publikované: 15.01.2023 - 16:49  //  aktualizácia: 15.01.2023 - 16:59  //  zobrazené: 983

Futbalisti Dusla v ďalšej bilancii

III. futbalová liga,  ročník  2022/2023  - II. časť:
                                                                    Záverečným 15. kolom skončila jesenná časť III. futbalovej ligy skupina západ – ročník 2022/2023 (poznámka: futbalisti Slovan Duslo Šaľa odohrali posledný majstrovský duel 13.11.2022 vo Veľkých Ludinciach, kde prehrali 3:0). Odvetná časť majstrovskej súťaže začne po viac ako troj mesačnej prestávke 16. kolom (poznámka: pokiaľ to pani Zima a jej vrtochy dovolia) a šalianski futbalisti v ňom pocestujú 5. marca 2023 na predmestie Žiliny, kde sa o 10.30 hod. stretnú so súperom TJ Bánová, ktorej majú hráči Dusla vrátiť prehru 0:1 z úvodného kola tohto ročníka.

+ + +

Mini pohľad na jednotlivé šalianske zápasy:

1.  kolo: Slovan Duslo Šaľa – TJ Jednota Bánová 0:1 (0:0).

V zápase s „C“ mužstvom Žiliny (v drese súpera nastupujú mladé talenty a bývalí hráči, ktorí pôsobili aj v ligovom mužstve, resp. v rezerve, ktorá hrá v II. lige) mala Šaľa viac z hry, ale v závere (88. minúta) chybovala naša defenzíva a  inkasovala jediný gól z kopačky exligistu Mráza.

2. kolo: OFK Malženice -  Slovan Duslo Šaľa 3:0 (2:0).

S rezervou „bílych andelov“ sa nám nezvykne na ich pôde dariť, čo sa opäť  potvrdilo a po polhodine hry sme už prehrávali 2:0. Po góle legionára Oseniho (mal dva presné zásahy) bolo už v 48. minúte (3:0) a napriek niekoľkým príležitostiam sme nedokázali streliť ani čestný gól.

3. kolo: Slovan Duslo Šaľa – Inter Bratislava 2:2 (1:1).

Bývalý majster Slovenska a dlhoročný ligista išiel už v úvode do vedenia (4. min. gól Branický), ale prvý šalianský gól Oravca v novom ročníku po 206 minútach hry znamenal vyrovnanie (1:1). Po hodine hry sme sa už gólom Th. Hučka (58. min.) dostali do vedenia, ale hostia Matisom v 80. min. vyrovnali a odniesli si nečakane bod.

4. kolo: Vrakuňa - Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:1).

S ďalším bratislavským zástupcom sme konečne naplno zabodovali, keď sme už od 3. minúty viedli gólom ofenzívne hrajúceho Kotlára. Dobrá defenzíva na čele s brankárom Miloševičom si udržala čisté konto, nepotešili však 4 žlté karty, ktoré dostal náš kolektív a bol medzi nimi taktiež tréner Foltán.

5. kolo:

Slovan Duslo Šaľa – Kalná n/H 2:1 (0:1).

V prvom regionálnom derby sme inkasovali v závere  polčasu (38. min.) od legionára Mudasira (okrem neho pôsobia v Kalnej aj ďalší: Bolaji, Cleber, Litwiak, Palaye a pred rokom aj exšaľan Mpofu). Dve minúty po polčase Oravec vyrovnal a v 75. minúte svojim prvým gólom Hudák rozhodol o zaslúženom víťazstve chemikov.

6 . kolo: Častkovce -  Duslo Šaľa 2:0 (1:0).

Reprezentant obce s 1.700 obyvateľmi (okr. Nové Mesto n/V) robí už druhý rok „problémy“ svojim súperom a pasívnu bilanciu má s nimi aj Šaľa. Okrem troch legionárov: Jibril,  Kišac, Ahmed majú v mužstve aj najlepšieho strelca súťaže ex ligového veterána Sládeka (nar. 1989), ktorý v 73. min. poistil domáce víťazstvo.

7. kolo: Slovan Duslo Šaľa – Academy Banská Bystrica 1:0 (1:0).

Zástupcovia Hamšíkovej futbalovej akadémie sú príjemným prekvapením súťaže, keď skončili po jeseni v susedstve Dusla. Pri Váhu boli vyrovnaným súperom a o zisku 3 bodov rozhodol už v 17. minúte krížnou strelou kapitán M. Kochan. V dohrávke jesennej časti „Hamšíkovci“  prekvapujúco vyhrali na pôde vedúcich Malženíc !.

