publikované: 02.10.2016 - 08:46  //  aktualizácia: 02.10.2016 - 10:10  //  zobrazené: 1338

Futbalisti vyhrali rozdielom triedy

Strelecké prebudenie chemikov

Slovan Duslo ŠAĽA  -  Družstevník Veľké Ludince  3:0 (1:0)

Góly: 42. Jurík (11 m), 50. Domasta, 89. F. Prúčny (11 m),  R: Patrovič – 145 divákov. ŽK: Vanek  –  Horniak, Varga, Mi. Predajniansky. ČK: 40. Varga po 2 ŽK, 89. Hlaváčik.

DUSLO: Rusznák – D. Tóth, Petrovský, Ďatko, Jurík - Szalay (89. Račkovič), Domasta, Mehdi Karim, F. Prúčny – Vanek (77. Surányi), M. Kochan. Tréner M. Ďatko.

Domáci oproti predošlým duelom nastúpili v dosť pozmenenej zostave (zranenia), na viac už aj pod vedením hrajúceho trénera Mariána Ďatka, ktorý vymenil na lavičke Pavla Bartoša. Hostia, ktorí už v regióne „zbíjali“ pred dvomi týžňami  po výhre v Nedede, boli v hornej polovičke tabuľky  a po vyradení ligovej Senici zo Slovnaft cupu nastúpili dosť sebavedomo a už v 9. minúte po kombinačnej akcii zrážal obranca Petrovský technickú strelu Kubalu na roh. Domáci však kontrovali a s chuťou hrajúci Vanek najskôr strieľal tesne nad ľavú šibenicu Benkovej svätyne, v 29. minúte  ho po prieniku fauloval v pokutovom území Mi. Predajniansky, čo zostalo  bez odozvy arbitrov a o dve minúty neskôr po presnom centri Kochana dal Vanek hlavou gól, ktorý však neplatil pre údajné postavenie mimo hry. Posledné dve akcie dostali poriadne do varu aj objektívne šalianske obecenstvo. Hostia, ktorí hrali proti šalianskej omladine dosť profesorsky však odchádzali k polčasovej prestávke dosť smutní. Po prieniku jedného z najlepších šalianskych hráčov M. Kochana zahral hosťujúci Varga rukou, po druhej žltej karte videl červenú kartu a mladík Jurík rutinársky premeneným pokutovým kopom dostal chemikov do vedenia 1:0.

Hostia napriek oslabeniu začali po obrátke odvážne, ale v rozlete ich zastavila 50. minúta. Najskôr po sóle Kochana zachraňoval bravúrou brankár Benko, ale po rohovom kope a delovke Domastu do ľavého spodného rohu už viedlo Duslo rozdielom dvoch gólov. Vzhľadom k tomu, že hostia sa neustále snažili o kontaktný gól a domáci chceli pridať ďalší hralo sa útočne. V dobrých príležitostiach boli Kochan s Vanekom, na druhej strane pozorný Rusznák zasahoval po nebezpečnej akcii Kubalu. Bodku za za kvalitným futbalom urobila až predposledná minúta,  keď obrana hostí nepochopiteľne faulovala prenikajúceho Surányiho a druhý pokutový kop zahrávaný Filipom Prúčnym znamenal tretí gól  a výhru domácich rozdielom triedy. Hostia, ktorí  dosť ťažko znášali zaslúžené víťazstvo šalianskeho kolektívu nakoniec po nemiestnej kritike asistenta hlavného arbitra dohrávali regionálne derby iba deviati, aj bez vylúčeného Hlaváčika. Domácich hráčov odprevádzal do kabín zaslúžený potlesk obecenstva, ktoré sa už teší na stredu, kedy do Šali v rámci 4. kola Slovnaft cupu (poznámka: bývalý Slovenský pohár) zavíta do Šali prvoligová Myjava, ktorá je v súčasnosti v najvyššej súťaži na bronzovej priečke.