Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 05.05.2022 - 15:25  //  aktualizácia: 05.05.2022 - 15:26  //  zobrazené: 475

Rozlúsknime kontajnerové podpaľačstvo

Radnica eviduje za posledný mesiac niekoľko zhorených kontajnerov v meste. V utorok sa udial ďalší takýto prípad, v poradí už piaty. Dnes prednostka zvolala k tomuto problému pracovnú poradu aj za prítomnosti mestskej polície.

„Pre nás sú ľudia oči. Ale pomôžu nám, iba ak otvoria aj ústa,“ povedal zástupca náčelníka Miroslav Martinček. Vyzýva tým obyvateľov k pomoci. Požiare sa stali v meste Šaľa. Vo Veči sú všetky stojiská pod dohľadom bezpečnostných kamier. Vďaka nim policajti odhalili už viacero prípadov nelegálneho nakladania s odpadom. V Šali je 84 stojísk, z nich sú kamerovým systémom pokryté len tie, kde sú už polopodzemné kontajnery. Postupne plánuje mesto prebudovať stojiská na polopodzemné aj v Šali. Vtedy sa ich počet aj poloha zmení, preto kamerový systém vybuduje mesto až po výstavbe polopodzemných kontajnerov.

Spomínané prípady je ťažké odhaliť, nakoľko kontajnery vo väčšine prípadov nezhoria vo veľkých plameňoch po vhodení horiaceho materiálu, ale pomaly sa roztápajú. Náhrada každého kontajnera na komunálny odpad stojí mesto približne 280 eur. Preto prosíme každé jedno oko o spoluprácu. Nenechajme si kaziť to, čo máme. Vaše postrehy hláste na čísle 159. Ďakujeme.

(ek)