8 . kolo: ŠKF  Sereď -  Slovan Duslo Šaľa 2:3 (1:1).

Vedenie ex ligového ŠKF po „presune“ do III. ligy poriadne „prevetralo hráčsky káder, keď sa v ňom pred štartom súťaže zjavila až štvorica hráčov: Remeň, Vantruba, Palovčík a Mpofu (poznámka: prišli však aj ďalší z III. ligy), ktorí ešte nedávno obliekali šaliansky dres a zdá sa, že novému zamestnávateľovi odvádzajú dobré služby. Bol to práve Remeň, ktorý v závere štvrťhodiny dostal Sereď v derby do vedenia, ale Hudák stihol ešte do prestávky (44. min.) vyrovnať. Šesť minút po obrátke strelil Janso z trestného kopu vedúci gól, ale Šaľa vyrovnala po hodine hry Hučkom. V 70. min. vsietil  Hudák víťazný gól, keď už Sereď hrala bez vylúčeného Vidu.

9. kolo:

Slovan Duslo Šaľa – Nové Mesto n/V 3:2 (3:1).

Šaľa mala raketový nástup, nakoľko po necelých 15 minútach svietil na ukazovateli skóre stav 3:0, a priaznivci očakávali ako si Duslo vylepší skóre. Najskôr sa v 2. a 7. minúte zapísal do streleckej listiny mladý Hudák a v 14. minúte pridal tretí gól po vtipnej  kombinácii Borovský. Najnebezpečnejší hráč hostí Copko však po pol hodine z nevinnej akcie znížil na 3:1 a v 62. minúte strelil aj druhý gól hostí. Body však zostali pri Váhu.

10 . kolo:

Slovan Galanta  -  Slovan Duslo Šaľa 2:1 (1:1).

V strede týždňa prehrala Galanta doma dohrávku so Sereďou, nastúpila dosť nervózna, čo sme však nedokázali využiť. V 20. minúte išla po chybe našej defenzívy do vedenia gólom legionára Davalosa. Šance na vyrovnanie sme nevyužili a až po polčase Borovský exportným gólom vyrovnal. Namiesto toho, aby sme pridali ďalší gól sme 20 minút pred koncom inkasovali, keď po zbytočnom faule obrany strelil ex ligista Mečiar z trestného kopu vedúci a víťazný gól a nám zostali iba oči pre plač.

11. kolo: Slovan Duslo Šaľa – FK Podkonice 0:2 (3:1).

Výhoda dvoch zápasov doma dávala šancu pri 6 bodovom zisku posunúť sa vyššie do hornej polovičky tabuľky. Hneď prvý zápas však priniesol stratu bodov a sklamanie. Futbalisti Podkoníc (obec s 915 obyvateľmi v okrese Púchov), ktorí si vybojovali štart v súťaži až v baráži v drese s 3 ligistami: Mihálik, Turňa a Mózer (strelil  v 51. minúte aj vedúci gól hostí) si nakoniec odniesli skalp bývalého druholigistu.

12 . kolo: Slovan Duslo Šaľa – FK Format Martin 3:1 (2:0).

Martin sa môže pochváliť taktiež druho ligovou minulosťou, ale aj tým, že má v svojom strede aj najstaršieho hráča súťaže ex reprezentanta Miroslava Barčíka (r. l978 – 45 rokov). Bývalý dorastenec  bratislavského Slovana Michal Hudák bol opäť pri streleckej chuti a po jeho góloch (23. a 25. min.) viedla Šaľa 2:0. Desať minút po prestávke pridal brazílčan Rogério volejom z 20 metrov do pravej šibenice jeden z najkrajších gólov jesene. Agilne hrajúci Barčík však v 65. minúte potvrdil gólom svoje hráčske kvality.

13 . kolo: FK Beluša -  Slovan Duslo Šaľa 3:1 (1:1).

Súboje odvekých rivalov prinášali kvalitný futbal, ktorý lákal. Dlhé sólo využil Th. Hučko na strelenia vedúceho gólu a bola možnosť aj vedenie navýšiť. V závere polčasu chybu v našej obrane využili skúseným Gajdošíkom na vyrovnanie a po obrátke sa dostali Holíčkom v 51. minúte z diskutabilného pokutového kopu aj do vedenia. Vo vyrovnanom dueli využili domáci chybu v strede obrany a po hodine hry Ďurišom pridali tretí gól.

