publikované: 22.05.2017 - 16:21  //  aktualizácia: 23.05.2017 - 13:56  //  zobrazené: 921

Futbalisti v okresnom derby nebodovali.

Futbalisti v okresnom derby nebodovali.

FC Neded -  Slovan Duslo Šaľa 2:0 (2:0)
V okresnom derby bolo podľa postavenia mužstiev v tabuľke favoritom Duslo, ktoré až na dlhodobo zraneného Kochana nastúpilo kompletne (poznámka: už aj s potrestaný R. Prúčnym).

V jedenástom kole jesennej časti 3. ligy vyhrala doma Šaľa nad Nededom v pomere 4:3 (góly: Richard Prúčny 2, Herceg, Filip Prúčny z 11 m – Obassi, G. Kalmár, vlastný) a útočne začala aj teraz, keď už 3. minúte vyskúšal Račkovič pozornosť brankára D. Bartalosa. Domáci kontrovali Karimom, ale v 10. minúte už viedli. Kapitán domácich Karim Guemache po úniku prudko odcentroval do malého vápna a od Ďatka sa po nešťastnom teči dostala lopta do siete 1:0. Duslo sa snažilo Lalákom a najmä F. Prúčnym z trestného kopu vyrovnať, ale Bartaloss bol proti. Po polhodine už viedli domáci o dva góly. Technicky vybavený legionár Obassi obišiel slalomom troch defenzívnych hráčov Slovana a po naražáčke s Rožníkom prekonal tvrdou strelou pod žrď bezmocného brankára Masára – 2:0. Chemici  mohli ešte do prestávky pridať kontaktný gól, ale hlavička Domastu po rohovom tesne minula brvno.

Po obrátke hostia prestriedali (poznámka: v hre citeľne chýbal zranený F. Prúčny, ktorý odstúpil v 24. minúte), ale obrana domácich dobre dirigovaná Kukučkom a brankárom D. Bartalosom bola namieste a tak príležitosti Račkéviča s Vanekom neznamenali gól. Na druhej strane Královič s Obassim nebezpečne ohrozili brankára Masára, ktorý patril k najlepším na ihrisku. V slušne hranom okresnom derby, v ktorom hlavný rozhodca Bezák neudelil žiadnu kartu si tak zaknihovali tri body domáci hráči, ktorí ich venovali oslávencom: predsedovi Františkovi  Kocsisovi – 70 rokov a vedúcemu mužstva Ladislavovi Pelikánovi, ktorý oslávil cez víkend 55 rokov. Šaľa tak nevyužila šancu pripísať si do tabuľky ďalšie tri body, pred ďalším stretnutím na pôde súpera vo Veľkom Mederi.

GÓLY: 10. vlastný, 31. Obassi,   R. Bezák – 500 divákov. Bez ŽK a ČK.

DUSLO: Masár – Domasta, Kružlík,   Ďatko, D. Szalay – R. Prúčny,  Lalák, F. Prúčny (24. Nurediny, 46. Herceg), Szöcs - Surányi (74. Vanek), Račkovič. Tréner Oskár Lancz.

Z ďalších výsledkov 30. kola: Nemšová – Galanta 1:1; Komárno – DAC „B“ 2:0; Púchov – FC Horses 5:2, Dubnica – Horná Nitra 3:0; Topoľčany – Šurany 3:1; Gabčíkovo – V. Meder 4:0, Ledn. Rovne – Nové Zámky 1:1;......

Tabuľka po 30. kole: 1. Komárno 68:24 – 69 bodov; 2. L. Rovne 59:31 – 60 bodov; 3. Púchov 50:24 – 56 bodov;... 13. ŠAĽA 31:35 – 38 bodov;... 17. Šurany 44:61 – 30 bodov; 18. Veľký Meder 30:68 – 25 bodov; 19 Neded 31:71 – 20 bodov.