Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 31.10.2020 - 10:08  //  aktualizácia: 31.10.2020 - 10:21  //  zobrazené: 2950

Ľudia v Šali a vo Veči čakajú v radoch na testovanie minimálne 2 hodiny

Dnes od 7.00 hod. začalo celoplošné testovanie aj v našom meste. Už od 6.00 hod. sa však začali na odberových miestach robiť veľké rady ľudí. V skorých ranných hodinách bola okamžite plná celá Vlčanská ulica autami ľudí, ktorí sa rozhodli otestovať z auta. Pri každom jednom odbernom mieste je približne medzi 100 až 200 ľudí, takže si tu počkáte v rade minimálne 2 hodiny. Odberové miesta sú zabezpečené dezinfekčnými prostriedkami. Na každom jednom odberovom mieste sú zdravotníci, administratívni pracovníci, dobrovoľníci, vojaci, policajti. Tento tím pomáha občanom, aby vedeli, čo majú robiť a kde majú stáť. Na testovaní z auta, korigujú vojaci a policajti dopravu. Vstup na DRIVE-IN, testovanie z auta, je od Vlčanskej ulici.

Testovanie bude dnes prebiehať do 21.30 hod, pričom prestávky budú v čase od 12.00 do 12.45 hod. a v čase od 18.00 do 18.30 hod.

Na Mestskom úrade v Šali je počas celého testovania k dispozícii Krízový štáb mesta Šaľa, ktorý zabezpečuje celú organizáciu. Primátor Šale Jozef Belický spolu s viceprimátorkou Šale Danicou Lehockou a náčelníkom Mestskej polície v Šali Petrom Krokavcom sú k dispozícii ako dobrovoľní administratívni pracovníci na odberových miestach. Viceprimátor Šale Róbert Tölgyesi je súčasťou Krízového štábu mesta Šaľa spolu s prednostkou Mestského úradu Janou Nitrayovou, ktorí zabezpečujú všetky ďalšie potrebné záležitosti. Viceprimátor Šale roznáša aj čaje všetkým pracovníkom, ktorí sú v exteriéri.

Priestory odberových miest sa vydezinfikovali pred začiatkom testovania a budú dezinfikované aj počas testovania, aj po testovaní.

Prosíme obyvateľov, aby boli súčinní a trpezliví počas čakania v rade. Zároveň ich prosíme, aby sa naďalej chránili rúškom a odstupmi, a to aj v prípade, že Vám vyjde negatívny výsledok. Zároveň sme veľmi radi, že obyvatelia, ktorí sa rozhodli otestovať z auta, sú taktiež veľmi ústretový voči ostatným vodičom, čiže neblokujú celý kruhový objazd smerom na Vlčany, ale nechávajú medzi sebou priestory, aby cez kruhový objazd vedeli prejsť autá.

(DH)