Domov   >  Športové spravodajstvo
publikované: 10.01.2020 - 00:02  //  aktualizácia: 10.01.2020 - 10:51  //  zobrazené: 403

Veča na TIBI Cupe štvrtá

Veča na TIBI Cupe štvrtá

Na jubilejnom 20. ročníku halových majstrovstiev okresu Šaľa – TIBI Cupe, ktorý usporiadala firma TIBI v spolupráci  s KFC Horná Kráľová v Mestskej športovej hale v Šali,  štartovalo 12 mužstiev z okresov Šaľa, Galanta (FK Sládkovičovo) a Nové Zámky (FK Jatov), ako aj futbalisti: Betonáris Šaľa, FK Veča a Šaľa starší dorast. Prvenstvo z 19. ročníka obhajoval KFC Horná Kráľová.      

Výsledky šalianskych účastníkov v skupinách:

FK Veča štartovala v „A“ skupine:  Veča – Kráľová n/V 3:0 (góly: Čiernik 2, Takáč); Veča – Tešedíkovo 3:2 (Homola, Kolenčík, Takáč); Veča – Horná Kráľová 3:6 (Melicher, Homola, Tóth). Zostávajúce výsledky: Horná Kráľová – Tešedíkovo 3:1, Horná Kráľová – Kráľová n/V 8:1; Tešedíkovo – Kráľová n/V 1:3.    

Poradie: 1. Horná Kráľová  17:5 – 9 bodov; 2. Veča  9:8 – 6 bodov; 3. Kráľová n/V 7:9 – 3 body; 4. Tešedíkovo 4:9 – 0 bodov.

+ + +

Šaľa - dorast štartoval v „B“ skupine: Šaľa std – Trnovec n/V 1:2 (Hučko);  Šaľa std  - Jatov 7:1 (Skalický 2, Ďurovka 2, Polc, Lacko, Hučko);   Šaľa std – Močenok 1:2 (Krištof). Zostávajúce výsledky: Močenok – Jatov 4:0; Močenok – Trnovec n/V 6:5; Trnovec n/V – Jatov 5:2.

Poradie: 1. Močenok 12:6 – 9 bodov; 2. Trnovec n/V 12:9 – 6 bodov; 3. Šaľa std 9:5  – 3 body; 4. Jatov 3:16 – 0 bodov.

+ + +

Betonáris Šaľa  štartoval v „C“ skupine: Betonáris – Neded 1:5 (Szabo); Betonáris – Sládkovičovo 5:2 (Jeremiás, Szocs, Prágai, Očenáš, Novák); Betonáris – Hájske 4:2 (Prágai, Očenáš, Drahoš, Magyarics). Zostávajúce výsledky: Neded – Hájske 5:1; Sládkovičovo – Hájske 3:2; Neded – Sládkovičovo 9:2.

Poradie: 1. Neded 19:4 –  9 bodov; 2. Betonáris 10:9 – 6 bodov, 3. Sládkovičovo 7:16 – 3 body, 4. Hájske 5:12 – 0 bodov.  

+ + +

Poznámka: do ďalších bojov sa kvalifikovali všetky mužstvá. Kolektívy, ktoré sa umiestnili v skupine na prvom mieste (Horná Kráľová, Močenok a Neded) postúpili spolu s Večou priamo do štvrťfinále. Mužstvá na 2.,  3. a  4. miestach v ďalších dvoch skupinách  hrali vyraďovacie súboje už v osemfinále.  

+ + +  

Osemfinále: Šaľa std. – Hájske 8:2 (Polc 2, Hučko, Skalický, Laczko, Chlípala, Melicher, Červeňan); Betonáris – Jatov 2:6 (Mišík, Nagy); Trnovec n/V – Tešedíkovo 7:0; Kráľová n/V – Sládkovičovo 1:1 (p. k. 2:1).

+ + + 

Štvrťfinále: Horná Kráľová – Šaľa std 1:0; Veča – Jatov 7:2 (Borovský 3, Homola, Čiernik, Kubík, Kartík); Neded – Trnovec n/V 2:3; Močenok – Kráľová n/V 5:0.  

+ + +

Semifinále: Veča – Močenok 1:4 (Borovský – Sedmák, R. Paľo, Keszely, Laluch);  Horná Kráľová – Trnovec n/V 1:1 (góly: Kriška – Babinec, p. k. 3:1).

+ + +  

Finále: Horná Kráľová – Močenok 2:0 (T. Pilo, Masár);

o 3. miesto: Trnovec n/V – Veča 5:1 (Vanek 4, Marček - Borovský).

Organizátori podujatia vyhodnotili aj najlepších na jednotlivých postoch: brankár Róbert Zsille (Trnovec n/V), strelec Norbert Keszely  6 – gólov (Močenok); hráč  Matej Bleho (Horná Kráľová).

FK Veču na turnaji reprezentovali: T. Križovič, P. Čiernik, P. Šándrik, N. Kubík, M. Takács, Z. Legner, M. Melicher, M. Kolenčík, P. Hátas, P. Tóth, D. Borovský, L. Kukla, M. Jurík, A. Homola.                                                  

JOZEF  SKLENÁR