publikované: 22.03.2024 - 10:39  //  aktualizácia: 23.03.2024 - 11:23  //  zobrazené: 206

Hádzanárky nestačili na majstra Česka.

Hádzanárky s majstrom Česka nebodovali
                                                                                                  21. kolo MOL ligy:  Slovan Duslo Šaľa – Slávia Praha 24:28 (13:15).  Rozhodovali: Budzák a Baďura -  720 divákov; vylúčené: 1:3; pokutové hody: 3/3 – 3/3.

DUSLO:  Furgaláková, Oláhová – Takáčová 1; Königová 1; Tulipánová; Ščípová 9, Pócsíková 9/3;  Pastoreková 1; Susíková;  Matušincová;   Bírová;  Varjássiová, Pálová;  R. Šalatová, Holešová 2; L. Ratvajská1. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

SLÁVIA: Míšová 8/3, Holečková 6, Vavroušková 4, J. Franková 3, V. Fryčáková 3, Vostárková 3, Holeňáková 1. Tréner: Daniel Čurda.

Zverenkyne trénera Patra Pčolu nastúpili k náročnému duelu s majstrom Česka Sláviou Praha už aj so šiestou najlepšou strelkyňou MOL ligy Olíviou Ščípovou (poznámka: pre zranenie chýbala skoro 5 majstrovských duelov), po zranení sa vrátila na palubovku aj ďalšia reprezentantka SR skúsená Petra Varjássiová a po prvý krát sa v tomto ročníku dostala na medzinárodnú palubovku (po zranení a operácii) aj juniorská reprezentantka Slovenska  Radka Šalatová.  Majster Česka, ktorý v tomto ročníku medzinárodnej súťaže mal dve kolá pred koncom už zaistenú účasť v českej časti play off  hral v pohode, naše dievčatá ešte kvôli umiestneniu v tabuľke chceli bodovať. V I. polčase mal duel úplne vyrovnaný priebeh, keď sa kolektívy striedali v gólovom náskoku, nakoľko v našom drese sa strelecky presadzovali reprezentantky Slovenska Ščípová s Katarínou Pócsíkovou (strelili v zápase po 9 gólov, čo boli tri štvrtiny gólov Dusla, pričom ďalších šalianskych 14 hráčok zaznamenali spolu iba 6 gólov, čo bolo na zástupcu sto vežatej Prahy strašne málo !). Na druhej strane im kontrovala reprezentantka Česka Adriána Míšová (8 gólov).

Po obrátke sme držali krok do 35. minúty, keď bol po góle Ščípovej stav zápasu 17:18, ale „hluchých“ streleckých 12 minút otočil skóre na 17:24 (47. minúta), na ktorom má veľký podiel výborná česká reprezentačná brankárka Kudláčková, ale aj naša strelecká impotencia. Napriek tomu, že naše hráčky postupne skresávali z náskoku Slávie (po góle pridali Königová s Pastorekovou) dokonca po góle L. Ratvajskej v 55. minúte až bol rozdiel iba dvoch gólov (23:25). Našim dievčatám však už nezostali fyzické, ale ani psychické sily na ďalší vývojový zvrat v tomto zápase.  Pri takej streleckej efektivite akú previedli cez víkend naše dievčatá (až na výnimky: Ščípová s Pócsíkovou) sa iné majstrovské zápasy nevyhrávajú, nieto ešte s majstrom Česka Sláviou Praha.

+ + +

Tréner Peter Pčola: „ V I. polčase sme nehrali zle, chýbali mi v mužstve väčšie emócie. Musíme konštatovať, že sme podali jeden z najslabších domácich výkonov. Mrzí ma to hlavne kvôli priaznivcom. Nehrali sme ideálne, ale vypracovali sme si aj dostatok príležitostí, ale sme ich ľahko zahadzovali. Dobre nehrala ani obrana, dostávali sme jednoduché góly. Viaceré hráčky „doplatili“ na vyťaženosť v minulých týždňoch avotnej prestávke). Súper vyhral zaslúžene, uvedomujeme si, že vieme hrať lepšie. Po poslednom zápase v Plzni (základná časť) nás čaká „nadstavba“ s Dunajskou Stredou a Michalovcami.  Keď dlhšie spolu potrénujeme tak verím, že ešte zažijeme dobré zápasy.“

+ + +

Ďalšie zápasy 21. kola: Most – Písek 31:31; Olomouc – Dunajská Streda 26:32; Hodonín – Poruba 22:29; Kynžvart – Plzeň 28:30; Michalovce – Zlín 42:23  predohrali.

Tabuľka MOL ligy po 21. kole: 1. Michalovce 649:473 – 37 bodov; 2. Dunajská Streda   702 :556 – 35 bodov; 3. Most  681:567  – 32 bodov; 4. Kynžvart  619:528 – 27 bodov;  5. Slávia Praha 614:582 – 26 bodov; 6. Písek 630:633 – 24 bodov; 7. Olomouc 619:642 – 19 bodov;  8. ŠAĽA  576:615 – 17 bodov; 9. Plzeň 608:659 – 15 bodov; 10. Zlín 527:670 – 8 bodov; 11. Poruba 532:613 – 6 bodov; 12. Hodonín 517:736 – 4 body.

Program 22. kola MOL ligy: sobota 23.3.2023 o 17.00 hod. Plzeň – Duslo Šaľa; streda 27. 3. 2024: Poruba – Olomouc;  sobota 30. 3. 2024: Slávia Praha – Hodonín;  Zlín – Kynžvart;  Písek – Michalovce a Dunajská Streda – Most.