14. kolo: Slovan Duslo Šaľa – FK Nové Zámky 2:0 (1:0).

Posledné výsledky velili našim futbalistom naplno bodovať a zverencom trénera Foltána sa to aj podarilo aj vďaka tomu, že regionálny sused prežíva dosť ťažkú jeseň. Bolo dobré, že sa v skrumáži v závere polčasu strelecky presadil mladý Jakub Krištof a dostal Šaľu do vedenia. Snaha hostí o vyrovnanie  ich prinútila otvoriť hru, čo využili  domáci futbalisti a po obrátke sa presadil najlepší strelec Dusla Hudák a po kolmej prihrávke poistil zaslúžené víťazstvo chemikov.

15. kolo: FK Veľké  Ludince -  Slovan Duslo Šaľa 3:0 (1:0).

Na regionálne súboje  so zástupcom Levického okresu (obec s necelými 1.500 obyvateľmi) sa radia do kategórie tých, na ktoré sa dlho spomína. Náš súper, v ktorom pôsobí nemenej než 5 hráčov Nitry, ďalší z Hlohovca, Petržalky, či Zlatých Moraviec, ako aj dvoch legionárov...  musel naplno bodovať a podarilo sa mu to za 16 minút, keď dva góly (prvý a tretí) zaznamenali po štandartných situáciách a druhý strelil exligista Orávik z jedenástky. V zápase sa zrodilo aj niekoľko rekordov napr. na lavičke domácich sedelo 9 oficiálnych činiteľov vrátane trénera a jeho troch asistetov(čo nie je bežný jav v tejto súťaži), svoj deň nemali pravdepodobne ani arbitri, nakoľko „v normálnom“ regionálnom derby (video k dispozícii) udelil hlavný rozhodca p. Malárik 10 žltých kariet v pomere 5:5, atď...

+ + +

Pre návštevníkov našej stránky prinášame ešte niekoľko štatistík z prvej polovičky majstrovského ročníka III. ligy, ktoré môžu priaznivcom koženej lopty lepšie priblížiť futbalové dianie v priebehu 15 jesenných kôl.

Góly sú korením futbalu

+ S najlepšou ofenzívou a aj najviac gólov nastrieľala Galanta – 34 gólov: 2. miesto Malženice – 31 gólov; 3. Častkovce – 30 gólov; 4. – 6. miesto: Beluša, Sereď a Bánová zaznamenali po 27 gólov,...

+  S najhoršou ofenzívou sa predstavila 16. Vrakuňa – 9 gólov; 15. Nové Zámky – 13 gólov; 14. Inter Bratislava – 14 gólov; 13. Podkonice 18 gólov; 12. – 11. miesto: Šaľa a Banská Bystrica po 19 gólov,....

Poznámka: kuriozitou tejto štatistiky bolo, že  zápas Galanta – Vrakuňa skončil nerozhodne 0:0 !!!

+ + +

+ Najviac gólov na jeseň inkasovala: 16. Vrakuňa – 57 gólov; 15. Nové Zámky – 35 gólov; 14.  a 13. miesto: Inter Bratislava a Bánová po 25 golov; 12. – 11. miesto: Šaľa a Nové Mesto n/V po  24 gólov;.....

+ Najmenej gólov v III. lige dostali: 1. Malženice – 12 gólov; 2. Sereď – 13 gólov; 3. -  4.  Podkonice a Banská Bystrica po 14 gólov; 5, Galanta – 15 gólov;...

+ + +

Poradie strelcov v tabuľke: 1. Peter Sládek (r. l989) – 18 gólov (Častlovce); 2. Filip Škrteľ (r. 2002) – 11 gólov (Kalná n/H; 3. – 4. miesto: Michal Hudák (r. 2000 – Duslo Šaľa)  a Martin Mečiar (r. l998 – Galanta) po 8 gólov; 5. Viktor Vondryska (r. 2002) – 7 gólov (Banská Bystrica); ...

Ďalšie góly Dusla (11) zaznamenali: Th. Hučko – 3 góly; Oravec a Borovský po 2 góly; Kotlár, Rogério, M. Kochan a Jakub Krištof po 1 góle.