publikované: 10.10.2024 - 23:48  //  aktualizácia: 11.10.2024 - 23:26  //  zobrazené: 146

Futbalisti rozhodli až v hodine dvanástej.

Futbalisti rozhodli až v hodine dvanástej.

+  10.  kolo III. futbalovej ligy - 2024/2025:   Slovan Duslo Šaľa – FK OK Častkovce 2:1 (0:1)

R: Sidenko – 202 divákov; ŽK: T. Hučko – Halás, Majkút;  ČK: 33. min. brankár Kišac (Častkovce).

GÓLY: 82. min. T. Hučko; 90. min. Remeň – 16. min. Žákech.

DUSLO: Rybánský – Kotlár, T. Hučko, Sova (61. min. Serna), Krivošík, - Remeň, Valík, M. Kochan, Čiernik (84. min. Quejada),  Michalík, Carlos Romaňa. Tréner: Andrej Štellár.

+ + +

V zápase s Častkovcami bola Šaľa a to nielen kvôli postaveniu v tabuľke vysokým favoritom, ale na zelenom trávniku to vyzeralo najmä v 1. dejstve trochu inak. Vzájomný duel sa ako cez kópiu podobal tomu z pred roka, keď hosťujúci celok viedol až do 75. minúty, ale nakoniec odchádzal domov bez bodu.

Hostia neprišli k Váhu s defenzívnou taktikou, ale hrali otvorenú partiu, čím najmä v 1. polčase zaskočili chemikov, keď išli už po prvej štvrť hodine do vedenia po strele agilného Žákecha do pravej šibenice Rybánskeho svätyne. Domácim nehrala dobre stredová formácia a iba ťažko sa dostávali do dobrých streleckých príležitostí (zaujali iba strela Sovu tesne vedľa a hlavička kapitána T. Hučka). Favoritovi pomohol k získaniu početnej prevahy brankár hostí Nikolas Kišac, ktorý podrazil v gólovej pozícii výborného Romaňu a videl ako posledný hráč červenú kartu. V „presilovke“ najskôr Sova tesne minul bránku nového brankára Lapoša, hlavičku Michalíka zastavila zasa konštrukcia bránky.

Po obrátke Duslo nastúpilo Duslo so zámerom otočiť nielen vývoj zápasu, ale aj skóre, čo sa im však nedarilo, nakoľko viazla spolupráca medzi jednotlivými formáciami, a keď sa dostali do dobrej streleckej príležitosti (Remeň, M. Kochan, Čiernik,...) zasiahol rozchytaný brankár hostí, alebo strela tesne minula cieľ. O osude zápasu sa rozhodlo v záverečných desiatich minútach. Najskôr v 82. minúte na dobre zahraný rohový kop M. Kochana nabehol kapitán T. Hučko a z malého štvorca nedal brankárovi hostí šancu – 1:1. V záverečných minútach sa dokázal opäť strelecky disponovaný stredný obranca Remeň (poznámka: najlepší strelec mužstva) a zo skrumáži vsietil vedúci a zároveň víťazný gól duelu. Duslo nakoniec nadviazalo na bodovanú sériu už piateho zápasu v rade, v ktorom však niektorí hráči iba hľadali formu z predošlých treťo ligových duelov.  Možno k tomu prispela aj „preriedená lavička“  trénera Andreja Štellár (poznámka: dvaja legionári Garcia a Serna, dorastenec Demko a rekonvalescent Mészáros, bez náhradného brankára pri možnosti striedania 5. hráčov v priebehu zápasu – hostia mali na lavičke sedem hráčov),...

+   Ďalšie výsledky 10. kola III. futbalovej ligy: Galanta - Rača Bratislava 1:1; Podkonice - Lehota p/Vt.0:2; Beluša - Malacky 2:0; Inter - Sereď 1:2; Nové Zámky - Myjava 3:1; Krásno n/K -  Martin 1:0; Bánová mala voľno; Veľké Ludince - Academy Banská Bystrica 2:3; poznámka:  rozhodca Dohál udelil v zápase 11 žltých kariet (pomer 1:10) a dve červené karty v 90. minúte: brankár Krátky (V. Ludince) a Beran (B. B) !!!

+ + +

Tabuľka III. futbalovej ligy po 10. kole:

1. Sereď 16:6 – 23 bodov; 2. Lehota p/Vt.  14:4 – 21 bodov; 3. Podkonice 15:5 – 20 bodov; 4. ŠAĽA 17:11 – 20 bodov; 5. Beluša 18: 10 – 20 bodov; 6. Malacky  11:5 – 18 bodov;  7. Bratislava  Rača 8:9 – 17 bodov;  8.  Galanta 11:9 – 13 bodov; 9. V. Ludince 16:16 – 13 bodov; 10. Academy Banská Bystrica 15:16 – 11 bodov;  11.  Inter Bratislava  10:11 -  11 bodov; 12. Nové Zámky 10:13 – 11 bodov;  13. Myjava 12:19 – 9 bodov;  14. Krásno n/K  10:19 – 9 bodov;  15. Martin 9:15 – 8 bodov;  16. Častkovce 6:18 – 5 bodov; 17. Bánová 5:19 – 4 body.

+    Ďalšie zápasy Slovan Duslo Šaľa v októbri 2024:

11. kolo – nedeľa 13. 10. 2024 o 15.00 hodine Žolík Malacky - Slovan Duslo Šaľa.

12. kolo – sobota 19. 10. 2024 o 15.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – FK Rača Bratislava.

13. kolo -  sobota 26. 10. 2024 o 15.00 hodine OFK Lehota p/Vt. -  Slovan Duslo Šaľa.