publikované: 04.09.2018 - 09:35  //  aktualizácia: 04.09.2018 - 12:10  //  zobrazené: 1472

Futbalisti Dusla s úspešným reparátom

Slovan Duslo Šaľa – MŠK  Púchov  2:0 (0:0)

GÓLY: 61. min. R. Meszlényi, 65. Pecho.  R: Gašparovič – 137 divákov; ŽK: Ozimý, Krčula.

DUSLO: Čellár – Lovska (87. F. Prúčny), Osmanovič, Hanzel, Blaho – Th. Hučko (60. Nagy), Mpofu,  Kele (58. M. Kochan), R. Meszlényi (71.Tubonemi) -  Pecho,  Kingambo Body. Tréner Ladislav  Molnár.

MŠK: Strelčík – Riška, Brezničan, Vanák (65. Kopiš), Michlík (88. Turza) – Kosorín, Krčula, Sibanda (68. Kvaššay), Ozimý (84. Hrančík) – Pilný (75. Marman), Pilát. Tréner Eduard Pagáč.

Cez víkend  sa stretli v treťo ligovom súboji  súperi, ktorí majú asi v súťaži najbohatšiu históriu nakoľko hrali s futbalovými európskymi velikánmi.  Futbalisti Púchova si zmerali sily v pohári UEFA s FC Barcelona (r. 2003, výsledky 1:1 a 0:8) a Duslo Šaľa dokázala poraziť v r. l997 víťaza PVP a Superpohára Dynamo Kyjev (1:0, gólom Zoltána Molnára zo 16. minúty). Pamätníkom futbalu v šalianskom regióne však zostala spomienka aj na najvyššiu domácu prehru chemikov z mája 2018, keď prehrali doma s práve s Púchovom 0:5.

Víkendový duel začali lepšie domáci, ale Pecho po rohovom kope prudko prestrelil, vzápätí Kigambo hlavičkoval v dobrej príležitosti tesne vedľa ľavej žrde. +. Hostia kontrovali v závere štvrť hodiny, keď sa Kosorín predral obranou domácich, ale brankár Čellár jeho delovku vytlačil na roh. Hostia, ktorí hrali dobre v strede poľa domácich do pokutového územia často nepúšťali a tak zaujala iba  tvrdá strela Mpofu z 20 metrov, ktorá  tesne minula Strelčíkovú ľavú šibenicu. Hostia hrali otvorený futbal a v 37. minúte bol v dobrej príležitosti nebojácny Pilný, ale koncovku úspešne nedotiahol. Tesne pred ochodom do kabín sa mohli radovať zverenci trénera Molnára, ale štandartku Lovsku zakončil hlavičkou tesne nad Mpofu.

Vodná spŕška  v závere polčasu a cez prestávku,  aj keď bol šmykľavý terén osviežila hráčov,  nakoľko sa začal hrať  po obrátke výborný futbal.  V úvode pohrozili nebezpečnou akciou hostia vysokým  Pilátom, na druhej strane kontroval tvrdou strelou Lovska, ale brankári boli na mieste. V snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu urobil kormidelník domácich Ladislav Molnár v krátkom časovom slede  dvojité striedanie a ako ukázal ďalší priebeh dôležitého duelu mal na ne šťastnú ruku. V priebehu piatich minút strelilo totiž Duslo pekné dva góly a dostalo sa na koňa. V 61. minúte po akcii striedajúcich (Nagy a M. Kochan) a presnom centri Mpofu pohyblivý Renáto Meszlényi prudkou  strelou pod brvno otvoril skóre. Gól chemikov ukľudnil a o päť minút neskôr si Pecho spracoval hruďou center z krídla a volejom k ľavej žrdi nedal brankárovi Strelčíkovi šancu vyniknúť. Hostia sa síce snažili streliť kontaktný gól najmä hbitým Pilátom, ale obrana domácich dirigovaná kapitánom Hanzelom  a brankárom Čellárom si dokázala udržať čisté konto. V 68. minúte už mohlo byť definitívne rozhodnuté, keď si do otvorenej obrany nabehol Mpofu, obišiel aj vybiehajúceho brankára, ale na bránkovej čiare zachraňoval skúsený kapitán Brezničan. Aj keď boli v závere na oboch staranách dobré strelecké príležitosti skóre sa už nezmenilo. Po dobrom výkone najmä po obrátke dosiahlo Duslo zaslúžené víťazstvo, získalo tri body a rehabilitovalo sa za nedávnu vysokú prehru, ktorú zo súčasného hráčskeho kádra pamätali už iba dvaja hráči !

Ďalšie výsledky z III. futbalovej ligy: Gabčíkovo - Galanta 4:1; V. Ludince - Pov. Bystrica 1:1;  ViOn „B“ - Malženice 3:0; Nové Zámky -  Nitra jun. odložili;   Beluša - Nové Zámky 7:0; Lednické Rovne – Beluša 1:1; Trnava „B“ – Trenč. Teplice 0:2. Dohrávka: Gabčíkovo – Beluša 0:0.

Tabuľka III.  futbalovej ligy po 5. kole: 1. Beluša 12:1 – 11 bodov; 2. Galanta 10:6 – 10 bodov;  3. Gabčíkovo  9:6 – 10 bodov; 4. Lednické Rovne 9:3 – 9 bodov;.... 7. ŠAĽA  6:5 – 7 bodov;… 14. Považská Bystrica 10:5 – 5 bodov;  15. Trnava „B“  6:11 - 4 body;  16. Nové Zámky 0:13 – 0 bodov.

PROGRAM – 6. kolo: sobota 8. 9. 2018 o 16.00 hod. FK Považská Bystrica  (14. miesto) – Slovan Duslo Šaľa (7. miesto).