banská Bystrica  - Inter Bratislava 3:0; Martin – Beluša 0:0; Dohrávka: Sereď -Nové  Mesto n/V 3:0.

+ + +

Tabuľka III. futbalovej ligy po 14. kole:
1.   Malženice 26:9 – 32 bodov; 2. Galanta 30:13 -  28 bodov;  3. Sereď 26:12 – 28  bodov; 4. Častkovce 28:15 – 28 bodov; 5. Beluša 27:16 – 24 bodov; 6. ŠAĽA 19:21 – 22 bodov;  7. Podkonice 18:14 - 21 bodov; 8. Kalná n/H 22:21  – 19 bodov; 9. Nové Mesto n/V 20:20 - 19 bodov; 10. Bánová Veľké Ludince 17:18 – 16 bodov; 11. Bánová 25:21 - 16 bodov; 12. Academy Banská Bystrica 15:12 – 15 bodov; 13. Martin 22:22 - 14 bodov; 14. Inter Bratislava 13:24 – 12 bodov;  15. Nové Zámky 12:33 – 10 bodov; 16. Vrakuňa Bratislava  8:55 – 2 body.