publikované: 22.10.2024 - 10:43  //  aktualizácia: 23.10.2024 - 18:25  //  zobrazené: 177

Futbalisti s DAC - om v Slovnaft Cupe.

Futbalisti s DAC - om v Slovnaft Cupe.

V stredu (23. októbra 2024 o 15. 00 hodine) bude aj na štadióne Slovan Duslo Šaľa familiárne volaný aj „Za Váhom“ futbalový sviatok, nakoľko k odohraniu už 4. kola Slovnaft Cup – u (poznámka: jeho predchodca Slovenský pohár), v ktorom žreb určil pre futbalistov Slovan Duslo Šaľa atraktívneho súpera, účastníka NIKÉ Ligy DAC Dunajská Streda, ktorý už viac rokov patrí do hornej polovičky účastníkov najvyššej futbalovej súťaže, bojujúcej pravidelne o medailové umiestnenia. A nie je tomu inak ani v tomto ročníku, keď sa po odohraní 10. kola futbalisti Dunajskej Stredy nachádzajú na 3. mieste tabuľky o skóre pred trnavským Spartakom. Cez víkend futbalisti Dunajskej Stredy remizovali 1:1v 10. kole v Ružomberku, kde viedla od 12. minúty gólom Basseya, Liptáci však vyrovnali o šesť minút neskôr Lavrinčíkom z nariadeného 11 metrového kopu. Viac gólov už diváci nevideli a tak sa zrodila v poradí už štvrtá remíza v posledných 5 vzájomných dueloch. Naši futbalisti cez víkend v súboji susedov v tabuľke Šaľa (4. miesto), Rača Bratislava (5. miesto) tretej  ligy zohrali nešťastný duel, keď sa mohli ujať v prvom polčase v dvoch prípadoch vedenia, ale neskórovali, naopak hostia tri minúty pred koncom po jedinej chybe šalianskej defenzívy strelili jediný gól duelu (podrobnejšie v ďalšom bloku).

Vzhľadom k tomu, že Slovnaft Cup sa dostal už do 4. kola prinášame pre našich návštevníkov stránky zápasy a výsledky, na ceste za dobrou reprezentáciou v tomto populárnom Pohári.

1.  kolo Slovnaft Cup – u: v tomto kole ešte neštartovali prvo a druholigové mužstvá. Z výsledkov: FK Igram – Rača Bratislava 1:5; FK Kostolné Kračany – Slovan Galanta 2:1! Účastník 5. ligy skupina Juhovýchod, ktorý sa ako jediné mužstvo  z nižších súťaží prebojoval až do 4. kola, kde privíta taktiež v stredu ligový Ružomberok vyradil treťo ligovú Galantu! Naši futbalisti vyhrali v úvode súťaže na ihrisku 4. ligovej Šoporni.                                                                                                      FK Šoporňa (4. liga) – Slovan Duslo Šaľa 2:3 (0:1) góly: 42. min. Carlos Romaňa; 75. min. Sova; 87. min. Remeň.

+ + +

2. kolo Slovnaft Cup – u: Z výsledkov: SK Bratislava 2022 – Sp. Trnava 0:2; Ľubela - Zvolen 1:0 ! Tomášov – Inter Bratislava 3. liga 0:0 (pk: 4:3)! AC Nitra – Slovan Bratislava 0:5; Lozorno – Rača 2:5;

FK Salka – DAC Dunajská Streda 0:9 (0:5) góly: Trusa 2, Bernát 2, Adzouana 2,....

Slavoj Boleráz (4. liga) – Slovan Duslo Šaľa 1:2 (1:1) góly: Tomovič (hral aj v Trnave) – Mészáros (11 m), Valík.

+ + +

3. kolo Slovnaft Cup – u: Z výsledkov:  Malacky – Skalica 2:2 (p.k. 3:4); Bytča – Liptovský Mikuláš 2:1!; Rača – Bardejov 4:0!.        Veľké Ludince (3. liga) – Dunajská Streda 0:3 (0:1) Trusa 2, Szendrei. (2.000 divákov).

FK Šurany (5. liga) -  Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:0) gól 82. min. Mészáros z 11 m.

+ + +

4. kolo Slovnaft Cup – u: Z výsledkov:  Šamorín – Michalovce 0:2; Kalinovo – Banská Bystrica 1:2; Lehota p/V – Trenčín 1:2.

Slovan Duslo Šaľa – DAC Dunajská Streda  ? ? ?.

Hráči FK Duslo Šaľa a Vedenie futbalového klubu srdečne pozýva všetkých priaznivcov dobrého futbalu zo Šali a samozrejme aj regiónu na tento futbalový duel. Tešíme sa na Vašu návštevu!