Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 18.09.2023 - 14:37  //  aktualizácia: 19.09.2023 - 09:43  //  zobrazené: 547

Aj Šaľa sa zapája do Európskeho týždňa mobility

Vynovenie dvoch zastávok mestskej hromadnej dopravy, ale aj bezplatná jazda elektrobusom počas celého piatka. Aj takýmto spôsobom sa mesto Šaľa zapája do Európskeho týždňa mobility. A nie len to. Tento týždeň si môžete nový čip vybaviť zadarmo! 

"Na Vlčanskej ulici sme začali s obnovou dvoch zastávok ešte koncom minulého týždňa, aby sme to tento týždeň mali hotové. Na jednej zastávke už bol plech zničený, preto ho nahradíme plexisklom, tu je však plech zdravý, len poškodený vandalmi, takže ho natrieme novými farbami, samozrejme aj lavičky," priblížil Miroslav Políček z referátu dopravy Mestského úradu v Šali. Farby vynovených zastávok vyberala radnica podľa jednoduchého kľúča - budú vo farbách mesta, resp. mestského erbu, čiže žltej, červenej a sivej. 

V rámci Európskeho týždňa mobility sa mesto každoročne zapája do kampane aj tým, že sprístupní verejnosti jazdu mestskou hromadnou dopravou zdarma. "Tento rok sme sa rozhodli ponúknuť širokej verejnosti bezplatnú cestu našim elektrobusom v piatok, kedy je premávka väčšinou najhustejšia. Možno nejaké auto zostane doma a odbremení tak dopravu," hovorí primátor mesta Jozef Belický. 

Prevádzkovateľom mestskej hromadnej dopravy v Šali je spoločnosť Arriva Nové Zámky, ktorá chce motivovať ľudí k tomu, aby sa pridali k pravidelným cestujúcim. Preto počas tohto týždňa, do 22. septembra odpúšťa poplatok za vybavenie si nových čipových kariet, ktorý je vo výške 4 eurá. Platí sa len manipulačný poplatok 1 euro.

 

(ek)