publikované: 08.06.2017 - 07:23  //  aktualizácia: 08.06.2017 - 15:13  //  zobrazené: 2419

Milan Szabo získal zlato v petangu

Milan Szabo vybojoval petangové zlato

Lučenec bol dejiskom petangových majstrovstiev Slovenska v mixe, na ktorom štartovala aj pätica reprezentantov šalianskeho KPPS (Mária Tóthová, Milan Szabo, Miroslav Černák, Nevenka Horváthová a Róbert Tóth).  Na ihriskách petangového klubu Novoker Lučenec sa zišla silná konkurencia, čo potvrdzuje nielen účasť štyroch zástupkýň nežného pohlavia z najlepšej päťky Slovenskej petangovej ligy (poznámka: najlepšia Etela Krchňáková (Slopak Blratislava), Zdenka Tomanová  a Vanda Stowasserová (obe Hohenlohe Blava) a Irena Krekáčová (Slopak Blava). Ak  k nim pripočítane tretieho najlepšieho licenčného hráča Michala Volárika (CAP Blava),  Andreja Fratriča, Tichomíra Handlovského a Michala Stana (všetci Hohenlohe Blava), Jozefa Karacsónyiho a Stanislava Semana (obaja Slopak Blava), hráčov ktorí sa pohybujú  hlboko v najlepšej dvadsiatke rebríčka bolo jasné, že víťazný mix by mal vzísť z kombinácie týchto naj....

Niektoré favorizované mixy však nezabrali a skončili v poli porazených. Platí to najmä o dvojici Tichomír Handlovský (15. miesto) a Mária Šimková (34. miesto – Klap Senec), ktorí napriek tomu, že patrili ku kandidátom na medailu,  nakoniec skončili až na 18. mieste, keď ich predstihol aj  rýdzo šaliansky mix Miroslav Černák (30. miesto) s Nevenkou Horváthovou (99. miesto v rebríčku SFP).

Šaliansku petangovú verejnosť teší, že karty v boji o medailové umiestnenie zamiešala dvojica Milan Szabo (21. miesto KPPS Šaľa) – Irena Krekáčová (54. miesto, Slopak Blava), s ktorou sa na medailové umiestnenie nerátalo, ale nakoniec  „vypálila“  svojim súperom rybník, keď získala majstrovský titul. Vo finále, ktoré trvalo viac ako 2,5 hodiny  porazila favorizovanú dvojicu Michal Volárik – Etela Krchňáková v pomere 13:7 a získali do tabuľky po 475 bodov.

Na fotografii je víťazná dvojica Milan Szabo s Irenou Krekáčovou

Po zisku 7 medailí na MSR trojíc mužov a žien v hre s oceľovými guľami (tri striebra a štyri bronzy) a ziskom zlata v Lučenci potvrdil Klub priateľov petangu Svätopluk Šaľa, že sa oprávnene radí medzi najlepšie petangové kluby Slovenska.

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/