publikované: 05.06.2016 - 20:49  //  aktualizácia: 05.06.2016 - 21:14  //  zobrazené: 4372

Večania prišli zo Žihárca bez bodov

25.kolo VII.ligy - skupina A:  Žihárec - Veča 3:2

Futbalisti FK Veča cestovali na „horúcu“ pôdu do Žihárca. V prvom polčase boli Večania futbalovejším mužstvom, vypracovali si niekoľko skvelých streleckých príležitostí, avšak ani jednu nepretavili do gólu. Gólom hlavne zaváňali šance Brauna, Prílepka a Benka. Domáci brankár Bujko pri týchto šanciach vynikajúcimi zákrokmi podržal svoje mužstvo. Žihárčania  si počas prvého polčasu nevypracovali žiadnu gólovú šancu, obrana Veče stála na pevných nohách. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, domáci sa dostali do vedenia z jedenástky, ktorú bezpečne premenil Cs.Takács. O niekoľko minút to už bolo 2:0 pre Žihárec, keď sa presadil domáci najlepší strelec Beneš nechytateľnou strelou mierenou pri žrď. Večania neskladali zbrane a v 72.minúte po vyšachovaní domácej obrany znížil Benko. O pár minút však Žihárčania opäť viedli o dva góly, keď Večianského brankára nachytal opäť Cs. Takács. V závere zápasu ešte korigoval Sokol z priameho kopu na 3:2. Na vyrovnanie už Večanom veľa času nezostalo, domáci hráči tlak dokázali odvrátiť a nakoniec sa tešili z víťazstva 3:2. Vzhľadom k priebehu stretnutia odchádzali Večania z ihriska sklamaní.

Zostava FK Veča: Turanovič, Hanko, Čiernik,  Legner, M. Takács (Križovič), Barus,  Mesaros,  Braun (Sokol),  Szabó (Hátas),  Prílepok, Benko. Tréner: Jozef Czuczor.