publikované: 29.05.2016 - 07:21  //  aktualizácia: 01.06.2016 - 07:13  //  zobrazené: 1209

Slovan Duslo Šaľa - Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

Duslo sa rozlúčilo s remízou

Slovan Duslo Šaľa – Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

V poslednom druho ligovom domácom dueli (poznámka: pred najslabšou návštevou v končiacom sa ročníku DOXXbet ligy) sa chceli zverenci trénera Bartoša rozlúčiť víťazstvom a najmä v prvom polčase dostali  bývalého Corgoň ligistu viac krát do úzkych. V úvodnej štvrť hodine najskôr gólová hlavička Valachoviča o milimetre minula ľavú žrď  bránky Dukly a volej Cisára trafil pred bránkovou čiarou obrancu Willbébra. V 18. minúte spálil po nájazde tutovku domáci Valachovič a zaváhal aj po polhodine hry, keď po ideálnom pase Karima postupoval sám na Maťašovského, ale ten jeho prízemnú strelu zneškodnil. Po rohovom kope neskóroval v dobrej príležitosti ani Petrovský a prvú vážnejšiu strelu hosťujúceho Poliačeka v 43. min. zneškodnil Kubica.

Po obrátke sa mohol zapísať do streleckej listiny Čeredničenko, ale jeho projektil prefrčal vedľa pravej šibenici. V 54. min. však uderili hostia. Po štandartke vyrobila „hrúbku“ domáca obrana a Snitka hlavou dostal Duklu do vedenia. Pre chemikov to bola studená sprcha, ale v 69. minúte sa konečne strelecky presadil Valachovič a prudkou strelou vyrovnal – 1:1.  Šaľa mohla ísť o päť minút do vedenia, ale Mikuš po individuiálnom prieniku zaváhal a tvrdú strelu kapitána Sedláka vytesnil z pravého vinkla na roh Maťašovský.  Hostia, ktorí hrali dobre v strede poľa, najmä dvojica Pančík – Savič však išli opäť do vedenia. Na tiahly center Saviča si v 85. minúte nabehol Urgela a volejom nekompromisne skóroval. Srdnato bojujúci domáci sa však predsa len dočkali vyrovnania. V záverečných sekundách duelu sa do prudkého centra Čeredničenka  rybičkou hodil Galbavý, hlavou trafil pravú žrď a striedajúci Herceg prekonal z dvoch metrov bezmocného Maťašovského a vyrovnal na 2:2. Domáci remízou premrhali poslednú šancu dostať sa v tabuľke pred Dunajskú Lužnú (poznámka: pri rovnosti bodov majú lepšie vzájomné zápasy).                                                                                            Góly: 69. Valachovič, 90. Herceg – 54. Snitka, 85. Urgela. R: Špaček – 100 divákov, ŽK: Ungar (Dukla).                                                       DUSLO: Kubica -  Galbavý, Petrovský, Kastelovič, Václav – Mikuš,  M. Sedlák (82. M. Kochan), Karim, Cisár – Valachovič (69.Herceg), Čeredničenko.  Tréner: P. Bartoš.

Jozef  SKLENÁR

Tréner Pavol Bartoš: „ Opakujem sa ako obohratá platňa. Doplácame na mizernú streleckú efektivitu, nakoľko už v prvom polčase sme mali rozhodnúť o osude tohoto dobrého duelu. Jako sa strieľajú góly nám ukázal náš skúsenejší protivník. Chlapcom však musím poďakovať za to, že nezložili zbrane ani v prípade, že museli dva razy doháňať jedno gólový náskok súpera a uhrali remízu, ktorá nám však už predstihnúť najbližšieho súpera v tabuľke nepomôže.“

Titulná fotografia je ilustračná. Zdroj: facebook/Dukla Banská Bystrica